fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Półfinał PLK

Legia Warszawa 87-77 Anwil Włocławek. Legia w finale!!!

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W trzecim meczu półfinałowym play-off Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Anwilem Włocławek 87-77, dzięki czemu legioniści wygrali całą rywalizację 3-0 i awansowali do finału rozgrywek! O mistrzostwo Polski zagrają ze zwycięzcą pary Śląsk Wrocław - Czarni Słupsk. Śląsk prowadzi obecnie 2-1.

Fotoreportaż z meczu - 86 zdjęć Hugollka

Spotkanie od początku było wyrównane. Legionistom udało się wywalczyć niewielką przewagę, którą utrzymali do końca trzeciej kwarty. Pewne było, że o losach meczu zadecyduje ostatnia kwarta. Legia pozwoliła rywalom dojść na 3 punkty, potem powiększyła przewagę do 8, ale do zakończenia meczu pozostawało jeszcze sporo czasu. Na niespełna 2 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Łukasz Koszarek rzucił drugą trójkę w ostatniej kwarcie, dzięki czemu legioniści mieli 6 punktów przewagi. W końcówce gospodarze zagrali mądrze i nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Legia jest już zatem pewna medalu w tym sezonie. Ostatni jak dotąd medal mistrzostw Polski koszykarze Legii zdobyli... w 1969 roku.



PLK: Legia Warszawa 87-77 Anwil Włocławek
Kwarty: 21-16, 27-28, 15-16, 24-17

Legia Warszawa [punkty, (celne za trzy)]
3. R. Johnson 19 (1)
18. R. Cowels III 9 (3)
55. Ł. Koszarek 9 (2)
50. A. Kemp 6
14. G. Kulka 5 (1)
---
5. M. Abdur-Rahkman 18 (3)
91. D Wyka 8
31. G. Kamiński 7
11. J. Skifić 6
0. J. Sadowski 0
4. S. Kołakowski 0

Anwil Włocławek [punkty, (celne za trzy)]
18. L. Petrasek 20 (1)
00. K. Dykes 15 (1)
31. J. Bell 13 (3)
2. J. Mathews 9 (1)
25. M. Nowakowski 9 (3)
---
7. S. Kowalczyk 7 (1)
27. Z. Dimec 4
0. A. Olesiński 0
9. K. Łączyński 0
77. M. Woroniecki 0
30. S. Gallus -
33. S. Szewczyk -

Komisarz: G. Ziemblicki
Sędziowie: P. Pastusiak, R. Mordal, B. Puzoń

widzów: 1416

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

Fotoreportaż z meczu - 86 zdjęć Hugollka

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
Filipek - 10.05.2022 / 23:30, *.play-internet.pl

Byle trafili Śląsk lux wyjazd jazda z

odpowiedz
Filipek - 10.05.2022 / 20:35, *.play-internet.pl

Przepraszam a finał to gdzie grać będą Ci dzielni koszykarze?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.05.2022 / 22:48, *.t-mobile.pl

@Filipek: W Kopenhadze i w Sydney

odpowiedz
Stary Po.eb - 10.05.2022 / 23:01, *.play-internet.pl

@Filipek: na parkiecie.

odpowiedz
Piotr - 11.05.2022 / 22:23, *.orange.pl

@Filipek: Na Narodowym w Trakcie Grand Prix na żużlu. W przerwach na równanie toru będą rozgrywali poszczególne kwarty.

odpowiedz
POD PAŁACEM MECZ A PAŁAC POMALOWAĆ OLJENĄ FARBĄ W BARWACH UKRAINY! - 10.05.2022 / 14:30, *.120.70

A CZY TAK TRUDNO FINAłOWE MECZE ROZEGRAĆ POD PAŁACEM KULTURY , WYBUDOWAĆtrybuny na 5 tyś miejsc, tak jak na euro 2012, czy WARSZAWSKIE WŁADZE KOCHAJĄ SPORT WARSZAWSKI, CZY ONI TYLKO SIEDZĄ W SEJMACH ZA KASE I ŻRĄ W BUFETOWYM SEJMIKU ZA NASZE PIENIĄDZE...

odpowiedz
ws - 10.05.2022 / 14:44, *.chello.pl

@POD PAŁACEM MECZ A PAŁAC POMALOWAĆ OLJENĄ FARBĄ W BARWACH UKRAINY!: Tak masz rację. Jak powstanie sekcja 3x3 to byłoby to odpowiednie miejsce na rozgrywki.

odpowiedz
Pjoter z ochoty - 10.05.2022 / 13:09, *.changeintegrated.com

Wszystko spoko ale po co te bluzgi? To nie piłka nożna! Kibolstwo!

