Legia - Parma Perm - fot. Hugollek / Legionisci.com

FIBA Europe Cup

Legia Warszawa 70-72 Parma Perm. Było blisko...

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu drugiej fazy grupowej FIBA Europe Cup Legia Warszawa przegrała 70-72 z rosyjską drużyną Parma Perm. Kolejny mecz Legii w ramach FIBA Europe Cup w środę, 15 grudnia – warszawianie zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Holandii, ZZ Leiden. Zanim jednak Zieloni Kanonierzy udadzą się w podróż, czeka ich domowy mecz Energa Basket Ligi z MKS-em Dąbrowa Górnicza (sobota, 11 grudnia, godz. 19:30).

Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Hugollka

Pomimo długiej podróży z Permu i niedawnego meczu w Zjednoczonej lidze VTB, to Rosjanie grali z dużo większa energią, która przekładała się na kilkupunktowe prowadzenie. Po czterech minutach gry Parma prowadziła 14:6. Legioniści nie mieli zbyt wielu otwartych pozycji do zdobycia punktów, a ponadto nie spisywali się dobrze w defensywie. Pierwsza kwartę Rosjanie zwyciężyli aż 33:12.

Kolejne minuty były już nieco lepsze w wykonaniu gospodarzy – za trzy punkty trafił Grzegorz Kamiński a spod kosza udanie zagrał Jure Skifić. Parma Perm szybko odpowiedziała punktami Jaremiah Hilla oraz Adasa Juskeviciusa. Nie kleiła się gra podopiecznym trenera Wojciecha Kamińskiego. Niedokładność w obronie niemal za każdym razem była karana stratą punktów, a tych Parma Perm na półmetku spotkania miała aż 52. Po pierwszej połowie goście prowadzili 52:29.
Początek trzeciej kwarty w wykonaniu Zielonych Kanonierów był iście piorunujący – zza łuku trafiali kolejno Raymond Cowles, Łukasz Koszarek i ponownie Cowels dzięki czemu strata legionistów zmalała do 14 „oczek” Po przewie na żądanie trenera Kazysa Maksvytisa Parma Perm grała już dużo lepiej odpowiadając także trzema trafieniami za trzy punkty. Gra była już znacznie bardziej wyrównana niż miało to miejsce w pierwszej kwarcie, ale wciąż niewiele wskazywało na to, że Rosjaninie mogą stracić tak wysoką przewagę. To się zmieniło, gdy po raz kolejny zza łuku trafił Raymond Cowels, a udane akcje notowali Dariusz Wyka i Jure Skific. Przed ostatnią kwartą Legia przegrywała 51:62.

Strata warszawian szybko stopniała do zaledwie trzech „oczek” co zapowiadało niesamowite emocje do ostatnich sekund starcia. Legia znalazła w końcu sposób na zatrzymanie ofensywy rywala i była skuteczniejsza pod atakowanym koszem. Goście ciągle odpierali ataki Zielonych Kanonierów, ale na nieco ponad trzy minuty przed końcem czwartej kwarty to Legia po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie, 70:69. Jak się okazało legioniści nie powiększyli już swojego dorobku punktowego, a Parma zdołała zdobyć jeszcze trzy punkty. Przy stanie 70:72 dla Parmy piłkę posiadała Legia i miała 13 sekund na doprowadzenie do dogrywki lub triumfu w tym spotkaniu. Rzut Jure Skificia nie trafił jednak do kosza i goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa 72:70.

- Bardzo źle zaczęliśmy ten mecz, rywale nas zdominowali, ale na szczęście zdołaliśmy się podnieść i wrócić do walki o zwycięstwo. Wyszliśmy nawet na prowadzenie, ale zabrakło nam nieco do wygranej – powiedział trener Wojciech Kamiński.

