Josue - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus grudnia: Josue

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W grudniu legioniści rozegrali sześć meczów, w Ekstraklasie z: Cracovią (0-1), Wisłą Płock (0-1), Zagłębiem Lubin (4-0) i Radomiakiem Radom (0-3), w Pucharze Polski z Motorem Lublin (2-1) i w Lidze Europy z rosyjskim Spartakiem Moskwa. W miesiącu kończącym rok najlepszy był Josue.

Portugalczyk uzyskał trzy pozytywne oceny oraz jedną negatywną notę, a wystąpił w każdym spotkaniu w grudniu. Dla Josue to drugie z rzędu wyróżnienie w naszej rubryce. Pomocnik rzadko schodził poniżej pewnego przyzwoitego poziomu, a często był najlepszym zawodnikiem w szeregach legionistów. Drugie miejsce z dwoma plusami i jednym minusem zajął Bartosz Slisz. Piłkarz prezentuje coraz wyższy poziom i widać znaczną poprawę względem początku sezonu. Na trzecim miejscu z jedną pozytywną oceną znaleźli się dwaj lewi obrońcy: Filip Mladenović i Yuri Ribeiro.

Na samym dole naszej klasyfikacji znalazł się Mahir Emreli, który rozegrał w grudniu cztery mecze i otrzymał tyle samo minusów. Azer ostatni raz do siatki rywali trafił 4 listopada podczas rywalizacji z włoskim Napoli. Tyle samo negatywnych not przyznaliśmy również Lirimowi Kastratiemu, który w grudniu pokazał tylko swoją szybkość. Tak samo sytuacja wygląda z Kacprem Skibickim, który wciąż szuka swojej dobrej formy.

Pełna klasyfikacja:

Josue - 3 / 1
Bartosz Slisz - 2 / 1
Filip Mladenović - 1 /
Yuri Ribeiro - 1 /
Maik Nawrocki - 2 / 2
Artur Boruc - 1 / 1
Bartłomiej Ciepiela - 1 / 1
Luquinhas - 1 / 1
Mateusz Wieteska - 1 / 1
Rafel Lopes - 1 / 2
Szymon Wlodarczyk - 1 / 2
Ernest Muci - 1
Tomas Pekhart - 1 / 3
Andre Martins - 2
Mateusz Hołownia - 2
Matthias Johansson - 2
Kacper Skibicki - 3
Lirim Kastrati - 3
Mahir Emreli - 4

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
Robi - 27.12.2021 / 21:10, *.t-mobile.pl

Josue to jest nieszczęście Legii. Przez niego Legia gra tak, jak gra. Pierwszym ruchem Vuko na rundę wiosenną, powinno być wywalenie Josue do dwójki, lub w ogóle rozwiązanie kontraktu.

odpowiedz
Dedi - 23.12.2021 / 21:53, *.plus.pl

Ja tak powiem, nie najgorszy w Legii ale czy najlepszy? Napewno nie, jakiś tam przegląd pola i pass (raz na jakiś czas) ma. Do kontr się nie nadaje bo zawsze się wlecze i pozwala wracać rywalowi, przetrzymując piłkę.
Wolne miał bić najlepiej w lidze a nic mu nie idzie, wręcz bardzo słabo, Ivi Lopez bije go pod tym względem na głowe. Zdaje mi sie też że Luqinhas przy nim ma mniej miejsca, i gra gorzej. Jednym zdaniem ani nie jest zbyt dobry ani nie zawadza. Na obecne nasze standardy niezły piłkarz. Ale do Takiego Odidji brakuję mu z 70 procent. Hapoel Ben Szerwa zrezygnował z niego przez jego gorącą głowe. U nas nawet się zachowuję , z wyjątkiem tego odpału z Napoli kiedy dał rywalom dwa Karne. A tak dobrze nam szło do tego momentu.

odpowiedz
WojtasBB - 23.12.2021 / 10:17, *.centertel.pl

Josue-marny grajek, symbol przedostatniej Legii. To, jaki masz środek pola, taką masz drużynę. Kiedys Vrdoljak i Jodlowiec wciagali ligę nosem. O Ofoe nie wspomnę. Teraz Josue rządzi i dzieli...

odpowiedz
Abcd - 23.12.2021 / 23:40, *.chello.pl

@WojtasBB: nie ujmując chłopakom ale z tym wciąganiem ligi nosem to lekkie przegięcie

odpowiedz
WojtasBB - 24.12.2021 / 10:31, *.vectranet.pl

@Abcd: A właśnie tak było. Przy nich tak słabi pilkarze jak Żyro czy Kosecki zaczęli uchodzić za gwiazdy.

