Muhammad-Ali kontra Kamil Łączyński w półfinałowym meczu numer dwa pomiędzy Anwilem i Legią - fot. Bodziach
REKLAMA

Koszykówka

Anwil Włocławek 71-77 Legia Warszawa. O krok od finału!

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu półfinałowym fazy play-off Legia Warszawa zwyciężyła na wyjeździe z Anwilem Włocławek 77-71. Pierwsze spotkanie legioniści wygrali 83-79. Kolejny mecz odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17:30 w Warszawie. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw, a stołeczny zespół prowadzi już 2-0.

Pierwsza kwarta to znakomita postawa podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, którzy pozwolili tylko dwukrotnie trafić gospodarzom do kosza (w sumie 3 punkty), a sami zdobyli aż 23 oczka. Drugą część spotkania wygrali gospodarze, jednak Legia schodziła na przerwę przy wyniku 26-42. W trzeciej kwarcie nieco lepiej prezentowali się zawodnicy z Włocławka. Legioniści trochę się pogubili, a ich przewaga zmniejszyła się do ok. 10 punktów. Ostatnia część spotkania to już prawdziwa walka na parkiecie. W pewnym momencie różnica pomiędzy obydwoma zespołami wynosiła tylko 6 punktów. W samej końcówce wkradło się dużo nerwowości. Ciśnienia nie wytrzymał Johnson, który uderzył rywala i został ukarany za niesportowe zachowanie. Sędziowie kilkakrotnie musieli korzystać z zapisu wideo. Analiza trwała bardzo długo, a atmosfera stawała się jeszcze bardziej nerwowa. Ostatecznie Legia zdołała dowieźć bardzo cenne zwycięstwo do końca.

- Chcieliśmy pójść za ciosem po środowym zwycięstwie, swój plan wykonaliśmy wzorowo. Zanotowaliśmy bardzo dobry początek meczu, wiedzieliśmy, że Anwil będzie w stanie wrócić do meczu, rzuci się do odrabiania strat i tak się stało. Na szczęście wygraliśmy tu po raz drugi i w Warszawie będziemy chcieli zakończyć tę rywalizację jak najszybciej – powiedział po meczu Grzegorz Kamiński.



PLK: Anwil Włocławek 71-77 Legia Warszawa
Kwarty: 3-23, 23-19, 20-15, 25-20

Anwil Włocławek [punkty, (celne za trzy)]
31. J. Bell 18 (5)
2. J. Mathews 13 (2)
27. Ż. Dimec 12
18. L. Petrasek 11
9. K. Łączyński 6 (1)
---
00. K. Dykes 6
33. S. Szewczyk 3 (1)
25. M. Nowakowski 2
77. M. Wrorniecki 0
7. S. Kowalczyk 0
0. A. Olesiński -
30. S. Gallus -

Legia Warszawa [punkty, (celne za trzy)]
18. R. Cowels III 18 (4)
14. G. Kulka 13 (3)
3. R. Johnson 11 (2)
55. Ł. Koszarek 10 (1)
50. A. Kemp 4
---
11. J. Skifić 8
5. M. Abdur-Rahkman 7 (1)
31. G. Kamiński 4 (1)
91. D. Wyka 2
0. J. Sadowski -
4. S. Kołakowski -

Komisarz: Z. Błażkowski
Sędziowie: M. Kowalski, T. Trawicki, T. Langowski

widzów: 3652

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Staruch na Bemowo !!! - 07.05.2022 / 21:05, *.plus.pl

Trzeba odwalić w poniedziałek Mega oprawę na Bemowie . Jeszcze jakby doping pociągnął sam Staruch to mogłoby być Kozacko .

odpowiedz
Marcin - 07.05.2022 / 09:32, *.207.190

Coraz bliżej medalu, Mocno (L)egia!!!

odpowiedz
Gocław - 07.05.2022 / 09:14, *.centertel.pl

Poniedziałek Bemowo pęknie w nadkomplecie !!!!!
????????????????????????????

odpowiedz
Janusz Byznesu - 07.05.2022 / 11:05, *.234.225

@Gocław : na finaly niech torwar ogarniiaja...bemowo za male

odpowiedz
Piotr - 08.05.2022 / 09:24, *.orange.pl

@Janusz Byznesu: proszę pomyśl nim coś napiszesz. Może na Narodowym jeszcze większa bzdura. Czy wiesz co to jest przewaga własnej hali ?

odpowiedz
p10 - 07.05.2022 / 04:07, *.orange.pl

Dlaczego to nie jest na głównej ? Tylko sekcja piłkarska. Redakcjo ogarnijcie sie, bo tu sie historyczne rzeczy dzieją, a kopacze nie graja o nic.

odpowiedz
autor - 07.05.2022 / 02:22, *.vectranet.pl

sedziowanie pod koniec bylo oporowo anty Legia, a juz ten niby faul Johnsona to czysty debilizm, szkoda ze tak samo nie potraktowali lokcia od Bella z 1 meczu durnie

odpowiedz
(L)ychu - 06.05.2022 / 22:50, *.163.0

Już miałem wcześniej napisać ale dziś jestem w wielkim szoku . To co robią chłopaki to jest złoty medal na wyciagnięcie ręki. Może jednak będzie mistrz Polski w tym sezonie i napewno nie piłkarski :-). Wielkie brawa dla Koszykarzy !!!!

