Artur Boruc - fot. Woytek / Legionisci.com

Boruc: Wiele spraw zostało pominiętych

Redakcja, źródło: C+

- Jestem w bramce po to, żeby pomóc drużynie i zawsze staram się to robić. W pewnym momencie faktycznie się zdenerwowałem. Straciliśmy drugiego zawodnika w podobny sposób. Należał nam się rzut wolny. Uważałem, że piłka należy się nam. Mam nadzieję, że z kontuzjowanymi wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki - powiedział po meczu z Jagiellonią Białystok Artur Boruc.

- Bez względu na to czy Legia wygrywa, czy przegrywa, zawsze jej kibicuję. Myślę, że u kibiców jest duże rozgoryczenie z powodu porażek. To dla nas trudny moment, dla całego klubu. Mam nadzieję, że zrobiliśmy pierwszy krok, żeby było lepiej. Jestem w Legii od dawna, wiem, z czym to się je. Większość nowych piłkarzy, którzy tu przychodzą, nie ma pojęcia, jak to jest być zawodnikiem Legii. Ja podchodzę do każdego meczu z pełnym zaangażowaniem, mimo że mam 41 lat. Charakteru w szatni na pewno nie brakuje, jakości też nie, ale do końca nie pokazujemy tego na boisku. Mam nadzieję i wierzę, że będzie lepiej.

- Jaka jest przyczyna obecnej sytuacji w Legii? Jest bardzo dużo spraw, które zostały pominięte, kompletnie przestrzelone w tym sezonie, nie tylko przygotowanie fizyczne. My, piłkarze jesteśmy tak samo odpowiedzialni za wyniki, jak sztab czy pracownicy klubu. Dużo spraw zadecydowało, że jesteśmy obecnie w czarnej... dziurze.

- Nie została jeszcze podjęta żadna decyzja co do tego, czy zostanę w Legii na kolejny sezon.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
Ben - 29.11.2021 / 21:10, *.inetia.pl

Samara coraz większa to plecy bolą. Boruc podczas "choroby" zachował się jak lewandowski z Węgrami. Tak nie powinni postępować teoretycznie najlepsi. WSTYD!

odpowiedz
bronek49 - 29.11.2021 / 18:37, *.chello.pl

ja mówiłem od początku kiedy Michniewicz przyszedł do Legii że on zostawi po sobie spaloną ziemie i tak się stało nie umiał przygotować drużyny nie wprowadził zadnego młodego dobrego piłkarza nastawił się tylko na gotowych których kupi klub a że działacze kupili same odpady piłkarskie to druga sprawa

odpowiedz
wikbor1 - 29.11.2021 / 14:38, *.35.101

Uważam, że przyczyną obecnej sytuacji było zatrudnienie trenera Czesława M. Pamiętam wpisy ostrzegające przed jego osoba. To lechita od zawsze i myślę, że po początkowym okresie pokazał prawdziwe oblicze. Doprowadził do demontażu i rozpadu drużyny Legii. To było jego celem, w Poznaniu się cieszą. Jakim trzeba być naiwnym, żeby zatrudnić człowieka związanego z Lechem i "Fryzjerem". Trudno będzie to odkręcić.

odpowiedz
L - 29.11.2021 / 12:47, *.tpnet.pl

Jestem jego zwolennikiem w bramce L ale skoro wszyscy się tak podniecacie jaki to on charakterny jest to dlaczego nie powie nic konkretnego na temat "jaka jest przyczyna obecnej sytuacji" tylko burknął jakieś nic nie znaczące zdanie, że "wiele spraw zostało pominiętych". Że niby co to znaczy? On jest król Artur z Ł3? Czy najemnik mioduskiego, który siedzi cicho żeby mu nie podpaść?

odpowiedz
Jerry - 30.11.2021 / 11:45, *.centertel.pl

@L: Ta pominięta sprawa to niewypłacenie mu premii za mistrzostwo... resztę dośpiewaj sobie sam.

