Jacek Zieliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zieliński: Papszun? Świetny kandydat, ale nie przesądzam, że zostanie trenerem

Woytek, źródło: Prawda Futbolu

- Cały obszar sportowy jest w mojej jurysdykcji – pierwszy zespół, akademia i skauting. Wszystko będzie zależało ode mnie – mówi nowy dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński w rozmowie z Romanem Kołtoniem z „Prawdy Futbolu”.

- Zdałem sobie sprawę 8-9 lat temu, że nie będę bardzo dobrym trenerem. W pierwszej fazie myślałem, żeby zostać szkoleniowcem, że mam predyspozycje do tego. Miałem duże doświadczenie piłkarskie, wiedzę trenerską zdobywałem będąc jeszcze zawodnikiem, robiłem kursy UEFA A i PRO. Przygotowywałem się od strony teoretycznej, ale po paru latach pracy zdałem sobie sprawę, że nie mam wszystkich takich cech, które pozwalałyby mi wejść na wyższy poziom trenerski w Polsce.

- Jakiej cechy zabrakło? Jeden z trenerów zwykł mówić tak: „trener musi być przeskur...nem, dlatego że piłkarze są skur...mi, więc to ty musisz być jeszcze większym”. Dużo jest w tym prawdy, bo trener - próbując osiągnąć swoje cele sportowe - nie może się wahać. Musi być bezwzględny. Jeżeli dochodzi do sytuacji, że trzeba zepchnąć zawodnika w przepaść, to on musi to zrobić i nie powinna mu nawet drgnąć powieka. Musi być mocno zdeterminowany na sukces, bo tylko wtedy jest szansa doprowadzić zespół i ludzi pracujących wokół do tego sukcesu.

- Rola dyrektora sportowego jest poniekąd podobna, ale jest dużo rzeczy organizacyjnych, budowanie strategii i idei. Jest duże pole do kreatywności i niekoniecznie musisz robić to, co musi robić trener. Decyzje też są trudne, z niektórymi osobami trzeba będzie się pożegnać i twardo powiedzieć, dlaczego się rezygnuje itd. Z tym akurat nie będę miał problemów. Myślę, że do tej roli mam dużo większe predyspozycje, niż do pełnienia roli trenera, ale doświadczenie trenerskie bardzo mi pomogło.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Kompetencje
- Jeżeli mam być odpowiedzialny za cały projekt, to muszę mieć na ten projekt wpływ. Chciałem mieć taki wpływ, jak miałem w Wigrach Suwałki, gdzie wszystko zależało ode mnie - budowanie drużyny, sztabu i strategii sportowej klubu. Dyrektor sportowy wyznacza kierunek rozwoju klubu pod względem sportowy i dba, by się go trzymać, dobierając odpowiednich zawodników i trenerów do koncepcji. Dziwię się, dlaczego my tego nie robimy. Pozwalamy przychodzić trenerom pracującym w różny sposób, by zespół przechodził przez ciągłe rotacje w kadrze, bo jednemu trenerowi ktoś pasuje, a ktoś nie. Takie odbijane się od ściany do ściany może dać sukces, ale jest on dziełem przypadku. Równie dobrze może to spowodować kryzys.

- Od kilku tygodni rozmawiałem z prezesem na temat sytuacji Legii, kiedy pojawiły się pierwsze symptomy kryzysu i jak z tej sytuacji wybrnąć. Prezes miał dużo pytań i starałem się na nie odpowiadać. Dyskutowaliśmy wielokrotnie w cztery oczy oraz telefonicznie. Przeprowadziliśmy kilkanaście takich rozmów, żeby jeśli da mi dużą swobodę działania, prezes wiedział, w jakim kierunku zmierzam i czy mam plan.

- Jesteśmy jeszcze przed podpisaniem kontraktu. Będzie to na dniach, ale mamy ustalone warunki. Mam pełne zaufanie do prezesa i wiem, że to co obiecał, będzie spełnione. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale w umowie jest jakiś dystans czasowy.

