W pierwszym meczu Legia ograła Leicester - fot. Woytek / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Ostatni grupowy wyjazd

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartkowy wieczór Legia zagra w Anglii z Leicester City FC. Będzie to dla niej ostatni wyjazd w fazie grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski liczą się w walce o awans, jednak ewentualna porażka może te plany pokrzyżować, ale na pewno ich nie przekreśli.

KURSY NA LEICESTER - LEGIA
FORTUNA: 1 1.17 X 7.00 2 15.00

Ligowy marazm

O formie Legii w polskiej ekstraklasie nie trzeba dużo mówić. Mistrzowie Polski przegrali ostatnio siódme spotkanie z rzędu, zrównując się tym samym z niechlubnym rekordem z 1936 roku. Najgorsze jest to, że na ten moment nie widać w tunelu żadnego światełka. Chyba, że za takie uznamy pół godziny po przerwie w meczu z Górnikiem. Wtedy to "Wojskowi" grali na boisku jak odmienieni. Po szybko zdobytych dwóch bramkach można było mieć nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie meczu z Górnikiem, ale... z biegiem czasu powietrze uszło z piłkarzy, a gwoździem do trumny okazało się trafienie dla gospodarzy z 96. minuty. Takie porażki potrafią podciąć skrzydła, a na jakiekolwiek załamanie nie ma teraz w Legii czasu i miejsca. Dość powiedzieć, że atmosfera w klubie, co zrozumiałe w świetle osiąganych wyników, daleka jest od idealnej.

Przed czwartkowym spotkaniem Legia zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Ich angielscy rywale w rodzimej ekstraklasie plasują się na 12. lokacie, co również przez ich kibiców rozpatrywane jest jako spore rozczarowanie. Podobnie jak Legia, tak i Leicester, w ostatniej kolejce musiał uznać wyższość przeciwników. Zbyt silna dla "Lisów" okazała się Chelsea. Wcześniej podopieczni Brendana Rodgersa zremisowali z kolei z Leeds United.

Czwartkowe spotkanie będzie dla Anglików bardzo istotne, jeżeli marzą o awansie z grupy. Przed meczem z Legią tracą oni do mistrzów Polski zaledwie punkt. Recepta na wskoczenie na pierwsze miejsce, premiowane awansem do kolejnej fazy Ligi Europy jest więc prosta - wystarczy na własnym stadionie sięgnąć po trzy punkty. Dodatkowym motywatorem dla piłkarzy z Wysp będzie chęć rewanżu. Mają oni w pamięci niespodziewaną dla siebie przegraną na Łazienkowskiej sprzed niespełna dwóch miesięcy. Wówczas pogrążyło ich trafienie Mahira Emreliego. Można spodziewać się, że w czwartek Anglicy zrobią wszystko, aby przed własnymi kibicami zrehabilitować się za tę porażkę.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Kadrowe osłabienia

W meczu z Leicester trener Marek Gołębiewski nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników. Od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie grali Maik Nawrocki oraz Artur Boruc. Tej dwójki zabraknie również na boisku w czwartek. Ostatnio do grona kontuzjowanych dołączył także Lirim Kastrati. Piłkarz nie zagrał przeciwko Górnikowi i na wyjazd do Anglii również się nie wybiera. Ponadto zabraknie Josué, który zmuszony jest pauzować za żółte kartki. Najprawdopodobniej w nadchodzącym spotkaniu w obronie zagramy pięcioma zawodnikami, by maksymalnie zablokować rywali. Legioniści tracą ostatnio sporo goli. Niepewnie zachowuje się w trzyosobowym ustawieniu obrońców Mattias Johansson, więc niewykluczone są roszady. Tym bardziej, że po powrocie z Leicester przed Legią kolejne spotkanie o "sześć punktów" w Ekstraklasie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować i mieć w kadrze wypoczętych graczy.

- Niezależnie od problemów Legii, musimy skupić się na sobie, na swoim pomyśle na ten mecz i zagrać z pewnością siebie. Mam nadzieję, że sprawimy Legii sporo problemów. Naszym atutem będzie koncentracja, potrafimy też udźwignąć ciężar gry. Spodziewamy się jednak wyrównanego meczu - powiedział na konferencji prasowej Brendan Rodgers, szkoleniowiec Leicester.

