fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kibice podziękowali Arturowi Borucowi

Woytek, źródło: Legionisci.com

Przed meczem z Cracovią na Żylecie pojawił się Artur Boruc. Bramkarz stołecznej drużyny wszedł na gniazdo gdy cały stadion skandował jego imię i dziękował za grę w barwach Legii. Boruc otrzymał od kibiców pamiątkową szablę.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (101)

+dodaj komentarz
Agata - 24.05.2022 / 21:07, *.inetia.pl

Artur Boruc to gość, zdolny ,nietuzinkowy, charakterny.
Przykro, że nie ma szczęścia do trenerów.
Zarzuty stawiają mu ci co do pięt mu nie sięgają.
Dla mnie jest idolem-po wsze czasy.
Wszystkiego dobrego, panie Arturze- Agata

odpowiedz
Tylko Legia - 23.05.2022 / 17:31, *.interkam.pl

Boruc pożegnał się sam w meczu z wartą i więcej niech nie wraca to typowy mieszczą w szatni i próbuje narzucać wolę kibicow zylety którzy go podobno pożegnali wręczając mu szabelką z brzydkiej napisem a on to przyjął z uśmiechem na twarzy i teraz będzie drugim w.k. co wszystko wie.

odpowiedz
Stróż - 23.05.2022 / 01:23, *.tpnet.pl

Trener Runjajć powinien zatrzymać Artura . Żeby nie on , to chyba byśmy nie wygrali z ruskimi i z Angolami dwóch pierwszych meczów w Lidze europejskiej . Dobrze bronił , i w Ekstraklasie i w pucharach . Artur , bracie - trzymaj się (L) .

odpowiedz
Hiszpan - 23.05.2022 / 08:29, *.telnaptelecom.pl

@Stróż: Boruc z Leicester? Czy już kurował z Masonem plecki w Grecji?

odpowiedz
Beton - 22.05.2022 / 20:24, *.102.158

Był i dla mnie ważną postacią. Ale był. To co prezentował w ostatnim sezonie to dno. Zamiast gonić tych zagranicznych złamasów do roboty, to dał przykład jak należy walczyć o każdego pensa bez względu na konsekwencje. Miał pojętych uczniów. 17 porażek to ich wspólny sukces.
Zawód. Niech już jedzie do tej swojej wyśnioneJ pedalskiej californii i przestanie udawać jakim jest wielkim legionista. W ogóle nie był nią zainteresowany.
Smutne pożegnanie i niech spada

odpowiedz
pol - 22.05.2022 / 22:32, *.chello.pl

@Beton: ale z ciebie BETON

odpowiedz
floyd - 23.05.2022 / 10:02, *.t-mobile.pl

@Beton: mam identyczne odczucia. Pozdro

odpowiedz
praga - 22.05.2022 / 19:41, *.centertel.pl

Legendy klubu
1 K. Deyna
2 L. Brychczy
3 M. Radovic
4 J.Zielinski
5 L. Pisz
6 A. Topolski
7 M. Kucharczyk
8 M. Miecięl
9 M, Jóżwiak
10 J.Magiera
11. M. Saganowski
itd Boruca niema nawet w pierwszej 50 bardziej za Legede uwazam G,Szamotulskiego niz Boruca

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2022 / 21:38, *.play-internet.pl

@praga: Moje "legendy"klubu.1)Zbigniew Antolak,2)Wojciech Jagoda,3)Sandro Kulenović,4)Artur Salamon,5)Mieczysław Pisz,6)Hubert Kopeć,7)Andrzej Sazanowicz,8)Tomasz Łapiński,9)Roman Zub,10)Valerii Gwilia,11)Mateusz Wieteska.Na trenera bym ogarnął Klaufuriča,właścielem stulecia jest Janusz Romanowski,prezesem Leszek Miklas,a właścicielem wszechczasów Wars-Futbol.Jak widzisz,Twój ranking nijak ma się do mojej "11. wszechczasów".Zdrówka.