odpowiedz
Popcornowi mówię nie - 10.05.2022 / 14:41, *.centertel.pl

@Pjoter z ochoty: bluzgi zawsze na propsie.
Kibic z Ochoty

odpowiedz
ws - 10.05.2022 / 11:45, *.chello.pl

Nie wiem kogo wolałbym w finale. Obie drużyny są nieobliczalne co pokazuje ich półfinał. Za Śląskiem przemawia fachowość i rutyna trenera ale wydaje się,że mają krótszą ławkę i trochę problemów zdrowotnych. Czarni to nieprzewidywalność ale mecz w Słupsku był wyrównany i trochę wydaje się nieprawdopodobne żeby beniaminek doszedł aż do mistrza w pierwszym sezonie. Po kilku latach pobytu na zapleczu PLK zbudowali niezłą ekipę ale brakuje doświadczenia . Chyba jednak wolę Śląsk.

odpowiedz
p10 - 10.05.2022 / 12:10, *.orange.pl

@ws: Ja bym chciał 5-ty mecz, a kto wygra to nie ma znaczenia. Niech się jedni i drudzy jeszcze bardziej zmęczą

odpowiedz
ws - 10.05.2022 / 14:41, *.chello.pl

@p10: Ale najważniejsze jest zdobyć mistrza. To byłby impuls do rozwoju sekcji i pozyskania nowych sponsorów i wzmocnienia składu na przyszły sezon.

odpowiedz
p10 - 10.05.2022 / 15:44, *.orange.pl

@ws: I tak tu jest Orlen. Jak wyłoży kasę jak na Kubice to byłaby i nowa hala i nawet skład na Eurolige.

odpowiedz
ws - 10.05.2022 / 16:22, *.chello.pl

@p10: tylko Orlen chyba woli ręczną w Płocku niż kosz w stolicy. Są w stanie sponsorować klub i halę na Torwarze również na regularne treningi a może też coś by dorzucił do siatkówki aby mogli przetrwać kolejny sezon.

odpowiedz
p10 - 10.05.2022 / 16:45, *.orange.pl

@ws: Orlen jest dopiero od połowy sezonu więc ciężko powiedzieć. Jest w wielu miejscach. Motosport sponsoruje to kosz w PLK przy tym to drobniaki. I piłka ręczna w Płocku w niczym nie przeszkadza. W siatkówce w reprezentacji jest, w lekkoatletyce również. Po sukcesie Legii w kosza nawet wzmocnić wydatki. Dodatkowe miliony od Orlenu to nie problem. Potencjał na rozkwit koszykówki w stolicy jest ogromny. I na halę 5 tysiecy regularnie.

Stąd nawet szansa na Euroligowy budżet i cały kraj będzie się zrzucać z paliwa. Sponsora z lepszą kasą to nie ma szans. Chociaż wolałbym unikać Orlenu ze względów politycznych, że to spółka skarbu państwa. Po czasie może on wymagać różnych dziwnych rzeczy od klubu. I lepiej nie uzależniać się zbytnio od tego sponsora.

Co do hali nie lubię Torwaru byłem na meczach w kosza na torwarze - ogląda się to beznadziejnie miejsca są za daleko parkietu. Z siatkówką wątpie by się dorzucili jako że reprezentacje sponsorują. W siatkowce jest juz jeden klub z Warszawy - więc taka Legia dla Orlenu nie jest zbytnio atrakcyjna.

odpowiedz
ws - 10.05.2022 / 22:16, *.chello.pl

@p10: no to jest 5 mecz jak chciałeś. Nie wierzyłem że do niego dojdzie .

odpowiedz
Echhh - 10.05.2022 / 08:52, *.t-mobile.pl

Niech ten sen trwa.

odpowiedz
Jasio - 10.05.2022 / 08:33, *.autocom.pl

Jak wygrają finał to awansują do koszykarskiej ekstraklasy, tak?

odpowiedz
Seba - 10.05.2022 / 09:10, *.170.183

@Jasio: JP ogarnij się ......

odpowiedz
p10 - 10.05.2022 / 05:20, *.orange.pl

Na papierze nasz skład był mocniejszy od tego w poprzednim sezonie, ale w sezonie tak różnie bywało, że miałem wrażenie że serio mogą się do playoff nawet nie wejść.

A tu finał po 2 seriach 3:0 z Ostrowem i Anwilem. WOW. Najlepsza forma na playoff. Jakby ktoś to obstawił przed rozpoczęciem playoff to bym go wysmiał. Kemp sieje postrach pod samą obręczą. Bloki jego robią robotę. Dimca też ustał - szacun. Jonhson też gra dla drużyny, a nie sam jak wczesniej. Dokłada zbiórki, czy asysty. No i ławka świetna robota.

