Arkadiusz Żakieta - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Żakieta: Sezon kończymy z wysoko podniesioną głową

Hugollek, źródło: Legionisci.com

Arkadiusz Żakieta (kapitan Legii): Uważam, że bieżący sezon kończymy z bardzo wysoko podniesioną głową. Zrobiliśmy bardzo dużo dobrego dla pierwszoligowej siatkówki w Legii. Sądzę, że te rozgrywki dobitnie pokazały, że nie grają pieniądze czy organizacja klubów, tylko zawodnicy – ich serce oraz ambicje. To było widać w potyczce w Bielskiem – zespół z bardzo doświadczonymi siatkarzami, który budżetem przewyższa nas trzykrotnie albo i więcej, miał problemy, aby z nami wygrać.

Przez cały sezon zostawialiśmy kawał serca na boisku, zawsze walczyliśmy do samego końca i tak jak powiedziałem wcześniej – do rywalizacji z BBTS także podeszliśmy z podniesioną głową. Kończymy te rozgrywki z naprawdę bardzo przyzwoitym wynikiem i uważam, że to dobry prognostyk przed kolejnym sezonem. Mam nadzieję, że uda nam się zatrzymać jak największą liczbę zawodników, a prezesi staną na wysokości zadania – wręcz staną na głowie, by podreperować budżet sekcji, bowiem z takimi kibicami, jakich mamy, hala przy Niegocińskiej może być twierdzą siatkówki pierwszoligowej w Warszawie.

Jeśli chodzi o konfrontacje, które pozostały nam do rozegrania, sądzę, że szansę na występ powinni w nich dostać ci zawodnicy, którzy przez cały sezon byli mniej widoczni, ale na treningach cały czas naciskali na pierwszą szóstkę, aby podnosić poziom sportowy całej drużyny. Byłaby to dla nich supernagroda, aby mogli się jeszcze pokazać przed naszą publicznością, a przede wszystkim, by się pokazali z jak najlepszej strony w lidze, bo ta jest szalenie mocna i wyrównana, czego dowód stanowi fakt, iż drużyna z szóstego miejsca ograła zespół, który uplasował się na trzeciej pozycji. Mam nadzieję, że ci siatkarze zaprezentują się z jak najlepszej strony, tak aby mogli zamknąć te rozgrywki z pełnią zadowolenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych można nam życzyć spokoju i zdrowia, zwłaszcza że sezon był długi i rozegraliśmy trzydzieści dwa spotkania plus gry kontrolne w sparingach. Tych meczów zatem sporo się nazbierało – skoków, ataków i zagrywek było bardzo dużo.

Chciałbym osobiście podziękować portalowi Legionisci.com i Tobie Sebastianie, jako że byłeś z nami nie tylko podczas naszych pojedynków w stolicy, lecz również na wyjazdach. Każde wsparcie jest dla nas naprawdę bardzo cenne i dlatego raz jeszcze dziękujemy za ten sezon.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.