odpowiedz
ŻOŁNIERZ - 22.05.2022 / 17:16, *.chello.pl

Nie tak powinno wyglądać pożegnanie idola,legendy klubu.Artur zdrowia.

odpowiedz
ŻOŁNIERZ - 22.05.2022 / 17:15, *.chello.pl

Nie tak powinno wyglądać pożegnanie idola,legendy klubu.Artur zdrowia.

odpowiedz
bronek49 - 22.05.2022 / 17:02, *.chello.pl

jest dużo więcej piłkarzy którzy są prawdziwymi legendami jak Deyna Brychczy Zieliński ,Grotyńskii jeszcze kilku innych jeżeli chodzi o Boruca to raptem zagrał w Legii w podstawowym składzie niecałe 4 lata w porównaniu do innych piłkarzy to mało na pewno jest legendą ale nie w pierwszej dziesiątce

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2022 / 13:50, *.play-internet.pl

Śmieszą mnie takie licytacje,kto jest/był większą "legendą".Wiadomo,że każde pokolenie ma swoich idoli i ciężko jest wymagać,żeby kibice z rocznika np 2005 czcili Kazika Deynę.A co do Boruca,to moja opinia jest taka,że przyszedł do Legii po to,żeby "jeszcze trochę pobronić w europucharach",co zapewne zresztą mu naobiecywał mioduski,kreśląc swoją bajerkę,jaką to potęgą będzie Legia pod jego skrzydłami.Jak się okazało,że jedynymi "przeciwnikami z górnej półki będą Amica Poznań i Biała Białystok",a walczyć to będziemy o utrzymanie ze Stalą mielec i Bruk-Betem,a nie o podium,do tego doszło jeszcze zderzenie z szatnią,gdzie pewnie jest burdel większy niż w Z.U.S-sie,to i Arturo yebnou focha i tyle.Cytując klasyka "nie popieram,ale rozumiem.".Dla mnie Arczi jest piłkarzem,który mógł zostać kimś pokroju chociażby D,Dziekanowskiego,a został zwykłym piłkarzem,A żeby nie to,że "był z trybun",to byśmy Go zapomnieli,jak np o Fabijańskim......Zdrówka.

odpowiedz
Peter - 22.05.2022 / 14:24, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA : Sto procent racji!

odpowiedz
Legia - 79 - 22.05.2022 / 19:40, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA : Przypomnę Ci, jak zachował się ten dziekanowski i WYPIAL SIĘ NA LEGIĘ !!! Z LEGIĄ był DOGADANY !!! A ofertę LEGII przebił sobolewski z widzewa !!! Szybko poleciał do lodzi, a do WARSZAWY wrócił Z PODKULONYM OGONEM !!! Nie obrażaj dziekanowskim ARTURA BORUCA !!!

odpowiedz
yielonz - 22.05.2022 / 20:16, *.vectranet.pl

darek dyiekanowski pryepil kariere z karasiem ich jest duyo

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.05.2022 / 21:11, *.play-internet.pl

@Legia - 79: No fakt.I o układanie meczy też był podejrzewany.Co nie zmienia postaci rzeczy,że w tamtych czasach chodziło się "na Dziekana".Zresztą,tak naprawdę to nie ma "kryształowych ludzi",bo co powiedzieć o niejakim Miroslavie Radoviču,którego niektórzy umieszczają w swoich śmiesznych i niczemu nie służących rankingach na 3 miejscu w "top wszechczasów",jak mniemam?.Jedyny,o którym nie słyszałem,żeby ktoś miał choćby cień podejrzeń co do jego postawy na i poza boiskiem jest Pan Lucjan Brychczy,któremu powinniśmy my kibice,jak klub ma to w dooopie,postawić pomnik.Nawet wbrew niepisanym regułom-za życia.Myślę,że zbiórki na budowę monumentu są lepszym celem,niż na kartoniady "mioduski won".