odpowiedz
Ibik - 23.12.2021 / 09:47, *.gov.pl

Drużyna przy jego rozgrywaniu gra jak na zaciągniętym hamulcu

odpowiedz
zaba285 - 23.12.2021 / 00:28, *.grupaping.pl

pierwszy hamulcowy... nie ma żadnych plusów w grudniu i taki powinien być artykuł

odpowiedz
R1958 - 22.12.2021 / 23:40, *.t-mobile.pl

Hamulcowy nr 1, kłopoty z racjonalnym myślenim i to machanie rekami, koszmar

odpowiedz
Biniooo - 23.12.2021 / 08:50, *.autocom.pl

@R1958: wyłącz komentarz w tv i zacznij myśleć. Widać że bez pojęcia o piłce. Gość ma mega zmysł do gry. Nie ma ludzi którym może grać piłki prostopadle. Zagraj sobie z gorszymi i zobaczysz jak się wtedy gra....

odpowiedz
Juras - 22.12.2021 / 22:26, *.plus.pl

Przez tego niby dobrego grajka nie możemy wyprowadzić żadnej kontry bo jest super statyczny, nie możemy zagrać z klepki, bo każda akcja musi przejść przez niego i nagle wymysla przerzut na 50 m. W też ogole nikt nie może się odezwać bo on to jest gość, gdzie to nie grał i jest charakterny. A na serio, to nadaje sie do oldbojów, do truchtania w kółeczku, no i może ew. do futsalu. Niestety trzyma miejsce dla kreatywnej i dynamicznej 10 i poki go nie zwolni to jestesmy w czarnej d.... Inni Kastratie, Charatiny, Rose są
gorsi ale aż tak ich gra nie wpływa na grę zespołu.

odpowiedz
in - 22.12.2021 / 22:12, *.ckmediator.pl

typowy szmaciarz raz - dwa razy mu coś wyjdzie a potem prawie wszystko niedokładnie i same straty .
Jaki tam piłkarz miesiąca pseudo-Deco

odpowiedz
gazza - 22.12.2021 / 21:42, *.inetia.pl

Ośmieszacie się dając mu tytuł plus grudnia...
Zawodnik który w każdym meczu osłabia cały zespół - jego nerwowe zachowanie wpływa na innych.

odpowiedz
jim - 22.12.2021 / 20:56, *.tpnet.pl

Ma niezłe podania ale w zdecydowanej większości niecelne nie mówiąc o rzutach wolnych czy rożnych

odpowiedz
Jasnowidz - 22.12.2021 / 19:46, *.aster.pl

Brawo Josue, tym wszystkim hejterom jeszcze opadnie szczęka. Jest Vuko który to wszystko poukłada i rakieta odpali na wiosnę.

odpowiedz
bronek49 - 22.12.2021 / 19:42, *.chello.pl

jak już takich zawodników się w Legii wyróżnia to nic dziwnego że są w strefie spadkowej to jest najsłabsza drużyna Legii w powojennej Polsce

odpowiedz
docent - 22.12.2021 / 19:22, *.net.pl

Josue słusznie jest piłkarzem miesiąca tyle, że ma bardzo słabych partnerów. Oczywiście, ma też swoje wady ale gdyby napastnicy albo inni pomocnicy bardziej korzystali z jego podań to byłby jeszcze bardziej chwalony. Myślę, że prawdą jest słabe przygotowanie fizyczne drużyny. Przez to są spóźnieni o ułamki sekund i efekty bardzo marne. Wierzę, że po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym Legi będzie dominować bo umiejętności nasi grajkowie mają na pewno większe niż np. ci z Radomiaka.