Kto będzie trenerem Legii?
- Trenerem Legii jest Aleksandar Vuković. Wybór trenera leży w moich kompetencjach i będę za ten wybór odpowiedzialny, więc muszę wiedzieć o trenerach dużo. Vukovicia znam. Wiem, że Marek Papszun jest jednym z najlepszych trenerów Ekstraklasy, wiem jakie ma zalety. Widzę pewne ryzyka związane z zatrudnieniem tego trenera. Zawsze jest tak, że widzisz plusy i minusy - musisz to wszystko podsumować. Uważam, że to jest świetny kandydat, natomiast chcę poznać temat dogłębnie, muszę wiedzieć, dokąd zabrnęły rozmowy z poprzednim dyrektorem sportowym. Rozmawiałem z Radkiem Kucharskim - obiecał, że wprowadzi mnie w bieżące rzeczy, nie tylko w temat Papszuna, ale także najbliższych transferów. Muszę wiedzieć, jaki jest status rozmów transferowych, jakich zawodników braliśmy pod uwagę i jaka idea przyświecała przy tych wyborach. Mam mało czasu, by się z tym zapoznać, ale już jestem poumawiany na spotkania. To jest oczywiste, że każdy trener chce mieć zawodników do dyspozycji jak najwcześniej.

- Nie przesądzam, że trener Papszun będzie trenerem. Muszę mieć większą wiedzę i przeanalizować całą sytuację, by decyzje były trafniejsze. Skuteczność i trafność jest ważniejsza niż szybkość. Z Markiem Papszunem pewnie będę rozmawiał jeszcze dziś. Wcześniej się nie kontaktowałem. Na pewno będzie to ciekawa rozmowa, jak on widzi tę kadrę naszego zespołu. Na pewno wcześniej analizował Legię, wie co funkcjonuje a co nie, jakie profile mu odpowiadają, jakie nie.

fot. Jacek Prondzynski / legia.com
fot. Jacek Prondzynski / legia.com

Składanka czy drużyna
- Czy obecna kadra Legii to jest taka składanka? Jest. Teraz ja mam wyznaczać kierunek i będę zatrudniał takich zawodników i trenerów, którzy pozwolą mi ten kierunek utrzymać. Nie będzie takiej swobody, że będziemy sobie żonglować zawodnikami.

- To nie jest tak, że zbieramy dobrych zawodników i liczymy na to, że to zafunkcjonuje. To nie zafunkcjonuje. Musi być budowa wokół określonej idei, stylu gry. Mam duże doświadczenie w tej kwestii i potrafię to robić. W Wigrach w II lidze mieliśmy skromny budżet i udało się awansować do I ligi.

- Jestem zwolennikiem stabilnej budowy zespołu. On ma być z rundy na rundę mocniejszy. Musi być najpierw solidny fundament, by jedna czy druga porażka nie spowodowała zachwiania i zburzenia całej koncepcji i pracy zespołu ludzi. Wolę podejmować nie szybkie, a rozsądne i mądre decyzje, które mają swoje uzasadnienie w przemyśleniach i strategii. Nie zawsze będą one trafne, ale ważne, by mieć w nich 60-70 procent szans, że się powiodą, a nie 10-20 procent. W futbolu dużo zmiennych wpływa na rezultat.

- Tymczasowość króluje w polskich klubach. Tymczasowości uczymy też trenerów, bo wymagamy od nich wyników tu i teraz. Kibice często nie mają cierpliwości. Ale to sytuacja, o której mówiłem wcześniej: albo budujemy cegła na cegle, albo budujemy coś sensownego i stabilnego, gdyż w przypadku jednej czy drugiej porażki nawet będąc faworytem można przegrać bardzo ważny mecz. Po takiej porażce nie może być tak, że zostają zgliszcza i trzeba budować od początku. Muszą być sensowne filary, by szybko się podnieść i kontynuować rozwój zespołu. O to chodzi. Wymaganie wyniku na tu i teraz powoduje, że trenerzy też myślą tymczasowo. Nie wprowadzają piłkarzy młodych, z których mieliby pożytek za pół roku. Wiadomo, że młody prawie nigdy nie będzie od razu prezentował takiej klasy jak podstawowy zawodnik w dobrej drużynie. Trenerzy u nas często myślą, że taki gracz się nie nadaje, bo ma lepszego piłkarza - ok, ale spróbuj go zbudować.