odpowiedz
Legia - 79 - 22.05.2022 / 23:43, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA : To chyba ty chodziłeś!!! Ja ZAWSZE CHODZIŁEM NA LEGIĘ !!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.05.2022 / 04:58, *.play-internet.pl

@Legia - 79: Ta,i oczywiście nie jarałeś się,że do Legii przychodzą "gwiazdy"?.

odpowiedz
1234 - 23.05.2022 / 12:24, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA : Na Bemowie jest ogromny mural poświęcony Panu Lucjanowi, chociaż pomnik też uważam za dobry pomysł.

odpowiedz
Ja - 22.05.2022 / 11:40, *.aster.pl

Oho, widzę że niedzielniaki sprzed canal plus zrobiły grupowy najazd na Artura. Poinformowani najlepiej, wszystko wiedzą bo na śmieszło czy innych sreczykach im powiedzieli, że nie zapłacił kary, nie bolały go plecy i Bóg jeden wie, co jeszcze. Zacznijmy od tego, pierwszego wątku. Nawet jeśli jest tak, jak mówicie, od kiedy Wy respektujecie jakieś śmieszne decyzje komisji ligi? Chciałbym Wam tylko powiedzieć, że był niegdyś taki grajcar jak Wojciech Kowalczyk, który miał na swoim koncie niewybredne wypowiedzi na temat pewnego klubu z Poznania, czy nazywał po imieniu akcję z odebraniem mistrzostwa w 93. Został za to ukarany i do dzisiaj tej kary w PZPNie nie spłacił, o czym trąbił na prawo i lewo m.in. w swojej biografii. Czy dziś ktoś odsądza go od czci i wiary? Można się z jego punktem widzenia zgadzać lub nie zgadzać, niemniej, jeśli pzpny, komisje ligi i inne organy leśnych dziadów nie potrafią egzekwować swoich własnych kar, to jest to tylko i wyłącznie ich problem. Już pomijam, że Arturowi za klepnięcie Szymonowicza (szumnie nazywane uderzeniem) się nie należało, prędzej skupiłbym się na akcji z tym reporterem.

Ten zarzut, że pojechał do Grecji opalać plecy i na pewno go nie bolało to już wgl brzmi absurdalnie... Ludzie, czy ktoś z Was miał kiedykolwiek kontuzję pleców? Ja na przykład grywałem rekreacyjnie w piłkę, także na bramce, i miałem. I podpowiem Wam coś: kontuzja kontuzji nierówna. Bywają urazy, które wykluczają Cię z gry, nie jesteś w stanie biegać, trenować na pełnym obciążeniu, ale np. chodzić po ulicy, usiąść na krześle możesz. A jeśli klub pozwolił mu to l4 spędzać w Grecji i Wam się to nie podoba to zmieńcie adresata swoich pretensji. Ma z resztą ktoś jakiś racjonalny powód, po co miałby tu być i jeździć w roli obserwatora na mecze? W czym by to pomogło?

Z mojej strony sprawa wygląda tak: szacun dla Vuko za względne ogarnięcie tego bajzlu i zrobienie z tej zgrai teamu na utrzymanie. Za niewystawienie Artura na ten mecz i brak uroczystego pożegnania gigantyczny minus. Dzięki za wszystko Artur i mam nadzieję, że jeśli klub wpadnie na pomysł organizowania jakiś nikomu niepotrzebnych sparingów pożegnalnych, to olejesz to ciepłym moczem. W ten sposób nie traktuje się prawdziwych Legionistów.

odpowiedz
Ehh - 22.05.2022 / 14:51, *.ap-media.pl

@Ja:
Gościu to były inne czasy, zresztą Kowalczyk później odszedł do Betisu i mógł sobie nie płacić. Teraz jeśli kara za Boruca by nie wpłynęła na konto KL Legia dostałaby walkowera. Gdyby był uprawniony do gry Vuko by go wystawił.

odpowiedz
Ja - 22.05.2022 / 15:18, *.aster.pl

@Ehh: a co ma transfer Kowalczyka do Betisu z karą dla Kowalczyka od pzpn? Jest gdzieś przepis, że transfer piłkarza za granicę powoduje anulowanie wszystkich kar w Polsce? Nie ma i nigdy nie było. Tu się rozchodzi o kwestię dogadania Artura z klubem, kto ma to zapłacić. A jeśli do wszystkiego dodamy fakt, że Miodzio złamał umowę i nie wypłacił Arturowi premii za LE, to sam się Artkowi nie dziwię, że wyłożył na to laskę.