odpowiedz
Kibic - 23.12.2021 / 02:26, *.torun.pl

@docent: Jesli mieliby wieksze umiejetnosci, to by na kacu ogrywali wszystkich. Nasza liga jest naprawde slaba. Jesli znasz kogos z pilkarzy grajacych w ekstraklasie, to bedziesz wiedzial, ze u nas sie liczy rzemioslo, a nie umiejetnosci ;) Ostatnim graczem ktory mial jakies umiejetnosci w naszej lidze byl Ljuboja. Reszta to rzemieslnicy ;) Chociaz Ofoe tez przelamal ten stereotyp ;) Wydaje mi sie, ze w walace o utrzymanie beda wazne silne nogi i wola walki. Umiejetnosci bym zostawil dla przyszlych transferow ;) Ostatnimi laty wygrywalismy lige slaboscia przeciwnikow, wiec teraz sie utrzymamy dzieki slabosci rywali :) Mam chociaz taka nadzieje. Tylko co pozniej? czarek wyczaruje kolejne wynalazki? To miala byc maszyna do robienia pieniedzy ale sie zaciela. Pisalem podczas budowy LTC kto tam bedzie trenowal przyszle talenty? Sam budynek przeciez nie wyszkoli pilkarza ;) czarek musial takie farmazony nawciskac miodkowi, ze ten sie podjaral i szybko pogonil lesnego i pedzla ;) Przez awans do LM mamy teraz klopot. Miodek nie rozumial, ze Dundalk sie trafil fartem i tylko dzieki temu mielismy LM. W tamtym momencie tez byli pilkarze wartosciowi, wiec szybka kalkulacja wykazala olbrzymie zyski ;) Przeciez prezes sie nie zna na pilce ;) na interesach tez nie, bo prowadzil go kulczyk. Tutaj myslal, ze czarek bedzie jego kluczykiem ;) Probemem tez bylo to, ze Nikolic, Prijovic i Ofoe odbudowali forme w tym samym czasie ;) prezes pomyslal, ze to takie latwe jak kupowanie uszkodzonych aut i ich naprawa, a potem sprzedaz ;) To, ze z klubu zrobiono maszyne do robienia pieniedzy nie powinno nikogo dziwic po wypowiedzi prezesa ;) Chce oddac Papszunowi pelna kontrole nad prowadzeniem zespolu ale..... ta kontrola musi wspolgrac z prezesem i jego przydu...sem. Wszsytko co prezes mowi jest wczesniej podeslane przez czarka. Kto mogl wpasc na pomysl najszybszego pilkarza w europie? ;) ladnie nasze transfery sa omawiane z prezesem ;) tak lopatologicznie :) albo na to, zeby w mediach zrobic szum z Papszunem? panie prezesie ile jeszcze tego nam pan bedzie robil? :) idz juz pan na kase do zabki :)

odpowiedz
Atmosferić - 22.12.2021 / 18:35, *.orange.pl

Gdyby Messiemu zabrać 1,drybling 2.szybkość i 3.Inteligencje to mamy josue. W jednym josue przypomina Leo - w grze bez piłki, w "bronieniu" - on podobnie jak Leo nie broni nic.

odpowiedz
Atmosferic - 22.12.2021 / 18:32, *.orange.pl

Nie róbmy sobie jaj - hamulcowy pomocy, co z tego że gra celne długie piłki i krosowe - gościu przegrywa każdy pojedynek bark w bark w środku, zwalnia dynamike każdej akcji, myśli za wolno - on się nie nadaje. Nie chwalmy gościa za to że zrobi ze stojącej piłki kilka asyst. On jak i martins nie mają siły, szybkości i inteligencji by grać w Legii i na poziomie ekstraklasy.

odpowiedz
grzesiek - 22.12.2021 / 17:22, *.centertel.pl

Josue to cała liga może buty czyscić conajwyzej pseudoznawcy

odpowiedz
Piotr Niedek - 22.12.2021 / 19:58, *.t-mobile.pl

@grzesiek: To raczej ty możesz czyścić innym... rowka. Jeśli uważasz go za dobrego rozgrywającego to jesteś w piłkarskim średniowieczu. To nie lata 70-te, już nie ma gry w chodzonego. Moja babcia ma większą szybkość i mobilność gdy wraca ze sklepu z ciężką siatką zakupów. Poza precyzyjnym podaniem on nie ma żadnych walorów piłkarskich pseudofachowcu.

odpowiedz
L - 23.12.2021 / 00:05, *.tpnet.pl

@grzesiek: Grzesiu mylisz się. Ma dobre podanie i to tyle. Nie da się grać w piłkę na chodzonego.

odpowiedz
Marcos - 23.12.2021 / 07:15, *.com.pl

@Piotr Niedek: Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać.

odpowiedz
Zzz - 22.12.2021 / 16:30, *.plus.pl

ten pilkarz spowalnia gre calej druzyny

odpowiedz
STOP KORNISZONOM w Legii - 22.12.2021 / 15:42, *.206.54

To że ten ogórek, obibok i grubas został najlepszym piłkarzem miesiąca pokazuje że nasze miejsce w tabeli nie jest absolutnie żadnym przypadkiem.

odpowiedz
Ben - 22.12.2021 / 21:39, *.inetia.pl

@STOP KORNISZONOM w Legii: na innej stronie Legii inny grubas i obibok został piłkarzem miesiąca i to są zupełne jaja. I jeszcze jedno tamten ciągle narzeka na ból d..y i jest stary!