odpowiedz
ziutek - 06.05.2022 / 22:44, *.vectranet.pl

Kosmos foma!

odpowiedz
Rado 1970 - 06.05.2022 / 22:34, *.chello.pl

Trzecia kwarta do bani….ale za wszystko wielkie graty…..oby tak dalej…lamusy piłkarzyki mogą Wam buciki szorować…only Legiunia..

odpowiedz
borsi77 - 06.05.2022 / 20:46, *.com.pl

Z meczu na mecz coraz lepsi,pewni siebie,spokojni,serce rośnie jak się ich ogląda!

odpowiedz
p10 - 06.05.2022 / 20:25, *.orange.pl

Juz mialem stracha w koncowce jakby wyrownali to bysmy przegrali. Ale 3 pkt w jednej kwarcie na swojej hali to ja nie widzialem. Anwil wygral 3 kwarty wiec dobrze ze to dowiezlismy.

odpowiedz
Remino - 06.05.2022 / 20:16, *.orange.pl

Nieprawdopodobne!

odpowiedz
grzesiek - 06.05.2022 / 20:13, *.centertel.pl

Nie wiem czy piszący tutaj orientują sie jaką druzyne ma slask wroclaw. Moim zdaniem nie jestesmy bez szans w starciu z slaskiem a nawet bym powiedzial ze jakbysmy ograli anwil to bedziemy faworytem w starciu z slaskiem

odpowiedz
p10 - 06.05.2022 / 20:41, *.orange.pl

@grzesiek: Rotacja graczy moze miec znaczenie. My mamy waska moze sie to odbic wraz z meczami co 3 dni. Zmeczenie da swoje. Nie zanosi sie by Czarni cos ugrali ze Slaskiem.

odpowiedz
(L)ychu - 06.05.2022 / 22:55, *.163.0

@grzesiek: pamiętam zeszłoroczne mecze o 3 miejsce wcale nie odbiegaliśmy sportowo więc czemu nie zrewanżować się Śląskowi jeśli oczywiście zagramy w finale z Nimi ???

odpowiedz
ws - 06.05.2022 / 23:29, *.play-internet.pl

@grzesiek: jak zatrzymany Trice i Dziewę to wygramy. Wierzę w tytuł. Ważne żeby dobić Anwil w poniedziałek.

odpowiedz
p10 - 07.05.2022 / 04:41, *.orange.pl

@ws: Koniecznie, póki Anwil ma kontuzje. Nie mozna dać im uwierzyć, bo potem może być różnie. Długie akcje, cierpliwe granie i brak podpalania sie to klucz. Ale Anwil wygrał dziś 3 kwarty. Z biegiem playoff obawiam się o kondycje naszych, bo rotacja jest mała.

Dzis mi Wyka z Kempem w 1 połowie zainponowali jak ustali 1 na 1 Dimca. Kulka zrobił się koszykarz na miarę rotacji w reprezentacji, a w gościa nie wierzyłem. I co najwazniejsze nasi potrafia realizowac założenia trenera, co zarówno w Stali nie zawsze robili jak i Anwil czesto nie robi.

odpowiedz
grzesiek - 07.05.2022 / 14:47, *.centertel.pl

@p10: ten nasz kulka to tak bym powiedzial na dwoje babka wrozyla. Za 2 pkt cos mu nie siada ostatnio...

odpowiedz
Dominik - 06.05.2022 / 19:48, *.t-mobile.pl

cudownie

odpowiedz
Calbarro - 06.05.2022 / 19:42, *.t-mobile.pl

A jednak jest szansa na Mistrza w tym sezonie!

odpowiedz
Lolek - 06.05.2022 / 19:39, *.chello.pl

Q1 TO totalne zniszczenie :D a jak zwykle Q4 to nerwówka, ale świetnie wywalczone zwycięstwo :) oby tak dalej!

odpowiedz
1234 - 06.05.2022 / 19:36, *.t-mobile.pl

Może jednak będzie feta mistrzowska w tym roku ;)

odpowiedz
lucho_83 - 06.05.2022 / 19:36, *.chello.pl

Niepotrzebne te nerwy w końcówce, ale wynik KA-PI-TAL-NY!!!!! HEJ LEGIA KOSZ!!!!!!!!!

odpowiedz
wojti - 06.05.2022 / 19:35, *.chello.pl

Rewelacja.

odpowiedz
Rytm - 06.05.2022 / 19:35, *.centertel.pl

Pensje pilkarzy dać koszykarzom, a koszykarzy piłkarzom. Wówczas byłoby sprawiedliwie.
Kopacze patrzcie i uczcie się.

odpowiedz
Szczurek - 06.05.2022 / 19:34, *.play-internet.pl

Legia Mistrz !!

odpowiedz