fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Wyjazd do niepokonanych

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę o godzinie 15:00 Legia zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. Gospodarze są w tym sezonie na własnym stadionie niepokonani, a z kolei piłkarze mistrza Polski notują serię sześciu wyjazdowych przegranych z rzędu w Ekstraklasie. Czym tym razem jedni zakończą swoją fatalną, a drudzy dobrą passę?

Pożegnanie z Ligą Europy

W tym tygodniu zakończyła się przygoda Legii w europejskich pucharach, która trwała najdłużej od kilku lat. Pomimo dobrego startu w grupie, mistrzowie Polski na koniec zajęli w niej ostatnie miejsce, co jest podsumowaniem ich ostatniej formy. W decydującym spotkaniu ze Spartakiem legioniści nie wykorzystali słabości przeciwnika, który tego dnia zdecydowanie był do ogrania. Zawiodło jednak to co zwykle, czyli umiejętność kreowania akcji w ofensywie, a także proste błędy indywidualne. Rzadko mylący się Maik Nawrocki sprezentował gola Spartakowi, a będący pod formą Tomas Pekhart zmarnował rzut karny w doliczonym czasie gry. Gdyby skierował piłkę do siatki, to Legia zarobiłaby kilkaset tysięcy złotych za remis w fazie grupowej LE, a samego Spartaka spuściła na trzecie miejsce w tabeli. Czech uderzył jednak słabo i to bramkarz został bohaterem wieczoru.

Wobec takiego obrotu spraw Legii pozostała już tylko walka w Pucharze Polski i rodzimej lidze. Zdecydowanie więcej do wygrania mają w tych pierwszych rozgrywkach, które mogą się okazać dla niej przepustką do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W Ekstraklasie natomiast "Wojskowi" mają więcej do stracenia. Chociaż nadal brzmi to nieprawdopodobnie, to mistrz Polski cały czas znajduje się w gronie drużyn najbardziej zagrożonych spadkiem do pierwszej ligi. Dobrze byłoby, gdyby chociaż okres zimowy podopieczni Marka Gołębiewskiego spędzili na bezpiecznej lokacie, a nowy rok zaczęli nowym rozdaniem.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

Wisła niepokonana u siebie

W ostatniej kolejce Legia nie sprostała na wyjeździe Cracovii. Była to zarazem już szósta przegrana graczy z Warszawy na stadionie rywala z rzędu. W niedzielę będzie okazja przerwania niechlubnej passy, chociaż zadanie będzie niezwykle trudne. Wisła Płock jest bowiem w tym sezonie niepokonana w domowych meczach. Zawodnicy prowadzeni przez Macieja Bartoszka ligowych przeciwników gościli ośmiokrotnie z czego aż sześć razy schodzili z boiska jako zwycięzcy. Punkty na stadionie w Płocku stracili m.in. Wisła Kraków, Pogoń Szczecin czy Raków Częstochowa. Biorąc pod uwagę fakt, że płocczanie będą dodatkowo zmotywowani na rywalizację z Legią, trzeba będzie przygotować się na kolejną trudną przeprawę warszawskiej drużyny.

WYNIKI SONDYCzy Legia Warszawa spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2021/22?
SUMA GŁOSÓW: 41954
START: 22.11.2021 / KONIEC: 01.05.2022



Bez Furmana, ale z Cielemęckim?

W ostatniej kolejce Wisła Płock przegrała w lidze ze Stalą Mielec 1-2, strzelając honorowego gola w ostatnich minutach meczu za sprawą Marko Kolara. Wcześniej z kolei najbliższy przeciwnik Legii ograł w takim samym stosunku Cracovię i Wartę Poznań. W tych meczach po jednym golu dla Wisły zdobyli byli legioniści - Mateusz Szwoch i Radosław Cielemęcki. Ten drugi gra w Płocku dopiero od tego sezonu i można powiedzieć, że stawia dopiero pierwsze kroki na ekstraklasowej arenie. Na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek rozegrał jak na razie siedem meczów z czego trzy w podstawowym składzie. Od trzech kolejek 18-latek wybiega w wyjściowej jedenastce, więc prawdopodobnie również w niedzielę zobaczymy od pierwszej minuty.