Jeśli za brak wpłaty jest walkower, a Legia walkowera nie dostała, oznacza to że Legia karę zapłaciła. To znaczy, że można było Boruca wystawić. Nie zrobiono tego, więc klub i Vuko mają u mnie minusa. Tyle.

odpowiedz
Typer - 23.05.2022 / 07:36, *.play-internet.pl

@Ja: Boruc legendą? Jak kto uważa kim jest "legenda". Piłkarsko to czego dokonał w Legii to raczej nie. Legenda to według mnie ktoś na stałe lub choćby bardzo długo był związany z klubem, no i rzecz jasna sukcesy. Być na trybunach jako kibic Legii, no to takich są tysiące. Co więcej dla wielu z nich kupienie biletu czy karnetu to nie jest mały wydatek. Dla mnie legenda jest też gość co ma parę dzieciaków na utrzymaniu i jeszcze na mecz przychodzi i płaci . No i nikt go na żadną imprezę w super klubie nie zaprosi i nie zapłaci.

odpowiedz
Ja - 23.05.2022 / 20:24, *.vectranet.pl

@Typer: niedzielniaku, a zwróciłeś uwagę na realia, kiedy tu był? Chłop zaczął u nas grać w okresie świetności Wisły Cupiała, kiedy dla Legii drugie-trzecie miejsce to był szczyt możliwości, a bywało że szlajaliśmy się gdzieś w środku stawki. Odszedł do Celticu, dał klubowi zarobić. Nigdy o Legii nie zapomniał, potem wrócił i nie zawodził. Wygrał tyle, ile mógł, wybronił Legii MP 20 i 21, bez jego interwencji byś gwizdał, a nie cieszył się z awansu do LE. Co miał zrobić w innych przypadkach, kiedy miał kontuzję lub tumanów w bloku obronnym? Nie uważasz go za legendę, Twoje święte prawo. Niemniej, masz psi obowiązek uważać go za Legionistę, bo dowiódł swej wartości wielokrotnie. Szatni Legii, poza grajkami z aspiracjami zachodnimi, potrafiącymi grać w piłkę, potrzeba także silnych, związanych z klubem osobowości, jak Boruc, Rado, Malarz, czy Kucharczyk.

odpowiedz
Legionista na dobre i złe - 22.05.2022 / 11:37, *.orange.pl

Legia się psuje od wewnątrz. Jako klub w ostatnich latach nie potrafiła w elegancki sposób podziękować swoim piłkarzom, a kibice podobnie. Od lat jest dla piłkarzy brak szacunku. Brak godnego pożegnania Rado o tym świadczy. Brak szacunku dla Vuko to samo. Borucowi który miał tak naprawdę w dupie czy Legia spadnie czy nie w ostatniej kolejności takie pożegnanie się należało, ale że ziomal to miał. Postawą nie zasłużył. Był moim idolem ale ta runda pokazała oblicze gościa który przyszedł Legie wydoić.
Vuko dzięki jesteś charaktery gość!, Artur szkoda że wróciłeś.

odpowiedz
ZenekL3 - 22.05.2022 / 11:19, *.chello.pl

Dzięki Artur, jesteś na zawsze nasz, nie przejmuj się małym zawistnym serbem, który ostatnie dni kariery na poziomie ekstraklasy już zakończył a po następnej kompromitacji wróci robić "futbol" do banialuki kibicować swojemu patyzantowi.