Jak trafimy na Śląsk to trzeba ustać wysokich 1 na jeden + Trice. Śląsk gra wolno, cisnie pod kosz i mało ma rzutów za 3 (ale wysoką skuteczność). W ataku cierpliwie, ale jak się pojawia luka to przyspieszać grę też warto. Jak Czarni wygrają to taktyka spowalniania gry jak z Anwilem i Stalą będzie ok. Śląsk będzie miał w nogach o 3 mecze więcej niz my jeśli wygra 4 mecz. Ale ma wieksza rotacje.

odpowiedz
1234 - 10.05.2022 / 03:00, *.t-mobile.pl

Coś pięknego! Słabo się orientuje w naszej lidze koszykarskiej ale wygląda jakby nikt naszych Legionistów nie był w stanie powstrzymać. Idą po swoje.

odpowiedz
Pjoter - 10.05.2022 / 00:23, *.play-internet.pl

Awans do finału to czysty obłęd ,ale to obłęd maksymalny:) medal po tylu latach:) niech to będzie ten medal najcenniejszy Panowie,powodzenia w finale:). ( L )

odpowiedz
Darek - 09.05.2022 / 23:55, *.chello.pl

Gratulacje.Były momenty gdy anwil był blisko ale daliśmy radę.

odpowiedz
Cwks - 09.05.2022 / 23:27, *.virginm.net

Finaly na torwarze, bemowo zbyt male

odpowiedz
Piotr - 10.05.2022 / 00:39, *.orange.pl

@Cwks: Pomyśl a potem pisz. Czy wiesz co te jest efekt własnej hali ? Najlepiej na Narodowym :)

odpowiedz
Mich - 10.05.2022 / 10:04, *.207.93

@Cwks: Finał w atlas arenie, torwar zbyt mały ????????

odpowiedz
Jan W. - 09.05.2022 / 22:12, *.centertel.pl

Piękne chwile."odrodzenie potęgi" nie było tylko pustym zwrotem."mocno Legia" również.
Brawa dla Zespołu,Trenera Kamińskiego i sztabu.brawo SekcjaKosza!
Finał jest nasz!

odpowiedz
NIECH GRAJĄ FINAŁ NA ŁAZIENKOWSKIEJ!ZASLUŻYLI!MOŻNA?! - 09.05.2022 / 21:51, *.120.45

BRAAAWOOO!DRUUŻYYNAAA!BRAAAWOOO!TREEENR!!HEEEEJ!LEEEGIIAAA!KOOOSDZ!LALALALAAAAA!

odpowiedz
Sebo(L) - 09.05.2022 / 21:21, *.vectranet.pl

Jako,że jestem ze Słupska to miło by było aby finał był Legia-Czarni :)

odpowiedz
Arek - 09.05.2022 / 22:52, *.tpnet.pl

@Sebo(L): i za kim będziesz ;)

odpowiedz
Zealley - 10.05.2022 / 13:12, *.chello.pl

@Arek:
pewnie za Gryfem Słupsk

odpowiedz
Sebo(L) - 11.05.2022 / 16:05, *.vectranet.pl

@Arek: Niech wygra lepszy :) Dla Czarnych jako beniaminka wicemistrzostwo będzie już przeogromnym sukcesem.

odpowiedz
Sebo(L) - 11.05.2022 / 16:07, *.vectranet.pl

@Zealley: no niestety tu się mylisz :) Kibicuję Jantarowi Ustka bo z Ustki ogólnie pochodzę :)

odpowiedz
Jacan888 - 09.05.2022 / 21:05, *.chello.pl

Coś pięknego. Honor, ambicja, serce do walki. Na parkiecie, w tym sezonie, oglądamy LEGIONISTÓW, a nie popychadła, jak przy Łazienkowskiej. Bo tu nie chodzi tylko o ten dzisiejszy, pełen emocji mecz. Za nami świetne spotkania w europejskich rozgrywkach, (prawie) zawsze walka na całego w lidze. Wielkie brawa, Panowie Koszykarze!

odpowiedz
Filipek - 10.05.2022 / 23:33, *.play-internet.pl

@Jacan888: Co Ty gadasz wszyscy na wyjazd i żeby był Śląsk będzie dobra jazda na trybunach Legia Mocno

odpowiedz
p10 - 09.05.2022 / 20:43, *.orange.pl

Nie były potrzebne te przyspiewki z kur... na Anwil. Nie przenosmy na kosza piłkarskiego syfu.