odpowiedz
stary kibic - 22.12.2021 / 15:38, *.chello.pl

Ten piłkarz jest chwalony przez niektórych ekspertów za celne podania, tylko,że udane podania z jego strony,przynoszące jakieś korzyści to jedno lub dwa w meczu! A strat ma multum,do tego najczęsciej podaje do najbliższego. Centry z kornera bardzo średnie,strzały - pożal się boże...Zadnej walki po stracie piłki,tylko wymachiwanie rękami!
On mi przypomina w skali 1 do 10 Kazia Deynę sprzed 50 lat ale w wydaniu bez formy lub na kacu!!!
To dowód absolutny upadku naszej legii,że taki zawodnik jest uznawany za piłkarza miesiąca...
To dowód upadku naszego klubu,że
.,

odpowiedz
zibin55 - 22.12.2021 / 16:00, *.play-internet.pl

@stary kibic: A pokaż mi tego w Legii kto ma celniejsze podania, zwłaszcza dalekie crossy. Pokaż mi tych co strzelali celnie i mocno. Pokaz mi kogoś kto oprócz Luqiego potrafi obrócić się z przeciwnikiem na plecach i podać. jest tu jakiś lepszy??
Teraz to cała drużyna gra piach ale w tym piachu i tak Josue coś pokazuje. Fakt ,że strzały powinny być lepsze i mocniejsze...tego oczekiwaliśmy.
Tak samo kiedyś narzekano tu na Kapustkę a jak go zabrakło to nikt nie umiał obrócić się z piłką i pójść do przodu,

odpowiedz
stary kibic - 22.12.2021 / 18:42, *.chello.pl

@zibin55: Nie pokażę,bo takiego nie ma!
Być może Josue będzie grał lepiej,kiedy cała drużyna będzie lepsza...
Ale dzisiaj WCALE nie gra lepiej niż pozostali a jego strzały i podania są słabiutkie! Do tego spowalnia grę,nie wykazuje chęci gry obronnej,macha rękami po SWOICH nieudanych zagraniach,zamiast walczyć o odzyskanie piłki!
Może przesadzam ale odnoszę wrażenie,że jego osobowość wprowadza zamieszanie w drużynie.Zdecydowanie wolałem Kapustkę!

odpowiedz
Andy - 22.12.2021 / 15:21, *.play-internet.pl

Ten zawodnik to kompletne nieporozumienie

odpowiedz
BST - 22.12.2021 / 13:55, *.t-mobile.pl

"Czy tobie się Wąski czasem sufit na łeb nie spadł?"
Plusem miesiąca wybrać gościa, którego jedynym pozytywem jest zagranie do najbliższego? Przecież 90% podań innych niż w szerz boiska lub tych z cyklu "najmniejsze ryzyko", to są straty piłki!
Facet, który powinien dawać sygnał do presingu całej drużynie, jest zupełnie niezainteresowany doskoczeniem do przeciwnika. Stracić potrafi, a odbierać mają inni. Wejście w linię ataku nie istnieje, a strzał sprzed szesnastki to w najlepszym przypadku podanie do bramkarza.
Rozumiem, że na bezrybiu i rak ryba, ale zlitujcie się. Wybór tego grajka na plus miesiąca, to jakaś farsa.

odpowiedz
SlawoL - 22.12.2021 / 15:02, *.com.pl

@BST: to chyba nie Barcelona czy inny Real więc Twoje oczekiwania spowodują tylko frustrację i hejt, Meczy chyba tylko w TV bo z trybun było widać zaangażowanie i pomoc drużynie a że czasami straci to element do poprawy. Gdyby był taki jak oczekujesz grałby w innej lidze a nie w Extraklapie. Dużó daj e, ma fajne podania, zaskakuje i ostatnio w grudniu zaangażował się w grę. Niech go Vuko tylko dobrze ułoży i będziemy się cieszyć z gry

odpowiedz
Czas - 22.12.2021 / 17:25, *.aster.pl

@BST: Nie pluj jadem. Wszyscy tylko narzekają i znają się najlepiej. Przypomnij sobie Odjidja-Ofoe co o nim było wypisywane a co potem wypisywali jak odchodził. Dla mnie jest obecnie na plus.

odpowiedz
oLaf - 22.12.2021 / 12:22, *.vectranet.pl

dobra, trzeba szukać jakichkolwiek pozytywów w tym szajsie, dobre i to.

odpowiedz