Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Spodziewam się, że ktoś wkrótce dołączy (VIDEO)

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Spodziewam się, że ktoś podczas tego obozu dołączy, ale na tę chwilę więcej nie powiem. Dużą wartością będzie powrót tych, na których teraz czekamy - powiedział po pierwszym treningu w Dubaju trener Legii Aleksandar Vuković.



- Całą noc spędziliśmy w podróży, więc musieliśmy zaadaptować się do zmiany czasu. Pierwszy trening był zgodny z tym, jak czuła się drużyna. Zorganizowaliśmy zajęcia wprowadzające do solidnej pracy, która zaczyna się jutro. Każdy wie, na czym na nam zależy, a zależy nam na poprawie sytuacji. Można tego dokonać tylko ciężką pracą. Nie ma innej drogi. Jesteśmy w miejscu, w którym mamy doskonałe warunki do pracy i wykorzystamy je maksymalnie. Zaczynamy od przygotowania fizycznego, by po dłuższej przerwie zaadaptować organizmy zawodników do wysiłku. Jutro gracze otrzymają dużo większą dawkę niż dziś. Przekażemy też pierwsze wskazówki co do założeń gry. Nie da się wypracować wszystkich rzeczy naraz, ale pierwsze, dotyczące gry w środkowej strefie, defensywie i poruszaniu się w momencie, gdy jesteśmy zespołem broniącym, zrobimy przed pierwszym sparingiem.

- Mamy grono zawodników, którzy nie mogą być teraz w Dubaju. To komplikuje sytuację. Nie możemy zagrać ustawieniem, w jakim możemy często występować, czyli z wahadłowymi, w sytuacji gdy nie ma Mladenovicia, Johanssona, Ribeiro i Kastratiego - to praktycznie jest niemożliwe, a raczej staje się eksperymentalnie. Musimy więc podejść do tego tak, że wykorzystamy profil zawodników jakich mamy. To też będzie przydatne w trakcie rundy. Zagramy pod tym kątem inaczej niż zakładaliśmy, bo zmusza nas do tego sytuacja, która jest trudniejsza niż zakładaliśmy, ale może się zmienić. Poza tym mamy tutaj całe grono zawodników, z którymi trzeba pracować i im poświęcić czas, a nie płakać nad tym, że z różnych powodów wypadło nam kilku zawodników.

- Tematu Mahira Emreliego nie chcę komentować. Najlepszym komentarzem będzie to, że cieszę się, że jest z nami Luquinhas.

- Dla Patryka Sokołowskiego był to pierwszy trening w pierwszej drużynie, ale jako młody chłopak pracował w naszej akademii. Jest z Warszawy i ma marzenia, by grać w tym klubie. Wrócił tu na pewno po to, by je spełnić. Takich ludzi potrzebujemy, którzy wiedzą, co to za klub i jak wiele znaczy gra dla tego klubu. Sokołowski to środkowy pomocnik, który zdobył mistrzostwo Polski z Piastem i w ostatnich latach wyrobił sobie markę na środku pola w Ekstraklasie. Bardzo na niego liczymy na pozycjach 6 i 8. To piłkarz, który wpisuje się w to, co w tej chwili potrzebne jest drużynie pod kątem piłkarskim, mobilnym. To zawodnik pracujący i chcący grać dla zespołu, człowiek który rozumie do jakiego miejsca trafił. On nawet nie musi tego mówić i nawet go o to nie pytałem. Życie poprowadziło go naokoło przez pół Polski. Ja wiem, że jego marzeniem było grać tutaj, to jasne jak biały dzień.

- Wobec młodych zawodników mam takie same wymagania jak wobec starszych. Muszą się maksymalnie zaangażować w to, co chcemy wypracować. Muszą dać z siebie bardzo dużo pod kątem fizycznym i mentalnym. Potrzebne jest duże skupienie, koncentracja i chęć pokazania się. Myślę, że oni wiedzą, że u mnie mają możliwość dostać szansę, jeżeli na nią zapracują i zasłużą. Każdy z nich powinien mieć to na uwadze. Najwięcej zależy od nich samych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
lol - 11.01.2022 / 08:41, *..

slabo to wszystko wyglada

odpowiedz
Zdzicho - 09.01.2022 / 07:06, *.tpnet.pl

Za kilka dni dojedzie kapustka i joel hanna, wiec sie doczekasz. Jak miodek obieca to przyjada

odpowiedz
Hiszpan - 09.01.2022 / 00:08, *.telnaptelecom.pl

Hładun już za chwilę.