odpowiedz
grzesiek - 09.05.2022 / 20:55, *.centertel.pl

@p10: tez nie jwstem za tym. Aczkolwiwk we wloclawku spiewali na nas to trzebalo sie w sumie zrewanzowac

odpowiedz
Cezary1916 - 09.05.2022 / 20:56, *.com.pl

@p10: Anwil w hali mistrzów za każdym razem jak gra z Legia to zarzuca ltsk aby podlizać się Włocłavi .

odpowiedz
p10 - 09.05.2022 / 21:03, *.orange.pl

@grzesiek: My bo oni, oni bo my. I tak w kółko. Bez sensu. Ci co dziś z Włocławka przyjechali nie nawalali na nas. Więc i my nie musieliśmy. Nawet jesli coś nie tak to lepiej to olać, a nie nawalać to samo story przez 1/5 meczu. Śląsk przyjedzie i znowu będzie to samo, bo piłkarsko kosa.

odpowiedz
grzesiek - 09.05.2022 / 21:48, *.centertel.pl

@p10: ja kiedys pisalem na tej stronie ze marzy mi sie jakis pakt kibicowski o tym aby nie bluzgac na przeciwnikow oraz nie tykać szalikowcow na ulicach. Wyobrazasz sobie 5 tys kibicow lecha chodzacych po warszawie w dzien meczowy albo odwrotnie 5 tys kibicow Legii chodzacych po poznaniu. To piekny widok bylby w sensie to pozwoliloby przyciagnac ludzi na stadiony. Calymi rodzinami by ludzie walili

odpowiedz
grzesiek - 09.05.2022 / 22:05, *.centertel.pl

@grzesiek: aczkolwiwk nierealne bo nawet jakby kibice chcieli cos takiwgo wprowadzic to zawsze by sie paru pajacow wylamalo i jeszcze wieksze wojny by byly

odpowiedz
ws - 09.05.2022 / 22:06, *.chello.pl

@grzesiek: oni nie mogą przeżyć ze zaczęli z nami regularnie przegrywać.

odpowiedz
p10 - 10.05.2022 / 04:08, *.orange.pl

@ws : To dla nich wystarrczajace upokorzenie. Nie ma sensu cisnac

odpowiedz
p10 - 10.05.2022 / 05:01, *.orange.pl

@grzesiek: W to nie wierze i to nie realne. Piłkę zostawmy jak jest. Kosza róbmy poziom i nie idzmy na wojny. Tu nie ma ani zgód, ani kos. W kosza zwykle bylo wiecej kultury a nie nawalania jeden na drugich. Dla takiego Anwilu wystarczajacym mentalnie upokorzeniem jest to ze przegral 3:0 z Legia. Wyłączyliśmy jego argumenty i jak łapali nas na 2 punkty to nie potrafili wyrównać po raz kolejny w tej serii. Wygrywajmy z nimi na boisku a nie na wyzywki. Oprócz tych wyzywek doping świetny. Szacun.

Nie ma sensu cisnac przez sporą część meczu. Zwlaszcza z mamy dużo większy śpiewnik :) Jak cisnąć to przed meczem, przed halą, chcecie na meczu - nie więcej niż pierwsze 2-3 akcje w połowie i koniec. Serio wystarczy krótki sygnał. Te mecze idą w TV i to jest odbierane słabo.

Warto pamiętać, że gracze zagraniczni (połowa składu) nie rozumieja co jest spiewane, więc czasami warto dorzucić proste Legia Warszawa, Warszawa na 2 trybuny, gwizdy na akcje przeciwnika na swoje doping, czy po po prostu imie nazwisko gracza po dobrej akcji, a nawet całej grającej 5tki, 8ki lub 12tki.

odpowiedz
ws - 10.05.2022 / 07:54, *.chello.pl

@grzesiek: Nie wyobrażam sobie. To nie USA.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 09.05.2022 / 20:40, *.btcentralplus.com

Tylko zadne ku@@@ zdjecia z Mioduskim !!!!!

odpowiedz
Robert.cieslinski1@wp.pl - 09.05.2022 / 20:30, *.191.241

Pięknie

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 09.05.2022 / 20:22, *.netfala.pl

Hej Legia kosz!!!!! Wie(L)ka sprawa!!!! Super! Gratulacje

odpowiedz
Brat - 09.05.2022 / 20:07, *.chello.pl

Mioduski się nie wpie... i od razu są efekty. :) Brawo koszykarska Legia! Finał to wielki sukces a jeśli udałoby się wygrać, to już w ogóle kosmos!!!!