- Od Ekstraklasy kilkanaście lig jest atrakcyjniejszych, więc do nas trafiają zagraniczni zawodnicy, którzy mają jakieś zalety, ale mają równie dużo wad. Trzeba wiedzieć, czy on jest w stanie wyeksponować zalety i ukryć wady.

- Nie mam nic przeciwko zagranicznym piłkarzom, ale głównym kryterium jest przydatność do zespołu. Jeżeli będzie dwóch wyrównanych, to narodowość będzie odgrywała rolę, bo chciałbym mieć w szatni trochę więcej Polaków, którzy wiedzą, czego się oczekuje od Legii, jaka tu jest presja i zdają sobie sprawę z ciężaru odpowiedzialności. Nie chciałbym, żeby zagraniczni zawodnicy, którzy tu przychodzą, mówili o tym, że chcą się tylko wypromować. To jest błędne założenie. Oni przychodzą tu, żeby wygrywać na chwałę swoją i zespołu. Jeżeli będą to robić, to siłą rzeczy inni będą zwracać uwagę na naszą drużynę i na nich. To jest kierunek do promowania – nie myśleć o tym, że trzeba się promować, tylko myśleć o tym, żeby wygrywać. To podstawowa rzecz.

Młodzież
- Będąc dyrektorem akademii przez dwa lata, nie byłem zwolennikiem pchania za wszelką cenę zawodników do pierwszej drużyny. Często byłem w opozycji, uważałem, że jeśli na kogoś jest za wcześnie, to powinien poczekać. Jednocześnie jako szef akademii chciałem, by jak najszybciej ten zawodnik trafił do jedynki. Było kilka przykładów, że zawodnicy trafiali za wcześnie, zostawali w pierwszym zespole, wracali po paru miesiącach i wcale nie byli lepszymi piłkarzami. Zostali potem odtrąceni, wypluci. Miało to negatywny wpływ na danego chłopaka i na rozwój zespołu, bo istotne jest to, żeby czołowi zawodnicy w pierwszej drużynie też się rozwijali. A będą rozwiali się wówczas, jak będzie odpowiednia jakość treningów. Jeżeli zaburzysz jakość treningów i wyślesz do jedynki zbyt wielu młodych zawodników, to średnia jakość każdego treningu pójdzie zdecydowanie w dół. Najlepszym bowiem stawia się inne wymagania, a my chcemy, by oni byli w optymalnej formie, bo wtedy są w stanie unieść dwóch młodzieżowców w składzie, którzy potrzebują jeszcze czasu. Musi być mocny trzon najlepszych, by mogli młodych udźwignąć. Tymczasem dźwigają starszych zagranicznych, którzy nie dają zdecydowanej jakości. W takiej sytuacji wolę, by ci najlepsi dźwigali młodzież. To musi być sensowny proces, trzeba mieć ideę, w jaki sposób to robić, każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie i nie zaburzać jakości treningu pierwszego zespołu.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Legia w I lidze?
- To co teraz powiem nie jest przejawem pesymizmu, ale środkiem do tego, by podejmować racjonalne i trafne decyzje. Często w wielu klubach piłkarskich podejmuje się decyzje, wyobrażając sobie tylko optymistyczny wariant, a nie myśli się o tym pesymistycznym. Warto rozważyć i zadać sobie pytanie: „w czerwcu lądujemy w I lidze. Dlaczego?” I wówczas odpowiadamy sobie na to pytanie, czy jest to możliwe, czy nie. Wtedy znajdziesz kilka czynników ryzyka, które mogłyby to spowodować. Mając tę negatywną opcję w głowie, łatwiej jej uniknąć, bo wcześniej podejmiesz takie działania, które pomogą zespołowi. Na tym to polega.
- Walka o utrzymanie w lidze i gra o mistrzostwo to zupełnie różny stres. Zdecydowanie większy jest, gdy bronisz się przed spadkiem. Będziemy mieli 4,5 tygodnia na przygotowanie zespołu i poprawienie fizyczności. Nie jest to zbyt długi okres, ale jakiś czas na to mamy. Potem ważne będzie to, jak to robić w trakcie rundy, by był dalszy progres. Jest kilka rzeczy - biorąc pod uwagę siłę tej kadry - które dosyć szybko można poprawić od strony taktycznej i od wiosny będzie to dużo lepiej funkcjonować. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony, ale rozpatruję różne warianty.