Nie ma co ukrywać, że faworytami czwartkowego spotkania są Anglicy. Nie tylko ze względu na ostatnią słabą dyspozycję Legii w lidze, ale również na swoje doświadczenie w europejskich pucharach i po prostu silniejszą kadrę. Mistrzowie Polski muszą jednak walczyć o jak najlepszy wynik, ponieważ w przypadku przegranej spadną na ostatnie miejsce w tabeli.

Przewidywany skład
Miszta - Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia, Mladenović - Skibicki, Andre Martins, Slisz, Luquinhas - Emreli

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Leicester City rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć tylko na płatnej platformie Viaplay. Tuż po końcowym gwizdku retransmisja zostanie wyemitowana na TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
ttt - 25.11.2021 / 19:32, *.media.pl

Jak w bramce będzie stał ten ręcznik Miszta to może być prawie tyle w plecy co z Borussią w dwumeczu... Naprawdę wynik dwucyfrowy jest bardzo realny jak nigdy wcześniej. Dla Anglików sprawić łomot to sprawa honorowa po ostatniej porażce w słabym stylu. A w tamtejszej lidze wyniki typu 8-2 czy 9-0 zdarzają się co sezon. No chyba że ich trener uzna że wystarczy mu jakieś 5-0.

odpowiedz
KLanik - 25.11.2021 / 19:12, *.chello.pl

Nasi kochani kibice pokazali, że można gładko z Leicester wygrać i to u nich. Może w końcu pokażą, że mają jakąś ambicję. Do czego to doszło, by modlić się o cud w przypadku piłkarzy Legii?

odpowiedz
sobal74 - 25.11.2021 / 18:01, *.t-mobile.pl

oóóo!!!!!mr,wikipedia lepiej bym tego nieujął zajebiste marzenie

odpowiedz
Mr Wikipedia - 25.11.2021 / 17:54, *.telefonica.de

Leicester 3 - 4 Legia
Legia - Spartak 2-0
a jutro losowanie baraży dla Polaków o 17.00
Ja chcę Portugalię i zobaczyć jak Ronaldo płacze!!!

odpowiedz
sobal74 - 25.11.2021 / 17:48, *.t-mobile.pl

bracia wiara czyni cuda czyli tylko LegiaLegia warszawa

odpowiedz
Krzysztof - 25.11.2021 / 17:42, *.centertel.pl

Życzę Ci zwycięstwa dzisiaj Kochana Legio Warszawa.

odpowiedz
Bocian - 25.11.2021 / 17:13, *.centertel.pl

Kiedyś muszą zagrać kiedy jak nie dziś,choć z tego co ostatnio oglądamy no nienapiewa optymizmem ale kto ma nie wierzyć jak nie my najlepsi kibice na świecie, Tylko Legia ukochana Legia dziś Warszawa czeka na zwycięstwo twe 0-1

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 25.11.2021 / 16:59, *.chello.pl

Tylko zwycięstwo Legio!

odpowiedz
Cyniek - 25.11.2021 / 16:55, *.play-internet.pl

Mam bilet na Spartaka żyletę a nie mogę być

odpowiedz
123 - 25.11.2021 / 16:11, *.chello.pl

Bedzie wpier...ol roku?

odpowiedz
123 - 25.11.2021 / 16:11, *.chello.pl

Bedzie wpier...ol roku?

odpowiedz
WŁODZIMIERZ - 25.11.2021 / 15:05, *.orange.pl

Jedenastu zuchów z naszej LEGII powinna wygrać z Anglikami którzy
są na ostatnim miejscu będzie 4-2 dla nas

odpowiedz
szymon - 25.11.2021 / 15:04, *.master.pl

Co dzis po meczu powie i jak zinterpretuje porazke MG?...

odpowiedz
Wywalic. Wszyskich gringo - 25.11.2021 / 14:47, *.t-mobile.pl

Wypieprzyc tych wszystkich stranieri oprócz. Luqiniasa. Oni wszyscy graja na 70%

Im sie nie chce grac dla naszych barw

odpowiedz
L - 25.11.2021 / 18:55, *.tpnet.pl

@Wywalic. Wszyskich gringo: Luquinhas też się przewraca tylko ostatnio. W Zabrzu minął obrońcę Górnika tak, że wyszedł sam na sam ale wolał się przewrócić i żebrać o karnego...

