fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

Kibice oddali 100 litrów krwi!

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sobotę od rana na stadionie Legii Warszawa odbyła się tradycyjna lutowa zbiórka krwi organizowana przez Krewkich Legionistów we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. W obliczu obecnych wydarzeń na Łazienkowskiej stawiło się aż 377 osób, a krew ostatecznie oddało 216 z nich. Pierwotnie zbiórka miała potrwać pięć godzin, ale w sumie trwała aż trzynaście.

"Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy przyłączyli się do zbiórki! Jesteście wielcy!" - informują Krewcy Legioniści.

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
DZ1 - 03.03.2022 / 06:27, *.centertel.pl

Czy była do podpisania klauzura, że krwiodawcą nie zgadza się na sprzedaż (np. pochodnych) jego krwi do niemiec?

odpowiedz
DZ1 - 03.03.2022 / 08:59, *.centertel.pl

* klauzula

odpowiedz
kosachicago - 27.02.2022 / 16:39, *.comcast.net

wychodzi prawie pol litra krwi na osobe?

odpowiedz
Phoenix(L)k - 27.02.2022 / 22:57, *.aster.pl

@kosachicago: 450 ml ;)

odpowiedz
murGraba - 27.02.2022 / 12:28, *.inetia.pl

Jak to możliwe że tak wygląda zbiórka krwi skoro w punktach krwiodawstwa wygląda to tak że najpierw jest badany dawca i robione jest badanie jego krwi i trwa to ok. 45 minut a tu stoją w kolejce i oddają krew...bez badań ? Ktoś wie ?

odpowiedz
King(L) - 27.02.2022 / 13:51, *.t-mobile.pl

@murGraba: w kwiobusie jest pobierana krew z palca do przyspieszonego badania na główne kluczowe czynniki kompleksowe szczegółowe badania są ponawiane w labie centrum.

odpowiedz
A - 27.02.2022 / 12:09, *.centertel.pl

Na onecie podali ze ta akcja była dla Ukrainy. Prawda czy fake news?

odpowiedz
LjakLegia - 27.02.2022 / 13:55, *.play-internet.pl

@A: fake news, ale faktycznie jak stałem to w kolejce ze mną byli w większości Ukraińcy mieszkający u nas

odpowiedz
Phoenix(L)k - 27.02.2022 / 16:39, *.aster.pl

@A: fejk - der onet dopiero teraz odkrył, że na Legii są zbiórki krwi, stąd zarówno oni, jak i inne źródła - chrzanili coś o spontanicznej akcji...

odpowiedz
Kibic - 27.02.2022 / 20:50, *.waw.pl

@Phoenix(L)k: der Phoenix(L) k czytasz Onet jednak.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 27.02.2022 / 22:59, *.aster.pl

@Kibic:

Teraz zagadka - czy muszę czytać onet, jeśli odpowiadam na tekst rozpoczynający się od słów "Na onecie podali"

a) Tak
b) Nie

Konkurs bez nagród

odpowiedz
King(L) - 27.02.2022 / 23:34, *.mm.pl

@A:
- zbiórka odbywała się jako cykliczna organizowana od kilku lat z okazji obchodów Dnia Pamięci o Żołnierzach Wykletych;
- anonsowana od kilku tygodni na FB, legijnych stronach i meczach więc nie żaden spontan;
- nikt nigdy oddając krwe nie wie gdzie i do kogo trafi i ucinając temat - trafi do potrzebujących i na pewno się nie zmarnuje.
Więc szacun dla wszystkich co oddali i w przyszłości czy to na Ł3 czy w Rckiku zdecydują się oddać krew!

odpowiedz