WYNIKI SONDYCzy Legia Warszawa spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2021/22?
SUMA GŁOSÓW: 41954
START: 22.11.2021 / KONIEC: 01.05.2022
przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
A. - 29.12.2021 / 09:29, *.centertel.pl

"Mam pełne zaufanie do prezesa i wiem, że to co obiecał, będzie spełnione"- no żebyś się jeszcze nie zdziwił..

odpowiedz
Cziko - 28.12.2021 / 18:40, *.jmdi.pl

A może niech "Szanowna Redakcja" zrobi wywiady z byłymi piłkarzami Legii kto był najlepszym trenerem w ostatnich 10 latach ?
Tak ja wywiad z Igorem Lewczukiem.
Może wtedy kibice przejrzą że "Polska Myśl Szkoleniowa " nawet charyzmą nie dorasta nawet do np. Czerczesowa.

odpowiedz
Miasto Rafałka - 28.12.2021 / 17:32, *.play-internet.pl

Słynni doradcy Mioduskiego,nakazali mu odpuścić w zarządzaniu wszystkim i robieniu transferów bo atmosfera robiła się gęsta wokół słynnego wizjonera,buhaha

odpowiedz
Gość niedzielny - 28.12.2021 / 16:41, *.centertel.pl

LESZEK Pisz na treningi i wychwycić w końcu jakiegoś do strzelania wolnych i już połowa sukcesu!!!

odpowiedz
Tomek82 - 28.12.2021 / 16:40, *.plus.pl

Jacek ty się do Kucharskiego lepiej nie odzywaj.
Dla mnie byłeś zawsze jak Maldini.Trzymam za ciebie kciuki.

odpowiedz
Pączek - 28.12.2021 / 15:50, *.net.pl

Souse zatrudnijcie ????.

odpowiedz
ajajajaj - 28.12.2021 / 15:28, *.net.pl

Szanowny Panie Jacku , oglądałem występy pana na boisku , wślizgi i obiory jakich teraz nie widać w całej ekstraklasie , jest pan ikoną Legii i błagam pana , panie Jacku niech pan się nie zeszmaci za hajs , kudłaty gołodupiec wystarczająco już wytarł sobie brudne lepkie raczki naszym ukochanym klubem , jeśli ten cwaniaczek zacznie mieszać w pana decyzjach niech pan to głośno ogłosi i zrezygnuje ... niech pan zrobi to dla nas kibiców i dla dobra Legii Warszawa

odpowiedz
Pawlo - 28.12.2021 / 15:00, *.mm.pl

Panie Jacku przede wszytkim Miszta ręcznik out z klubu !!!

odpowiedz
robert60 - 28.12.2021 / 14:24, *.chello.pl

No nie wiem. Trochę się boję, czy Zieliński ledwo dostał awans a już zaczyna gwiazdorzyć. "Wszystko zależy ode mnie". To po co trener, sztab trenerski, lekarze, skauci itd. Może to był model dobry na Wigry, ale w żadnym poważnym klubie tak nie jest. Sukces w piłce, nawet firmowany jednym nazwiskiem np. Guardioli, jest zawsze wynikiem gry zespołowej. I na boisku i na zapleczu.

odpowiedz
pnk - 28.12.2021 / 20:43, *.chello.pl

@robert60: jakie gwiazdorzenie? Skoro dostał takie kompetencje i zakres odpowiedzialności to co ma mówić? Że będzie ustalał jakie batony będą w automatach?