Oprócz Szwocha i Cielemęckiego w kadrze Wisły są jeszcze inni gracze z przeszłością w Legii: Jakub Rzeźniczak, Dominik Furman, Rafał Wolski czy Damian Warchoł. Ten ostatni również po odejściu z Legii zaczął regularnie występować na boiska Ekstraklasy. W tym sezonie zawodnik strzelił sześć goli w piętnastu spotkaniach w lidze. Furman z kolei przeciwko mistrzom Polski nie zagra z powodu pauzy za żółte kartki. Podobny los spotka ponadto Dusana Lagatora oraz Anton Krywociuk.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Wisłą Płock rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Qu - 12.12.2021 / 16:52, *.vectranet.pl

Wyższe kontrakty im dać za te wtopy to za miesiąc powinni dostać podstawę jakąś najniższa krajowa

odpowiedz
Olomanolo - 12.12.2021 / 13:27, *.207.247

Łęczna prowadzi w Krakowie z cracovią 0-2 można?można !!! Kudłaty dziadu

odpowiedz
K(L)AKIER - 12.12.2021 / 13:11, *.tpnet.pl

Jeszcze jakiś czas temu, każdy by obstawial zwycięstwo, ale w tej sytuacji teraz , raczej skłaniam się ku porażce, A każdy inny wynik będzie niespodzianka. Nasza wybitna ekipa już wszelakie rekordy bije , nasz prezesio nie widzi żadnego problemu przecież, mały kryzys, najmocniejsza Legia od lat.

odpowiedz
Wolfik - 12.12.2021 / 12:45, *.mm.pl

Dla mnie pozostałe trzy mecze do rozegrania w tym roku to mecze o "być lub nie być" w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Wszelkie dywagacje na temat przyjścia (lub nie) trenera Papszuna, zatrudnienia (lub nie) nowego trenera tymczasowego są w tej chwili nieisotne.

Potrzebujemy rozpaczliwie punktów w lidze i na tym wszyscy powinni się skupić. Mamy szczęscie, bo nasi rywale z dołu tabeli nie punktują. Aż strach pomyśleć, co bedzie gdy zaczną....

W meczach z Płockiem, Lubinem i Radomiem trzeba iśc "na maxa", taryfy ulgowej i czasu nie ma. Bez punktów będziemy w przyszłym sezonie tworzyc zupełnie inną historię.

odpowiedz
spasiony - 12.12.2021 / 13:32, *.10.6

@Wolfik: pytanie kolego kto ma isc na maxa i po co? Kilku pilkarzy dowiaduje sie juz z mediow, ze sa do odstrzalu. Wielu innych sie tego domysla. Mam watpliwosci co do ich zaangazowania.

Dla mnie najwazniejsza jest przerwa zimowa. Trzeba ogarnac sklad i juz zdecydowac, z kim warto wiazac przyszlosc i na nich stawiac. Niestety jest maly problem: nie mamy trenera.

odpowiedz
Wolfik - 12.12.2021 / 13:39, *.mm.pl

@spasiony: Oczywiscie, że przerwa zimowa jest bardzo ważna. Sęk w tym, że te dziewięć punktów które teraz leżą na murawie może miec kolosalne znaczenie na koniec (Łęczna prowadzi w Krakowie). Trzeba mieć tego świadomość.

A jesli komus z piłłkarzy nie zależy? To wstawiamy innych. Nikt się częściej nie będzie przewracał niż Martins ani nie będzie bardziej surowy niż Kastrati.

odpowiedz
Robertson - 12.12.2021 / 12:36, *.orange.pl

Jeżeli ktoś wierzy ze ta ,,druzyna” dzisiaj wygra to jest strasznie naiwny.
Jeżeli w zimę nie dojdzie do prawdziwej rewolucji czyli : zatrudnienie doświadczonego trenera, rozwiązanie kontraktów albo sprzedaż większości obecnego składu, zwolnienie kucharskiego i zatrudnienie dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia, zatrudnienie prezesa który zna się na zarządzaniu klubem piłkarskim.
Jeżeli Mioduski niczego nie zmieni to w przyszłym sezonie Legia będzie grała w I lidze.
I przestańcie bezgranicznie wierzyć i gadać bzdury ze na pewno nie spadniemy.
Na pewno teraz Legia jest w strefie spadkowej i zimę również tam spędzi.
Jesteśmy w totalnym rozkładzie , nie rozumiem tylko dlaczego duża grupa decyzyjnych ludzi wśród kibiców w dalszym ciągu udaje ze nic się nie dzieje ?

odpowiedz
Wolfik - 12.12.2021 / 12:47, *.mm.pl

@Robertson: Kucharski jako zaufany człowiek właściciela nie zostanie zwolniony. Mioduski wyraźnie to potwierdził w wywiadach. Po co zatem o tym pisać? Nawet jeśli wszyscy chcielibyśmy takiego ruchu to jest on w tej chwili poprostu nierealny.

odpowiedz
espera(L) - 12.12.2021 / 18:57, *.chello.pl

@Wolfik:
jeśli potwierdził pozostanie, to właśnie jest szansa na zwolnienie - przecież on zawsze kłamie ;)

odpowiedz
chrisSiekierki - 12.12.2021 / 12:03, *.vectranet.pl

Kiedyś bym się nie obawiał tego meczu a dziś mam nadzieję na remis... ale pamiętam że w 1992 też się broniliśmy przed spadkiem a za rok zdobyliśmy mistrzostwo.