odpowiedz
Arek - 08.01.2022 / 20:08, *.t-mobile.pl

Oby dołączył trener

odpowiedz
krislegia - 08.01.2022 / 19:07, *.matrixinternet.pl

tak dołaczy Darek i jego stado przydupasów zeby się trochę podlansować
ty się Vuko módl zeby Ci nie opier... nikogo , albo nie wymyślili nowego trenejro rodem 2 ligi kobiet na Karaibach

pozdro

odpowiedz
LEGION - 08.01.2022 / 15:26, *.chello.pl

Tu musi dołączyć ze 20 !!!
Ten skład drewna już się nie nauczy grać w piłkę , a tym bardziej grać z charakterem.
Od parality Wieteski , przez przecinaka Jędzę , pieniacza Mladenowicza , aż po klowna Pekharta.
Wszyscy won z PUDLEM pod pachą.
Ostatni gasi światło !!!!!!!!!!

odpowiedz
axlrose - 08.01.2022 / 12:14, *.tpnet.pl

Może coś podziałają ze Swierczokiem? Podobno w Japonii ma jakieś problemy.

odpowiedz
WoLa - 08.01.2022 / 10:16, *.tpnet.pl

Vuko skończ pier...ć i ganiaj te zniewieściałe panienki , pamiętaj że nie zabrałeś ich tam na wakacje jak oni myślą tylko mają zapier...ć !!!

odpowiedz
Urs72 - 08.01.2022 / 09:39, *.chello.pl

Powodzenia Vuko

odpowiedz
ja - 08.01.2022 / 01:43, *.play-internet.pl

A gdzie trener Ricardo perreira ?

odpowiedz
Arc - 08.01.2022 / 00:25, *.t-mobile.pl

Azer okazał się kłamcą, krętaczem i lamusem bez charakteru - won. Dobrze, że odchodzi Martins, kompletnie bezproduktywny od dłuższego czasu, grał, bo nie było bardzo komu. Przy okazji rozgonić nieco to portugalskie grono wzajemnej adoracji, ja bym podziękował jeszcze Lopesowi. Mógłby też odejść Rose, Abu Hanna. Szkoda Kostorza, chłopak się starał, ale ciągłe kontuzje zastopoowały prawidłowy rozwój, więc jego odejście też jest dobrą decyzją, dla niego i klubu. Ciekawe czy w końcu wypali Rosołek, choć raczej wielki grajek to z niego nie będzie. Też za bardzo nie liczyłbym już na Wszołka, gdyby wrócił, pół roku nie grał, potrzebowałby dobrze przepracowanego obozu i kilku meczów o punkty. Będzie bardzo ciężko, ale po przeciętnej wiośnie, po odpadnięciu z PP utrzymamy się.

odpowiedz
Matigol - 07.01.2022 / 21:12, *.orange.pl

Witaj z powrotem w domu Vuko. Przegoń tych nierobów tak żeby nie mieli sił po treningu na nic innego opróćz wyrka. Bez litości, sentymentów i innych świętych krów. Jazda z k...ami do końca. Jeśli - mimo że sezon jest już przegrany - tchniesz ducha w tę zbieraninę nażelowanych panienek na tyle żeby pokazali resztki honoru/umiejętności to zyskasz w oczach wielu "kibiców" którym tutaj nawet Guardiola by nie dogodził - a może i nie tylko to. Do roboty, powodzenia ! (L)

odpowiedz
Ricardo. - 07.01.2022 / 22:03, *.chello.pl

@Matigol: Nic dodać nic ująć,jestem tego samego zdania.

odpowiedz
Legionista - 09.01.2022 / 00:45, *.unitymediagroup.de

@Matigol:
Vuko nie musi nic robić by zyskać u prawdziwych kibiców
Vuko Legionista jakich mało <3
Fajnie, że się rozwiązała sprawa z Papszunem, w życiu trzeba mieć trochę szczęścia i mam nadzieję, że te dopisze Vuko i zostanie z nami na bardzo długo z nowym dyrektorem sportowym i stworzą razem Legijną rodzinę a nie zbieraninę pseudo piłkarzy.
Vuko powodzenia, serce mialem rozdarte jak cię zwolnili ale jak przeczytałem, że wróciłeś to jestem pewien, że będziesz 2 razy lepszy dobry moment.... Vuko Legia to twój dom i zawsze będziesz w nim miło witany bez względu na wyniki. OSOBIŚCIE VUKO uwielbiam cię za twoją charyzmę i jakim jesteś człowiekiem i będę się modlić każdego dnia żebyś był z nami jak najdłużej. Teraz tak pomyślałem, że mega fajną sprawą by było jakbyś dla Rado znalazł miejsce w sztabie bo jesteście częścią tej wspaniałej rodziny powodzenia, szkoda że Sagan odszedł ale życzę mu powodzenia w Motorze i każdym innym klubie w jakim będzie trenerem. Nigdy nie zapomnę tego co zrobiliście dla Legi i będę osobiście wspominał o was do końca życia, wnukom kiedyś opowiem jacy kiedyś buli Piłkarze a nie dzisiejsi lalusie, piłka się popsuła niestety dzisiaj. Jeszcze raz Vuko życzę powodzenia!!!

odpowiedz