odpowiedz
Andrzej 35 lat na Ł3 - 22.05.2022 / 10:53, *.206.92

Legendami to są pan Lucjan Brychczy, Kazek Deyna, Jaco Zieliński czy choćby Michał Kucharczyk. Ale na pewno nie ten spaślun mąciwoda.

odpowiedz
Tommy - 22.05.2022 / 12:23, *.toneticgroup.pl

@Andrzej 35 lat na Ł3: odstaw prochy

odpowiedz
DZ - 22.05.2022 / 12:30, *.centertel.pl

@andrzej 35 lat na gwardii: Zieliński legendą, a Artur - nie?! Już się domyślasz, dlaczego nazywają cię, andrzejem? :D

odpowiedz
Zbycho(L) - 22.05.2022 / 12:35, *.163.81

@Andrzej 35 lat na Ł3: masz rację kolego w 100%. Ja z LEGIĄ już 60 lat. Śmieszą mnie te wpisy o "Legendach Legii" znaczy tych "pseudo legendach". Młodzi myślą, że jak jakiś piłkarz = kopacz zagra dwa trzy może cztery sezony w klubie i parę razy pocałuje herb to już jest legendą. Może i "king Artur" pała miłością do LEGII, ale na pewno nie bezwarunkową, a to dla mnie równa się z tym, że legendą nie jest. Wypowiedź kibica o nicku Sebo(L) jest trafiona w punkt. Może warto, żeby Pan Artur zabrał głos w swojej sprawie i przedstawił swój punkt widzenia. Warto by było aby jakiś poważny i bezstronny dziennikarz zajął się tą sprawą. Zadał kilka trudnych pytań?

odpowiedz
Hiszpan - 22.05.2022 / 13:16, *.telnaptelecom.pl

@Andrzej 35 lat na Ł3: Pełna zgoda. Aspirują jeszcze Rzeźniczak i Leszek Pisz. W żadnym razie Boruc.

odpowiedz
BRL - 22.05.2022 / 13:40, *.chello.pl

@Andrzej 35 lat na Ł3: rozumiem, że nazywanie Boruca legendą jest kwestią dyskusyjną w przeciwieństwie do Lucjana Brychczego i Kazimierza Deyny, rozumiem uznanie dla Jacka Zielińskiego, ale że żeś tam Fatalnego wstawił to beka.

odpowiedz
Peter - 22.05.2022 / 14:47, *.vectranet.pl

@DZ: Zieliński grał w Legii 15 lat, zdobył 4 tytuły MP i 3 Puchary, grał w LM. Był wieloletnim kapitanem. Statystyki Boruca: 8 lat: 2 tytuły MP. Kto jest większą Legendą chyba nie muszę tłumaczyć.

odpowiedz
Vukovik - 22.05.2022 / 10:10, *.252.204

Myślę że Boruc nie znał standardów, mentalności i metod rządzenia najwiekszych polskich klubów więc i Legii. Standardy w Anglii są lekko inne. Fajnie że wrócił, szkoda że przez kogoś chyba z Warty, nawet nazwiska nie pamietam i nikt go nie pamięta skończył tak przygodę z Legia. Tylko jak dostał 3 mecze kary i Miodek zgonił winę na niego to tego leszcza który go sprowokował nie poznał tak żeby miał też kłopot logistyczny którędy do szatni. Dla mnie Boruc i tak najlepszy bramkarz w historii Legii. Szkoda że reszta drużyny tak nie zareagowała, czyli mieli w dupie. Porażki z jakimiś wartami, płockimi, amikami. Dla nich to praca, dla Boruca-zycie.

odpowiedz
Jeja - 22.05.2022 / 08:20, *.getfiber.pl

Tak fatalnego zjazdu wizerunkowego i sportowego dawno nie było. Jeszcze u wojewódzkiego musi być i w dzień dybry tfn. A zapowiadał się tak pięknie..... Miałeś chamie złoty róg.... szable znaczy się. ....