odpowiedz
Borewicz - 09.05.2022 / 20:05, *.cyfrowypolsat.pl

Ogromne Gratulacje dla całego zespołu za pokazane serducho, za opanowanie w trudnych momentach, boiskową mądrość, dyscyplinę i mental w drużynie. Ja zastrzeżenia mam tylko do jednego - komentarza tego meczu przez Panów Romańskiego i Jankowskiego, czegoś tak stronniczego dawno nie słyszałem, nie dało się tego słuchać, tylko, Anwil, Anwil, Anwil, Przemek Frasunkiewicz, Anwil, Przemek, Anwil, Przemek i tak non stop, strasznie to było wkur...ące, a już po meczu Pan Jankowski jak łasił i uśmiechał się do Łukasza Koszarka, brak słów.

odpowiedz
ja - 09.05.2022 / 20:33, *.chello.pl

@Borewicz: Jeśli mówisz o komentarzu w TV to dla mnie jak najbardziej spoko. Nawet mówili jak im Legia imponuje swoją grą, więc nie wiem o co Ci chodzi?

odpowiedz
ws - 09.05.2022 / 21:41, *.chello.pl

@Borewicz: nie przesadzaj. Dopiero się uczą ze Legię trzeba szanować. Są bardziej obiektywni od komentatorów piłkarskich z c+ i tvp sport. Legia gra w play off dopiero trzeci raz a bilans meczów jest dodatni.

odpowiedz
To jest - 09.05.2022 / 19:54, *.centertel.pl

LEGIA!!!

odpowiedz
PARANOJA - 09.05.2022 / 19:48, *.plus.pl

Paranoją jest to że słabi Piłkarze Legii mają duży lepszy doping i oprawę podczas swoich miernych występów niż Koszykarska Legia która zawalczy o Mistrzostwo Polski .

odpowiedz
p10 - 09.05.2022 / 20:44, *.orange.pl

@PARANOJA: A co Ty bys chcial na hale 1500 osob? W tym goscie sektor vip itd. Teraz ludzie sie zaczeli interesowac, bo sukces a wczesniej na mecze chodziło po 700 osob.

odpowiedz
dejne3 - 09.05.2022 / 19:46, *.vectranet.pl

Pierwszy raz od 60 lat koszykarska Legia wyżej od tej z eksrraklapy

odpowiedz
Remino - 09.05.2022 / 19:41, *.orange.pl

Rany boskie, cowyśta narobili! Cudowne chwile. Chwilo- trwaj wiecznie!!

odpowiedz
Dickson - 09.05.2022 / 19:35, *.chello.pl

kogo uważacie ze lepszego rywala w Finale
Jak Ostrów i Włocławek pokonani to Wrocław albo Słupsk nie straszni
można wygrać finałową rywalizację

odpowiedz
grzesiek - 09.05.2022 / 19:34, *.centertel.pl

Napisze krotko. Wspolczuje tym ktorzy nie interesuja sie koszykowka ani nie zaczeli sie interesowac i wytrwale ogladaja pilke nozna

odpowiedz
Robert - 09.05.2022 / 20:44, *.play-internet.pl

@grzesiek: Dzięki za wyrazy współczucia:) Niestety u mnie na 1 miejscu pn; kosz, siatka, rugby trochę dalej; jeszcze jak był hokej to konkurował z pn.
LEGIA (koszykarska) MISTRZ !

odpowiedz
ws - 09.05.2022 / 19:32, *.chello.pl

Historyczny sukces. Ostatni medal 1969 złoto. Ostatni puchar Polski 1970 . Dziś piszą nowy rozdział historii.

odpowiedz
grzesiek - 09.05.2022 / 20:04, *.centertel.pl

@ws : :))))))))))))

odpowiedz
Michał - 09.05.2022 / 19:24, *.plus.pl

No i to jest to!!! Super sprawa panowie. Chłopaki...czapki z głów przed Wami. Powodzenia w finale. Teraz to Wy możecie...a już nic nie musicie. Marzenia się spełniają. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
AAA - 09.05.2022 / 19:23, *.chello.pl

Brawo brawo brawo.
Teraz skórokopy niech robią szpaler i proszą Panów Sportowców o autograf.

odpowiedz
Rytm - 09.05.2022 / 19:22, *.centertel.pl

Jesteście WIELCY PANOWIE!!! A możecie być jeszcze więksi!!!

Legia kosz!

odpowiedz
Czarni Słupsk - 09.05.2022 / 19:20, *.52.135

Szok, nie spodziewałem się finału, chciałbym żeby jutro wygrali też Czarni, bo to co pokazali wczoraj to był KOSMOS!

Gratu[L]acje!!!

odpowiedz