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

Komentarze (16)

Reader - 09.12.2021 / 17:05, *.chello.pl

a statystyk nie ma z meczu - kto ile rzucił punktów

p10 - 09.12.2021 / 19:09, *.orange.pl

ws - 09.12.2021 / 08:14, *.chello.pl

To byłby cud wrócić po takim początku. Rzeczywiście było blisko. Ruscy na początku pokazali prawdziwy basket. A później kompletnie siedli. Trochę zlekceważyli a troche wyszło zmeczenie. To jak w NBA. W poniedziałek mecz, we wtorek długa podróż i w środę mecz. Nie pierwszy raz nie rzucamy trójek w pierwszej połowie. Czy to wina złej rozgrzewki czy przeciwnik ma tyle sil że potrafi przykryć rzucających?

grzesiek - 09.12.2021 / 10:21, *.centertel.pl

@ws: jak na pozarcie wyszlismy i zostalismy pozarci. O ile celnosc rzutow w takich momentach spada to szkoda ze znowu gramy mocno statycznie , nie ruszamy sie. Brakuje gey bez pilki. Ale rosjanie tez dobrze kryli naszych

p10 - 10.12.2021 / 06:44, *.orange.pl

@ws: Motoryka i poruszanie się w Rosji jest inne niż w Polsce. Na rozgrzewce przed meczowej rzucało się w oczy lekkość poruszania , technika i lekkość gry drużyny rosyjskiej. Nikt w Polsce nie ma takiego tempa. Nawet Zabelin 216 wzrostu, a biega jakby miał z 15 cm mniej. Nasi na rozgrzewce nie byli przyspani.

Po prostu przeciwnik narzucił tempo takie przy którym nigdy nasi nie grali ( może Koszarek w VTB). Tu nie było jak w PLK, że nie nadąża Kemp. Tu wszyscy nie wyrabiali. Zanim my jeden ruch w obronie to ruscy już 2-3 piłki. I czysta pozycja. Na skrótach w TVP to nawet widać. W obronie też 3 kroki przed naszymi, że praktycznie zostawały akcje 1 na 1. To był poziom Euroligi.

Na druga połowę Ruscy wyszli rozluźnieni/ pewni wyniku/ może trochę zmęczeni i nie było widać już tej szybkości na rozgrzewce. Plus nasi trafili 3 trójki z rzędu i dobrze weszli w 2 połowę.

p10 - 09.12.2021 / 04:44, *.orange.pl

Na końcu nie było 13 sekund tylko 9s + Ruscy mieli wolny jeden faul. I po faulu zostało 2 s na ostatnią akcję z rzutem Skificia.

grzesiek - 09.12.2021 / 07:24, *.centertel.pl

@p10: nie wytrzymalismy psychicznie w koncowce bo faulowalismy wlssnie to byl blad. Nawet stary wyga koszarek faulowal nie wiadomo po co. Z wolnych najlatwiej trafic

grzesiek - 09.12.2021 / 08:13, *.centertel.pl

@grzesiek: i to nie jest pierwszy mecx kiedy robimy ten blad. Kiedy wygrywamy 2 pkt albo jest remis i akcje prowadzi druzyna rywali powinnismy dać im ją rozegrać to na nich ciazy presja i najprawdoppdpbniej sie pomylą w koncowce meczu. Ale tez latwo sie mowi a co innego na boisku.

p10 - 09.12.2021 / 08:39, *.35.186

@grzesiek: To nie był problem z psychiką. Grali jak nakręceni. Nie ma co liczyć, że na ostatnie 3 minuty się wszytko wybroni. I tak takie mecze jak ten to nieliczne, historycznie wyjątki by wrócić z -26 do gry. Tak jak Ruscy grali w 1 połowie to nie widziałem u nas ani jednej drużyny. Poziom Euroligi, dla nas nie do osiągniecia.

W ostatnich minutach to szkoda dwóch akcji jak było + 1 na 3 minuty przed końcem, że nie zrobiliśmy spokojnej akcji punktowej. Ale broniliśmy dobrze. Co do samej końcówki to faul Kulki na 3 s do konca akcji szkoda trochę. Bez faulu mogliby też trafić np. jakąś trójkę. I wtedy nas faulować 2 razy i zredukowac czas ograniczając możliwości rzutowe.