odpowiedz
kumaty - 22.05.2022 / 03:56, *.plus.pl

ogarnijcie się jak jesteście niekumaci w temacie sprzętu - szablę przekazał jeden z kibiców Cracovii, który wniósł ją na stadion

odpowiedz
Piotr - 22.05.2022 / 10:18, *.orange.pl

@kumaty: Czyli prezent od samego Profesora Filipiaka

odpowiedz
PraqdziwyKibic - 22.05.2022 / 02:55, *.play-internet.pl

Boruc nietykalny, king... A zachował się jak ostatni gnojek

odpowiedz
Szymon - 22.05.2022 / 09:11, *.chello.pl

@PraqdziwyKibic: odezwała się prawdziwy pajac

odpowiedz
Ben - 22.05.2022 / 00:31, *.inetia.pl

Za co kibice podziękowali Borucowi? Za brak jaj w autokarze, czerwoną kartkę z Wartą i chamskie zachowanie czy wreszcie za bolące plecy spowodowane dużą nadwagą? Zamiast szabli lepsza była ściepa na karę finansową dla legendy. Nie tak kończy się karierę!

odpowiedz
Kierowca - 22.05.2022 / 19:54, *.tpnet.pl

@Ben: Ty się martw o swoje jaja , nie noś za ciasnych majtek (taka rada) . Nie noś też stringów , bo to nie wypada . Czerwona kartka z Wartą ? A niby za co ona , pardą ?

odpowiedz
Olomanolo - 22.05.2022 / 00:24, *.play-internet.pl

Podziękowali -? Za co ? Za to chyba że bolały go plecy pseudo legenda - legendą jest VUKO !!! Wrócił i uratował klub przed spadkiem

odpowiedz
Mechanik (L) - 22.05.2022 / 00:22, *.net.pl

Kur.. zejdzie już z tego Artura, czy jest legendą czy nie jest. Dla mnie w pewien sposób jest legendą ale mogę się zgodzić że nie jest legendą kalibru, formatu czy jak to zwać tj. Deyna czy Brychczy. Dzisiaj już nigdy nie będziemy mieć legend pokroju Deyna czy Brychczy, bo teraz piłkarze pograją dwa góra trzy sezony i idą dalej albo pudel sprzedaje bo brakuje kasy w klubie. Nie wiecie co tam się odpier…. w tym klubie. Po pierwsze napewno dla Artura nie było problemem zapłacić 25 tys. wiedząc że jest osobą charakterną i honorową. Kończąc, jak dla mnie Artur Boruc jest w pewnym stopniu legendą Legii Warszawa i Reprezentacji Polski oceniając go za całokształt.

odpowiedz
Szymon - 22.05.2022 / 09:10, *.chello.pl

@Mechanik (L) : dokładnie jak napisałeś. Jeden wyczyn nie może mieć wpływu na ocenę całości. Piszesz o legendarnych piłkarzach ja bym tam jeszcze umiścił Rado który był totalnie zbesztany za to że skorzystał z oferty która go ustawiła w życiu.

odpowiedz
Spokojny - 22.05.2022 / 10:32, *.t-mobile.pl

@Szymon: to nie jest tylko jeden wyczyn, duzo syfu narobił w tym sezonie. Śliski wobec wszystkich, kibiców, piłkarzyków i klubu. Palma chyba odbiła bo od jesieni jedynie wazeline do kibiców dozował. Był wielki ale zszedł na psy. Tragiczne zarządzanie klubem nie usprawiedliwia jego knucia, kłamania i lekceważenia Legii jako klubu i drużyny.

odpowiedz
Siwy - 22.05.2022 / 12:39, *.02.net

@Mechanik (L) : Artur jest legendą Legii czy to sie komuś podoba czy nie

odpowiedz
Miki - 22.05.2022 / 15:28, *..