odpowiedz
LP7 - 30.11.2021 / 20:19, *.play-internet.pl

@L: Trzeba bylo posluchac calego wywiadu cwaniaczku za dyche, wiedziałbys, ze Artur odniosl sie do tego co mozna powiedziec Mioduskiemu. Powiedzial, ze nie powie tego przed kamerą, bo nie moze, ale jak prezes do niego przyjdzie i spyta, to dokladnie mu powie co nalezy zrobic

odpowiedz
L - 30.11.2021 / 21:43, *.tpnet.pl

@LP7: Ok, cwaniaczku za stówkę, czyli coś w stylu wiem ale nie powiem. Czyli teraz czekamy aż mioduski grzecznie przyjdzie do Artura i on wtedy mu powie co i jak? Wyobrażasz sobie człowieku w ogóle taką sytuację czy jaja sobie robisz? A jak mioduski jednak stwierdzi, że nie będzie przychodził do Artura to on zabierze ze sobą tą wiedzę do grobu? Gość który jest legendą naszego klubu i uchodzi za najbardziej charakternego w szatni...

odpowiedz
grzesiek - 29.11.2021 / 12:36, *.centertel.pl

Bez dwóch zdań legenda Legii.
Jak gra dziwnym trafem Legia gra na 0 z tyłu.
Oprocz znakomitych umiejetnosci, crchy charakteru ma ktore sa godne nasladowania.
Przywiazanie do barw klubowych.

Jak pomysle ze malarza kiedys typowano do bycia trenerem bramkarzy to mnie smiech ogarnia.
Krolu Arturze, zostan Na Łazienkowskiej na zawsze.

odpowiedz
L - 29.11.2021 / 12:40, *.tpnet.pl

@grzesiek: Już go widzę jak trenuje bramkarzy po zakończeniu kariery hahaha! Ale żeś teraz odleciał w kosmos. Arka Malarza już prędzej widzę...

odpowiedz
Normalny człowiek - 29.11.2021 / 11:20, *.net.pl

Jesteśmy z Tobą Artur!

odpowiedz
znajca - 29.11.2021 / 06:57, *.com.pl

Dwumiesięczna absencja od treningów w wieku 41 lat, skutkuje "delikatną" opuchlizną twarzowo - brzuszną. Jak do tego dorzucimy co najmniej dwa słuszne nałogi, to wychodzi nam... Pan bramkarz! Zachodzę w głowę, jak to jest możliwe, że w/w nie mają żadnego wpływu na refleks i zwinność u tego faceta?! Jeden babol w meczu po tak długiej przerwie nie zmienia faktu, że Borubar, to arcykocur. Panie Arturze, zostań Pan na przyszły sezon, bo przed Misztą jeszcze długa, kręta, wyboista i stroma (pod górkę) droga.

odpowiedz
Biała Siła - 29.11.2021 / 05:25, *.t-mobile.pl

Co to znaczy mieć Bramkarza ,pana Bramkarza w bramce wszyscy widzieli ,Klasa sama w sobie ,Dziękuję i oby jak najdłużej ,

odpowiedz
Semper Fi - 29.11.2021 / 02:11, *.232.6

Nie moge czytać tych gownia_ych komentarzy.
Podejrzewam, ze banda looserow to pisze.
Nie pozdrawiam frajerzy.
Artur Król pajace!.

odpowiedz
krys - 29.11.2021 / 09:07, *.160.169

@Semper Fi: a co ty jesteś ?

odpowiedz
Szmu(L)ki - 28.11.2021 / 23:51, *.chello.pl

Prawda jest taka - Artur wraca, gramy na zero i w końcu wygrywamy. Koniec kropka. Jak ktoś sądzi inaczej i ma jakieś wątpliwości to konwiktorska przyjmie z radością nowych kibiców. I w c... mam to czy waży 80 kg czy 120 kg.

odpowiedz
HUGON - 28.11.2021 / 23:12, *.vectranet.pl

Odpuść sobie bycie bramkarzem w LEGII,patrząc na twoje interwencje ciarki chodzą po plecach a to jak walnąłeś twarzą w murawę i nie mogłeś się podnieść woła o pomstę do nieba.Co miesiąc Twoja waga się zmienia na Twoją niekorzyść ,daj bronić młodym.