Było dobrze, - 2ptk i akcja rzutowa ostatnia nasza i mogła się zakończyć + 3 pkt i zwycięstwem. Wiadomo było, że Perm będzie faulować jako, że mieli na 9.9 s i dopiero 3 faule. Można było spróbować iść jeden na jeden by wcześniej ten faul zrobili. Ale nawet na 2 s było spokojnie do ustawienia. Szkoda, że pozycji rzutowej nie mieli Rahman lub Cowels - tylko Skifić. Szansa na trafienie byłaby większa. Ruscy trafili z tego samego rogu trójkę na koniec 2-giej kwarty.

Busko100%(L) - 09.12.2021 / 00:09, *.t-mobile.pl

Druga połowa koncertowa,mało.kto się spodziewał na styku meczu.Szkoda punktów bo mecz w domu tam bedzie trudniej wygrać,a marzy sie.awans.z.grupy

Dino - 08.12.2021 / 23:26, *.centertel.pl

Pudel won z Legii

Kibic - 08.12.2021 / 20:48, *.play-internet.pl

Mega mecz zabrakło dwóch trzech akcji przy wyniku kiedy mieliśmy prowadzenie 70 pkt gdyby wcześniej zachować spokój i trafić to My byśmy świętowali, Kemp na duży minus, plusy team spirit

grzesiek - 08.12.2021 / 20:18, *.centertel.pl

W tych grupowych meczach rozumiem ze rowniez bedzie 6 meczow. W sensie rewanze tez beda?

borsi77 - 08.12.2021 / 20:59, *.net.pl

@grzesiek: Tak jak w grupie mecz - rewanż

grzesiek - 08.12.2021 / 20:09, *.centertel.pl

Wnioski po meczu.
1. Może w końcu nasi koszykarze kurde belek zrozumieją że mają umiejetnoscj zeby takie Parmy Zastale i inne Anwile ogrywać z palcem w tyłku.
2. Co sie dzieje z Kempem ? Adam co jwst grane?
3. Z Skificia powinnismy czesciej korzystać.
4. Rakhman coś ostatnio slabiej gra, przede wszystkim rzadko wchodzi pod kosz.
5. Troche mnie to wkur* bo jak sie oglada wyglada to jakby koszykarze tak jak i pilkarze mieli wyje*** w swoją gre. Przegramy czy wygramy odwalilismy swoją pracę...

p10 - 08.12.2021 / 21:16, *.orange.pl

@grzesiek: Koszykarze nasi w tym meczu nie grali ani na wyj...ce. W 1 połowie Ruscy wyszli jak na mecz z czołowym klubem ligi rosyjskiej . Nasi za nimi nie nadążali. Nie są przyzwyczajeni to takiego tempa gry. Klepali jak Barcelona za Guardioli. Mają dużo lepszych jakościowo graczy. Zanim nasi zrobili 1 ruch w obronie to tamci zagrali 3 podania i czysta pozycja. Aż 12 trójek celnych poszło łącznie. Na drugą trochę wyszli na luzie zbytnio nasi podegnali 3 ma trójkami z rzędu. I grali na naszych warunkach ten mecz.

Kemp bez formy od początku sezonu nie nadąża za akcjami w obronie z lepszymi druzynami, a w ataku zagra jedynie jak dostanie piłkę pod samą obręcz i wsadzi. Chociaż i tak mam wrażenie, że schudł co można uznć z plus . Dziś problemy z faulami.

Skifić dzisiaj trafiał, bo miał miejsce pod koszem na akcje w jego stylu. Dziś skuteczność 60%, w lidze słabo poniżej 40% z gry, gdzie w poprzednich sezonach miał średnią 50%. Chociaż ostatni rzut mam wrażenie, że lekko zaskoczony, że do niego piłka poszła. U Rahmana nie brakowalo wejsc pod kosz - brakowalo rzutów celnych za 3pkt. Praktycznie cały mecz to był wejścia pod kosz z naszej strony. Nie jest to jednak typ takiego lidera zespołu. Jak na jego minuty punktów w lidze i pozcyje średnią powinien mieć wyższą. Ale liderem tej drużyny nie nazwałbym Rahmana, ale raczej Cowelsa.

© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.