odpowiedz
ZenekL3 - 28.12.2021 / 13:59, *.chello.pl

Oby za tym rozsądkiem, przyszły rezultaty, jednak w tym co mówi Zieliński a tym co pier..lili Kucharski i Mioduski już jest pewna różnica.

odpowiedz
jasio865 - 28.12.2021 / 13:38, *.play-internet.pl

Witam!!!Legii kibicuję od 50lat,lecz tak złej sytuacji jeszcze nie było!!Jacku,nie wyobraż sobie 1ligi,rób co możesz by Legia nie spadła!!!źle prowadzi klub DM,od kilku już lat ,wymianie co pół roku graczy,sprzedaż ich i .....do tej pory się udawało dlaczego?bo to inni byli jeszcze słabsi!!!owszem klub jego ale jeszcze są kibice i....reklamodawcy!!! Ml i jedni i drudzy przenoszą na Ł3 pieniądze a jeśli drużyna zaliczy spadek ,to naturalnie ,będzie reklama ale osiedlowej piekarni a kibiców coraz mniej!!tak jest prawda!!!tu nie ma zmiłuj,po to są ,na razie ,ruchy personalne by tak nie było,może właściciel poszedł po rozum do głowy,że takich graczy co spadają NIKT nie kupi!!!!Jacku !!!Walcz ,rób co możesz ,by ratować ligę dla Legii i tego Co życzę na Nowy Rok!!!!a także KIBICOM!!!!

odpowiedz
dino - 28.12.2021 / 13:16, *.vtelecom.pl

Mioduski: To, że ktoś ma wizję i przekonanie do niej – odpowiada mi to i tego szukam. Jest jeden warunek: to musi być zgodne z tym, co ja chcę. Po tych długich analizach wygląda na to, że wizja i sposób działania trenera Papszuna bardzo mi odpowiadają.
Zieliński: Papszun? Świetny kandydat, ale nie przesądzam, że zostanie trenerem
Powodzenia panie Jacku

odpowiedz
Piter - 28.12.2021 / 13:07, *.centertel.pl

Mam nadzieję, że nowy dyrektor zdaje sobie sprawe, że dla nas liczy się tylko mistrzostwo!

odpowiedz
Extrak[L]asa - 28.12.2021 / 14:52, *.elartnet.pl

@Piter: Jest 18 klubów w najwyższej lidze, dla kibiców liczy się tylko mistrzostwo.... Cóż, wszyscy naraz nie mogą na to liczyć. Chyba jesteś młody i nie pamiętasz piosenki: Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud...

odpowiedz
WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD! - 28.12.2021 / 12:56, *.211.134

Panie Jacku, wracaj Pan, ale na boisko a nie za biurko. Tu trzeba tych kasztanów jak Wieteska, Jędrzejczak czy Rose zastąpić. Wszystkie ręce na pokład!

odpowiedz
Biała Siła - 28.12.2021 / 12:24, *.vectranet.pl

Szanowni koledzy zgłaszajcie swoje papierki na dyrektora ,może prezes was zatrudni ,części nic nie pasuje ,

odpowiedz
MarioL - 28.12.2021 / 12:21, *.wanadoo.fr

Dajcie sobie spokój z tym Paszunem.Jemu idzie w miarę dobrze,bo od kilku lat prowadzi jeden i ten sam klub.Zna tam wszystkich piłkarzy,i nie ma tam takiej dużej rotacji w składzie.W innym klubie to on zginie.

odpowiedz
lol - 28.12.2021 / 12:04, *..

dziadostvva ciag dalszy

odpowiedz
tekken (L) - 28.12.2021 / 10:14, *.chello.pl

Dobry ruch- potrzebny spokój i rozwaga. Zielu moja rada bierz Wszołka i Furmana na początek.

