Muhammad-Ali kontra Kamil Łączyński w półfinałowym meczu numer dwa pomiędzy Anwilem i Legią - fot. Bodziach

Koszykówka

Anwil Włocławek 71-77 Legia Warszawa. O krok od finału!

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu półfinałowym fazy play-off Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe z Anwilem Włocławek 77-71. Pierwsze spotkanie legioniści wygrali 83-79. Kolejny mecz odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17:30 w Warszawie. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw, a stołeczny zespół prowadzi już 2-0.

Pierwsza kwarta to znakomita postawa podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, którzy pozwolili tylko dwukrotnie trafić gospodarzom do kosza (w sumie 3 punkty), a sami zdobyli aż 23 oczka. Drugą część spotkania wygrali gospodarze, jednak Legia schodziła na przerwę przy wyniku 26-42. W trzeciej kwarcie nieco lepiej prezentowali się zawodnicy z Włocławka. Legioniści trochę się pogubili, a ich przewaga zmniejszyła się do ok. 10 punktów. Ostatnia część spotkania to już prawdziwa walka na parkiecie. W pewnym momencie różnica pomiędzy obydwoma zespołami wynosiła tylko 6 punktów. W samej końcówce wkradło się dużo nerwowości. Ciśnienia nie wytrzymał Johnson, który uderzył rywala i został ukarany za niesportowe zachowanie. Sędziowie kilkakrotnie musieli korzystać z zapisu wideo. Analiza trwała bardzo długo, a atmosfera stawała się jeszcze bardziej nerwowa. Ostatecznie Legia zdołała dowieźć bardzo cenne zwycięstwo do końca.

- Chcieliśmy pójść za ciosem po środowym zwycięstwie, swój plan wykonaliśmy wzorowo. Zanotowaliśmy bardzo dobry początek meczu, wiedzieliśmy, że Anwil będzie w stanie wrócić do meczu, rzuci się do odrabiania strat i tak się stało. Na szczęście wygraliśmy tu po raz drugi i w Warszawie będziemy chcieli zakończyć tę rywalizację jak najszybciej – powiedział po meczu Grzegorz Kamiński.

PLK: Anwil Włocławek 71-77 Legia Warszawa
Kwarty: 3-23, 23-19, 20-15, 25-20