Jan Kozakiewicz ze złotym medalem mistrzostw Polski seniorów na 50m stylem klasycznym
REKLAMA
REKLAMA

Pływanie

Jan Kozakiewicz mistrzem Polski na 50m st. klasycznym!

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jan Kozakiewicz, zawodnik pływackiej Legii Warszawa został mistrzem Polski seniorów na 50 metrów stylem klasycznym (na basenie 25 metrowym)! Legionista uzyskał czas 26,25 sekundy, tylko 0,06 sekundy zabrakło do aktualnego rekordu Polski. To drugi złoty medal Kozakiewicza na tych MP seniorów w Bydgoszczy - wcześniej legionista zwyciężył na 100 metrów stylem klasycznym.

W porannych eliminacjach, Kozakiewicz również uzyskał najlepszy czas - 26,42 sekundy. Trenerem Jana Kozakiewicza jest Krzysztof Janas.

Zdobywca srebrnego medalu, Robert Kusto z G-8 Bielany miał czas 26,79 sekundy, a trzeci Jan Kałusowski (Trójka Łódź) 26,90s.

- Jest pewien niesmak, bo nie ma rekordu Polski. Na to polowałem najbardziej, ale dwa złota to i tak jest piękna rzecz - żyć, nie umierać. Mam nadzieję, że mikrofony nie zbierały za dużo, z tego, co tam mówiłem. Troszeczkę mi się bluzgnęło, ale w tonie jeszcze w miarę smakowym - powiedział po swoim niedzielnym starcie Jan Kozakiewicz.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.