odpowiedz
kokolino - 28.12.2021 / 09:41, *.centertel.pl

Pudel umyj włosy

odpowiedz
Jedziemy - 28.12.2021 / 09:24, *.centertel.pl

Przeca on się nie nadaje na dyrektora generalnego. Ok nie nadaje się, wspomnita moje słowa oj wspomnicie.

odpowiedz
Jacek co ty - 28.12.2021 / 10:09, *.centertel.pl

@Jedziemy: tylko żeby oni teraz przed meczem ziela nie palili, spadek

odpowiedz
Pawciu - 28.12.2021 / 08:18, *.net.pl

Teraz p. Jacku slowa przekujmy w czyn

odpowiedz
bep - 28.12.2021 / 07:50, *.230.191

Zielu, wywal kudłatego!

odpowiedz
jac111 - 27.12.2021 / 23:33, *.t-mobile.pl

Całe życie bardzo lubiłem i jeszcze bardziej szanowałem Pana Jacka.
Ale mam małe wątpliwości: czy udźwignie, czy faktycznie będzie miał taki obszar odpowiedzialności, jak bedzie znosił wpychanie mu się w koncepcje dariusza, czy ma odpowiednie kompetencje i umiejętności, czy da sobie rade z tymi wszystkimi dyrektorami z zarzadu.
Na pewno bardzo ładnie mówi na poczatku, ale gadać na poczatku wszyscy ladnie potrafili

odpowiedz
jac111 - 27.12.2021 / 23:37, *.t-mobile.pl

@jac111: oby też, jako legenda, nie stał się kozłem ofiarnym nieudolności kudłatego

odpowiedz
geds - 28.12.2021 / 00:19, *.chello.pl

@jac111:
Jeśli tylko tak realnie w ten sposób zostałby odsunięty Mioduski od pierwszego zespołu, to już jest coś.

odpowiedz
olew - 27.12.2021 / 23:31, *.vectranet.pl

Podoba mi się ton wypowiedzi o Papszunie. LEGIA to potęga, zaś Paszun to aspirant jedynie. Nawet jak go wezmą ( Mioduski strasznie napalony...) to powinno być jasne - kto kożuch , a kto kwiatek. Poza tym same banały, ale od bajeru powinni mieć dobrego rzecznika prasowego, a dyrektor ma zapieprzać we względnej konfidencji.

odpowiedz
Zdenek ze Łapsowej - 27.12.2021 / 22:53, *.kompex.pl

To jest dobra koncepcja. Tak jest to jest bardzo dobra koncepcja. Ona jest bardzo dobra ale dlaczego on ma pruski mundur na sobie? Pruski , pruski bo to jest dziedzic pruski! Ferdynand Pruski, polski dziedzic!!!!

odpowiedz
Sputnik 44 - 27.12.2021 / 23:07, *.vectranet.pl

@Zdenek ze Łapsowej: Wawrzyniec Pruski...

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 27.12.2021 / 22:00, *.centertel.pl

- Jakiej cechy zabrakło? Jeden z trenerów zwykł mówić tak: „trener musi być przeskur...nem, dlatego że piłkarze są skur...mi, więc to ty musisz być jeszcze większym”. Dużo jest w tym prawdy, bo trener - próbując osiągnąć swoje cele sportowe - nie może się wahać. Musi być bezwzględny. Jeżeli dochodzi do sytuacji, że trzeba zepchnąć zawodnika w przepaść, to on musi to zrobić i nie powinna mu nawet drgnąć powieka.
Tego brakuje w Legii zawodnicy czuli sie bezkarnie mogli se robic co chca po awansie do ligi europy TRENER zrobili se maly sukces skupiajac sie na europie koncentracji zabraklo na lige potem trener przeplacil to posada i tak liga jak i puchary poszly sie jeb....Ć kazdy pamieta po awansie oddanie i pozwolenie na gre playstation czy inne podobne sytuacje w Legii niema czasu na dekoncentracjie i brak profesionalizmu tu trzeba zapierd,,, bo kazdy marzy by cie pokonac uwazam tez ze papszun to podobny trener do Vukovicia nic z niego nie bedzie na dluzsza mete