odpowiedz
Sinner - 25.11.2021 / 13:20, *.chello.pl

żeby nie było jak w 1993
jak kurtyzana z klientem, panowie - tylko w drugą stronę

odpowiedz
Taka prawda - 25.11.2021 / 13:14, *.centertel.pl

Dla nich najważniejsze dziś to napić się po meczu

odpowiedz
bum - 25.11.2021 / 12:28, *.virginm.net

Jeszcze sa tacy co maja nadzieje na cokolwiek.... mioduski jest w niebowziety przez was heh.
5-0 to nie bedziecie zadne zaskoczenie. Legionistow zjedza trybuny, a co dopiero mowic co zrobi z nimi Leicester. Mentalnie kazdypilkarz lezy... nogi jak z waty, zwatpienie i brak wiary w swoj zespol... to przezarlo umysl kazdego pilkarza Legii. Ja nawet sie nie mam zamiaru denerwowac, nie licze nawet na gola honorowego. Chcialbym zeby mioduski byl na lozy vip i zeby zjadl ten wstyd ktorego narobil. Niech go pokazuja calej europie, niech europa zobaczy najbardziej nie udolnego wlasciciela i prezesa klubu pilkarskiego jaki chodzi po starym kontynencie.

odpowiedz
Kibolek - 25.11.2021 / 13:52, *.it-home.pl

@bum: piłkarzy w LEGII WARSZAWA od momentu samodzielnych rządów LICHWIARZA MIODUSKIEGO to było może kilku Albo paru to lepsze sformułowanie

odpowiedz
Boniek ale nie rudy - 25.11.2021 / 12:27, *.datapacket.com

Będzie dwucyfrówka jak nic.

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 25.11.2021 / 12:14, *.com.pl

aż strach ten mecz oglądać,mam nadzieję że nie będzie grac emreli,kolesiowi nie chce się wysilać w ekstraklasie do dlaczego ma dostawać nagrodę w postaci promowania się na arenie międzynarodowej,na to tez powinien sobie zasłużyć

odpowiedz
Arek - 25.11.2021 / 11:37, *.centertel.pl

Dziś w warszawie słońce świeci no przynajmniej na Bielanach a może kto wie, coś powalczą .

odpowiedz
Olomanolo - 25.11.2021 / 13:11, *.207.247

@Arek: słońce świeci na Bielanach a nie Lester -( oby to był dobry zwiastun )

odpowiedz
Afro - 25.11.2021 / 14:12, *.ncs2012.pl

@Olomanolo :
Słońce świeci na bielanach
W Lester pada deszcze
Angole padną na kolana
Zwycięstwo nasze jest!

odpowiedz
Michał - 25.11.2021 / 10:56, *.plus.pl

Nadzieja umiera ostatnia ale niestety dzisiaj raczej lanie będzie. Tak jak my gramy ostatnio to jedna wielka tragedia. Pewnie do zimy się nie obudzimy...no ale zawsze jest ta nadzieja. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki

odpowiedz
Singspiel - 25.11.2021 / 09:54, *.plus.pl

Leicester wystawi kilku rezerwowych, bo pierwszy sklad zagral z Chelsea. Grają szajs od początku sezonu. Kastrati nie jest Chorwatem

odpowiedz
Jano - 25.11.2021 / 09:20, *.orange.pl

Ja nie wiem po co tam jadą, ładniej wyglądał będzie walkower niż 10-0 :)

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 25.11.2021 / 09:02, *.play-internet.pl

Nadzieja umiera ostatnia, może mecz na przełamanie.

odpowiedz
K(L)AKIER - 25.11.2021 / 11:03, *.plus.pl

@PiotrŻo(L)iborz: zgadzam się, jak nie teraz to kiedy

odpowiedz
Długopis_pinokia - 25.11.2021 / 08:18, *.160.198

Z ręcznikiem w bramce? Równie dobrze można angolom sprezentować walkower.Bez zbędnego stresu oraz pomeczowego bólu d*py.

odpowiedz
Zdzicho - 25.11.2021 / 07:42, *.tpnet.pl

Czy w nawiązaniu do tytułu nie będziemy juz jezdzic za Legią w grupie tylko pojedynczo, czy nie bedziemy jezdzic wcale? Covid owa sraczka czy co? ;-)

odpowiedz
qwert - 25.11.2021 / 09:02, *.t-mobile.pl

@Zdzicho:ostatni wyjazd w grupie ligi europy :)

odpowiedz