odpowiedz
Ves - 12.12.2021 / 11:59, *.chello.pl

Obawiam się że dzisiaj 3-1 na dodatek Wieteska wypadł ze składu.

odpowiedz
Hiszpan - 12.12.2021 / 11:44, *.play-internet.pl

Ponoć dziś bez Wieteski.

odpowiedz
Hiszpan - 12.12.2021 / 11:05, *.telnaptelecom.pl

Remis byłby sukcesem.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 12.12.2021 / 10:32, *.centertel.pl

Jeżeli do końca roku cokolwiek wygramy, to będzie cud. Wisła i Radomiak na fali. Zagłębie zagra jak ,,o życie,,. Niestety wyobrażam sobie ostatnie miejsce. Ale może zdarzy się cud...

odpowiedz
Przemek - 12.12.2021 / 11:12, *.aster.pl

@Leśny Dziadek: Nie wiem skąd ten defetyzm , Miodek powiedział przecież , że mamy już oczekiwać na kolejną edycję europejskich pucharów.Jest super, jest super więc o co Ci chodzi... A tak na poważnie to ja już nie liczę na opamiętanie kibiców w tym roku , nie wiem nawet czy nie daj Boże całkiem prawdopodobne 0 lub 1 pkt w następnych 3 meczach cokolwiek zmieni. Ostatni raz to napiszę na tym forum : brak zdecydowanych protestów kibiców wobec tego co się obecnie dzieje w naszej Legii jest wysoce demoralizujące dla Miodka i jego świty oraz "piłkarzy". Myślę o protestach zgodnych z prawem np. mecze z Radomiakiem i Zagłębiem doping pod stadionem a nie nabijanie kieszeni tym patałachom. Można też zorganizować wielki marsz protestacyjny przez Warszawę. Nie możemy dalej aprobować takiego stanu rzeczy- po tej rundzie ekipa Miodka będzie wiedziała, że mogą sobie pozwolić już na wszystko. Okrzyki Legia grać ... ta ekipa szkodników ma w głębokim poważaniu. Obudźmy się wreszcie!

odpowiedz
Jano - 12.12.2021 / 09:46, *.orange.pl

I znowu wpi......!

odpowiedz
Urs 72 - 12.12.2021 / 09:36, *.chello.pl

Kiedy są te zaległe mecze Legii ? Czy ktoś rozgryzł temat ? Z rundy jesiennej ?

odpowiedz
Xxx - 12.12.2021 / 11:42, *.chello.pl

@Urs 72: w środę jeden a drugi chyba w lutym

odpowiedz
Urs 72 - 12.12.2021 / 14:22, *.chello.pl

@Xxx: dzięki to ten Lutowy to taki gratis byśmy mieli 3 pkt więcej ponad spadkowiczami

odpowiedz
Lolek - 12.12.2021 / 08:34, *.telkab.pl

Jeśli dziś nie wygrają to...zaorać to wszystko w piz..du....

odpowiedz
Biała Siła - 12.12.2021 / 09:08, *.vectranet.pl

@Lolek: Kolego ile razy to już mówiliśmy i nadal nic ,zgadzam się z Tobą,

odpowiedz
Jurek - 12.12.2021 / 08:20, *.tropolys.de

Znowu będzie w plecy.
Niech ten rok już się skończy.

odpowiedz
SEBO(L) - 12.12.2021 / 07:24, *.centertel.pl

Warchoł odszedł i strzela gole w innym klubie. Można było dać mu szansę w miarę regularnego grania? Można ,ale po co? Przecież lepiej ściągnąć oryginałów z różnych zakątków świata- z Albanii, Azerbejdżanu,Uzbekistanu... No,więc trzeba szukać dalej innych cudaków,bo na pewno są jakieś nieodkryte talenty w takim Barbadosie czy innym Pakistanie. Niewykluczone,że jakiś chłop ubrany w skórę renifera, chodzący z ostrym patykiem w dłoni też umie grać w piłkę, a co! Bądźmy znowu pierwsi,żeby dzięki takim poszukiwaniom,być niedługo ostatnimi...

odpowiedz
Wolfik - 12.12.2021 / 12:53, *.mm.pl

@SEBO(L): Cóż. W dzisiejszym meczu może dojść do bolesnej weryfikacji "pomysłów" transferowych naszego pionu sportowego. Warchoł, Cielemiecki a po częsci i Furman czy Wolski mają sporo do udowodnienia.

odpowiedz
axlrose - 12.12.2021 / 13:26, *.tpnet.pl

@Wolfik: Furman nie musi nic udowodniać, pokazał że jest serduchem Legionistą na Jagielloni. A poza tym nie zagra za kartki.

odpowiedz