odpowiedz
Jolek - 27.12.2021 / 23:32, *.tpnet.pl

@kami(L)PRAGA: zepchnąć zawodnika w przepaść? Bez wachania? Co ty pier.... sz. Rola trenera polega na tym żeby z tego zawodnika wyciągnął to co najlepsze i żeby ala ten grajek to pokazał na boisku a nie grajka ścinać od razu po łydkach. W Legii od razu widać gołym okiem że to nie drużyna a sklejka piłkarzyków z pół Europy. Problem polega na tym że w naszej ekipie nie ma trzonu drużyny, bo niby kto ma nim być oprócz Boruca i Liquiego? Pudel zebrał ekipę z dupy łosia a teraz szuka winnych no beszczel konkretny.. Oskara powinni mu dać za obyczajowość piłkarską tak samo jak Sousie ????????????

odpowiedz
Legionista - 28.12.2021 / 13:39, *.syrion.pl

@Jolek:

Tak dosłownie to bym tego nie brał, ale bardzo trafny komentarz akurat jeśli chodzi o Legie, bo Emreli powininien wylądować już dawno w rezerwach, przez co by nie dostał po buzi, ale to była wina trenera że go wystawiał a to z kolei była wina mioduskiego bo sobie takiego trenera zatrudnił :/ serio chciałbym żeby Zieliński dostał jakiś określony budżet i 2 lata na budowę drużyny i za 2 lata o tej samej porze stwierdzić czy jest drużyna czy jej nie ma i nie podejmować zbyt pochopnych decyzji po drodze i w pierwszym dołku zwolnić go, dać mu czas i potem rozliczyć z przestrzeni kilku lat, tak samo możemy teraz zrobić z Mioduskim od początku odkąd jest pasmo niepowodzeń i upokorzeń, najgorsze, że coraz gorzej i nie widać światełka w tunelu.... Serio Miodek zajmij się oglądaniem meczów na pikniku a prowadzenie drużyny zostaw komuś kto się na tym zna bo przez twoje błędy 3/4 Polski ma z ciebie beke I uważa cię za.
.. No właśnie domyśl się

odpowiedz
Maaciekw - 27.12.2021 / 21:39, *.orange.pl

tak sobie czatem ten wywiad, lubię Ziela i cenię, ale kurła, za 4 dni otwiera się okienko, a za niecałe 40 - 1szy mecz na wiosnę, kiedy on zrobi te transfery, ktoś zaczyna rozmowy, buduje relacje, a ktoś inny ma kończyć? trochę mało poważne

odpowiedz
RMFC - 27.12.2021 / 20:32, *.play-internet.pl

Bardzo poukładany jest pan Jacek. Oby mu pudel nie zepsuł koncepcji budowy drużyny a będzie dobrze. Wygramy PP a może nawet z ligi załapiemy się do pucharów

odpowiedz
Mateusz z Gór - 27.12.2021 / 20:08, *.orange.pl

Super wypowiedzi. Tylko czemu Jacek Zieliński traktuje sprawę Papszuna tak, jakby to wszystko zależało od Legii, a nie Papszuna i druga sprawa, czy to nie jest czasem tak, że Legia przed styczniem nie ma prawa w ogóle z Papszunem rozmawiać na temat ewentualnego transferu? Przecież o takich rzeczach się nie mówi, bo Raków może Legię zaskarżyć i wygra odszkodowanie, a sam trener może zostać zawieszony.

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 27.12.2021 / 21:20, *.plus.pl

@Mateusz z Gór: Przecież rozmawiać nikt nie zabroni a to czy zostanie trenerem czy to też nie jest do końca pewne. A w styczniu może i rozmawiać i ewentualnie (gdyby Papszun zgodził się zostać trenerem) podpisać z nim umowę. Ale teraz wszystko będzie zależało od Nowego dyrektora Jacka Zielińskiego.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 28.12.2021 / 12:43, *.orange.pl

@Sobo(L)ew. :