odpowiedz
krawcu - 28.11.2021 / 23:43, *.t-mobile.pl

@HUGON: a kiedy było ostatnie 0 z tyłu? Może nie jest idealny, ale broni najlepiej z dostępnych. Jako jedyny w ogóle broni...

odpowiedz
Robakiewicz - 29.11.2021 / 00:20, *.centertel.pl

@HUGON: typie, śmieszny typie, dostałeś kiedyś murawą w pysk?

odpowiedz
PREZES MUFLON - 29.11.2021 / 08:44, *.com.pl

@HUGON: zmien gelaera albo bierz mniej

odpowiedz
Dzida - 28.11.2021 / 21:52, *.play-internet.pl

Niesatmowite jak Brakmarz +40 lat i +100kg (na oko) może nadal być niekwestionowanym nr 1 (nie wspomnę o paleniu i % w czasie wolnym :)). Słaba ta nasza młodzież. Wewnętrznie na razie "następcy" nie będzie...

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 28.11.2021 / 21:22, *.plus.pl

kolejny słodkopierdzący - dawaj KONKRETY, a nie coś tam mruczysz, inaczej zamilcz i nie trać czasu kibiców, którzy czytają

odpowiedz
Odp - 29.11.2021 / 05:57, *.lunet.eu

@koneser polskiej piłki klubowej: tym się różni profesjonalny piłkarz od internetowego kibica - gamonia.

odpowiedz
(L) - 28.11.2021 / 21:18, *.ilabs.pl

Żadne brawo Artur.

Tak się nie zachowuje ikona/legenda klubu.

Brawo Artur za co ? Gdzie Artur był tydzień temu czy dwa czy pięć czy osiem tygodni temu???

Gdzie Artur był jak ludzie jechali beż biletów do Norwegii? Lotwy? Chorwacji? Czech?

No Gdzie był się pytam?!

Artur dla mnie już tylko Boruc. Król abdykował....

odpowiedz
Trampek - 28.11.2021 / 20:56, *.125.29

Brawo Artur !!! Powiedziałeś coś, o czym wiedzą i mówią nie tylko kibice, ale to o czym mówią " ulice Warszawy. Nieszczęście LEGII polega na tym,że jej właściciel nie chce lub nie umie wsłuchać się w głos kibiców , czy ulic Warszawy. Gdyby to zrobił LEGIA zarówno w LE jak również w e-klapie byłaby zupełnie w innym miejscu ,ze spokojem oczekując wiosennych rozgrywek w obu zestawach gier. /LE i e-klapa /. Jeszcze raz Brawo Artur !!!

odpowiedz
floyd - 28.11.2021 / 21:09, *.aster.pl

@Greg: przepuszcza wyzwiska i przekleństwa jakichś obcych frustratów non stop

odpowiedz
KLanik - 28.11.2021 / 20:50, *.chello.pl

Król Artur, dzięki. Tylko Ty potrafisz poustawiać obronę i jakoś ten szrot poskładać. Wal w nich w szatni plaskaczkiem. Tylko to pomoże portugalskim i albańskim kopaczom.

odpowiedz
Znachor - 28.11.2021 / 20:45, *.play-internet.pl

Doszedł przelew, plecy nie bolą...

odpowiedz
L - 28.11.2021 / 21:02, *.aster.pl

@Znachor: debil

odpowiedz
ROSOMAK - 28.11.2021 / 21:39, *.chello.pl

@Znachor: kozaku z internetu spytaj go osobiście powiem Ci gdziego spotkać

odpowiedz
hajdukL - 28.11.2021 / 22:10, *.77.242

@ROSOMAK :
Myślisz, że Znachor doczekałbym się uczciwej odpowiedzi? Dziwne, że Ciebie nie korci żeby zapytać jak mocno go plecy bolą skoro wiesz gdzie go spotkać obrońco celebryty...

odpowiedz
ROSOMAK - 28.11.2021 / 22:47, *.chello.pl

@hajdukL: Kiepski z Ciebie kibic jeżeli nazywasz Artura celebrytom co do pytania conajmnie raz w tygodniu mogę spotkać Artura i uważam że jest to normalny chłopak z którym można pogadać na różne tematy przedewszystkim jest podkreślam normalny i mocno stąpa po ziemi i niejestem obrońca a napewno nie jego ,poradził by sobie doskonale sam uwierz Mi

odpowiedz
hajdukL - 28.11.2021 / 23:24, *.77.242

@ROSOMAK :
Może i jestem kiepski, jednak Twoja rekomendacja Artura dużo bardziej. Pomyśl gdzie sedno tematu.