Właśnie nie może rozmawiać z trenerem o pracy w Legii do końca roku bez zgody Rakowa, więc nie powinien mówić o tym, że będzie pytał trenera, czy chciałby w Legii pracować.

odpowiedz
Mariot_Wariot - 28.12.2021 / 13:18, *.atman.pl

@Mateusz z Gór: można zarówno z zawodnikiem, jak i trenerem prowadzić rozmowy nie więcej niż rok przed zakończeniem kontraktu, podpisać można nie wcześniej niż 6 miesięcy przed.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 28.12.2021 / 16:48, *.orange.pl

@Mariot_Wariot:

Wydawało mi się, że to działa inaczej.

odpowiedz
Jacek Rosa - 27.12.2021 / 19:18, *.vectranet.pl

Moim kandydatem na trenera do Legii jest Marek Papszun tak jak on powinien być dobrym trenerem w naszej drużynie i wie jakich piłkarzy dobrać do składu w pierwszej jedenastce Legii niech Jacek Zieliński jako dyrektor sportowy wybierze tego nowego trenera do Legii ma dobrą wiedzę o piłce nożnej dla mnie trener jak on musi być dobrze do pokazania swoich umiejętności w zdobywaniu tych trofeum dla dobra drużyny naszej Legii bo jestem za tym

odpowiedz
Autorski autor - 27.12.2021 / 20:05, *.mm.pl

@Jacek Rosa: co za bełkot.. Uzasadnienie pierwsza klasa "bo jestem za tym" - brawo.

odpowiedz
floyd - 27.12.2021 / 20:22, *.t-mobile.pl

@Jacek Rosa: no i co ten częstochowski mourinho ma takiego, ze ufasz w niego bezgranicznie? Bo póki co, to jest kompletnym świeżakiem, amatorem, bez nazwiska i doświadczenia. W Rakowie robi świetna robotę, ale, z całym szacunkiem do RKSu to jest tylko Raków. Ilu lepszych od niego paliło się w Legii i nigdy nie pokazywało pełni umiejętności?
Polska myśl szkoleniowa to prymitywny zaścianek, jasne ze Papszun zjada takiego pajaca stokowca czy brzeczka, ale ciagle to nie jest poziom europejski.

odpowiedz
Greg81 - 27.12.2021 / 21:01, *.t-mobile.pl

@floyd: czy wytrzyma tą presję? Bo jeszcze nie prowadził topowej drużyny więc stawiam że nie poradziłby.

odpowiedz
skreem - 27.12.2021 / 22:02, *.chello.pl

@Jacek Rosa: Chłopie, stosuj interpunkcję, bo inaczej wychodzi bełkot. Przeczytaj też parę książek, będzie Ci łatwiej pisać podglądając jak piszą inni. No chyba, że nazywasz się Jack Rose, pół roku temu przyjechałeś do Polski z Nigerii, to wtedy szacun za opanowanie języka polskiego w tym stopniu w 6 miesięcy i pracuj dalej. ;-)

odpowiedz
Realista - 27.12.2021 / 19:13, *.plus.pl

,, Będzie tak samo albo i lepiej "

odpowiedz
:) - 27.12.2021 / 19:09, *.plus.pl

Zobaczymy jak będzie póki co dopiero umowę podpisuję więc nie ma się czym emocjonować.

odpowiedz
Kibic z what's up'a - 27.12.2021 / 19:04, *.plus.pl

Nie wiem czy to tylko takie PR-owe gadanie czy tak będzie jak mówi cóż czas pokaże.

odpowiedz
Kolega po szalu - 27.12.2021 / 19:12, *.plus.pl

@Kibic z what's up'a: dokładnie powiedzieć można wszystko poczekajmy na efekt działań.

odpowiedz
grzesiek - 27.12.2021 / 18:53, *.centertel.pl

Bardzo zrownoważony i sympatyczny człowiek.
Mam nadzieje ze Vuko okaże sie bardzo dobrym trenerem i nie bedzie trzeba nic zmieniać.

odpowiedz
smyk - 27.12.2021 / 18:27, *.plus.pl

będzie dobrze panie Jacku

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.