odpowiedz
ROSOMAK - 29.11.2021 / 00:08, *.chello.pl

@hajdukL: O jakich rekomendacjach piszesz napisałem tylko że jest normalny można pogadać pewnie ze nie o wszystkim powie bo z jakiej racji ale pytać też nie wypada bo niemoje sprawy .Nie chciałem Cię obrazić

odpowiedz
hajdukL - 29.11.2021 / 12:42, *.77.242

@ROSOMAK :
Nie obraziłeś, przecież nie ubliżyłeś tylko wyraziłeś opinie o mnie. Ja wyraziłem opinie o Arturze na podstawie dłuższych obserwacji, swoich przemyśleń i jego ostatnim czwartkowym występku. Mnie się to po prostu nie podoba, a w obecnej sytuacji od takich piłkarzy jak jeden i drugi Artur wymagam więcej, a oni swoim zachowaniem doprowadzają do utraty reputacji w moich oczach.
P.S. Co do rekomendacji to jak dla mnie prywatnie może być uroczym, miłym lub kompletnym chamem, jednak gdy chodzi o sprawy zawodowe to ma się zachowywać jak zawodowy piłkarz, a co do tego to od dłuższego czasu mam spore wątpliwości.

odpowiedz
ROSOMAK - 29.11.2021 / 13:39, *.t-mobile.pl

@hajdukL: Ok masz prawo pozdrawiam

odpowiedz
Majkel - 28.11.2021 / 20:40, *.plus.pl

Ale Artur powiedział wprost, że nie zostala podjeta decyzja. To mu blokuje być może ukladanie rozmòw innym klubem bo spokojnie może jeszcze pograc ze dwa lata. Wobec legendy naszego klubu nie powinno tak się postępować.

odpowiedz
K(L)AKIER - 28.11.2021 / 20:39, *.inetia.pl

Gość nie boi się mówić prawdy i tyle, A czy faktycznie był tak "mocno"kontuzjowany to druga sprawa .Błędem było mieć 1 bramkarz 40 letniego i 2 juniorów na zmianę, ale taka polityka klubu.

odpowiedz
lemiesz - 28.11.2021 / 20:36, *.centertel.pl

wiemy doskonale o co poszlo i dla mnie jestes zwyklym marnym najemnikiem!
kiedys byles kims, ale to co zrobiles i czym sie kierowales to dno i zarazem cios w plecy naszej Legii!
przybij sobie f... piątke z mioduskim, bo jestescie teraz na rowni!
nie pozdrawiam i wyp....!

odpowiedz
Bombur5 - 28.11.2021 / 20:59, *.tpnet.pl

@lemiesz:
A o co chodzi?? Nie wiem a chętnie bym się dowiedział.....

odpowiedz
Abażur - 28.11.2021 / 22:49, *.play-internet.pl

@Bombur5: jest takie stare powiedzenie: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...

odpowiedz
ROSOMAK - 28.11.2021 / 22:54, *.chello.pl

@lemiesz: Najemniku naprawdę palcem robiony pajacu wiesz co piszesz i okim staram się grzecznie ale takich jak ty ...............dodaj sobie sam

odpowiedz
Cyniek - 28.11.2021 / 20:35, *.play-internet.pl

Czyli wszystko jasne transfery do dupy i pan dyrektor sportowy do jeszcze większej dupy

odpowiedz
Pawełek - 28.11.2021 / 20:33, *.vectranet.pl

Miszta by puścił ze trzy farfocle w tym meczu i byłoby pozamiatane.

odpowiedz
Mati - 28.11.2021 / 20:27, *.chello.pl

Jeśli jest taka szansa to Artur zostań

odpowiedz
??? - 28.11.2021 / 20:36, *.orange.pl

@Mati: paradoksalnie może tak być, jak będzie na siłach - słabo odchodzić po takim sezonie.

odpowiedz