@Siwy: Smutną legendą. Jeden z najgorszych „powrotów do macierzy” w polskiej piłce, przez lata będzie się wspominać „tylko oby nie wrócił jak Boruc”. Gdy w klubie było jako-tako, zagrał parę niezłych meczy, gdy zaczęło się robić gorzej, przyjął mega-toksyczną rolę. To raczej nie jest przypadek, że Legia się jako-tako pozbierała dopiero, gdy Boruc zniknął z szatni.

Czysto sportowo piłkarz jakich było wielu. Zagrał 3 sezony jako młodziak, wyjechał na zachód, wrócił na chwilę na sam koniec kariery, łącznie uzbierał ciut ponad 100 meczów a z sukcesów 2xMP. Vukovic jako zawodnik też miał 2xMP a meczów coś rzędu 150. Kucharczyk 5xMP i 300+ meczów.

odpowiedz
Janek - 21.05.2022 / 23:32, *.125.62

Jaka to legenda? Co zdobył z Legią ile sezonów zagrał? Jako jedynka 3 sezony 2002 -2005 i teraz na spokojną emeryturę Jedynie co to że pojeździł na kilka meczy z kibicami.

odpowiedz
To ja - 21.05.2022 / 23:54, *.centertel.pl

@Janek: Taka legenda ze Legie miał zawsze w sercu. Pomimo gry w innych klubach udowadniał ze w jego żyłach płynie Legijna krew.
Szacunek się należy

odpowiedz
Prezes - 22.05.2022 / 08:27, *.plus.pl

@Janek: jak ci meczy to nakarm, bo głodna.

odpowiedz
Miki - 22.05.2022 / 17:15, *..

@To ja: Jak polityk dużo gada o „maniu w sercu”, to zwykle znaczy, że wyjątkowo bezczelnie kradnie. U piłkarzy to bardzo odmienne nie jest.

Naprawdę „mający Legię w sercu” piłkarz by jej jakoś w tym kryzysie pomógł. Boruc mógł tu zrobić sporo – choćby dzięki autorytetowi jaki miał u kibiców – a działał wyłącznie na szkodę. Symbolem jego postawy „wewnątrz” było przypieprzenie piłką Wietesce a „na zewnątrz” autokar.

odpowiedz
Paweł - 22.05.2022 / 18:40, *.play-internet.pl

@Janek: sportowo w Legii osiągnął mało ( Radovićovi, Zielińskiemu, Kucharczykowi czy Rzeźniczakowi w tym zestawieniu do pięt nie dorasta). Ale grając za granicą zawsze podkreślał przywiązanie do Legii. Te jego Elki przed kamerami, itp. Kibice Legii mogli się z nim identyfikować z dumą podkreślać na zagranicznych forach skąd pochodzi i komu kibicuje. Więc Artur też jest jedną z legend Legii. I nawet ostatni sezon tego nie zmieni.

odpowiedz
Gorg - 22.05.2022 / 19:20, *.tpnet.pl

@Miki: Na szkodę ? O jakiej szkodzie mówisz ? A Wietes to się wcale nie obraził , więc sobie odpuść , co ? Wietes to dobry obrońca , a akurat w tamtej sytuacji (bo chyba wiem o której sytuacji mówisz) bardzo schrzanił i straciliśmy gola . Ty o autokarze to też mógłbyś sobie darować , czy podobała się tobie postawa naszych gwiazd na boisku , zanim nastąpiła ta sytuacja ? Szkoda że tak ostro , ale potem było 4:0 dla nas z Zagłębiem , więc pomogło . No i Wuko wrócił i zrobił względny porządek w drużynie , utrzymał nas . A twoje pierwsze zdanie to w ogóle bez komentarza , zastanów się co mówisz . Kto niby kradnie ?

odpowiedz
Gorg - 22.05.2022 / 19:34, *.tpnet.pl

@Gorg: (kto z piłkarzy ? - dla ścisłości pytania , bo politykom się to zdarzało ...)

odpowiedz
Miki - 22.05.2022 / 19:41, *..

@Gorg: O rozpieprzaniu drużyny, fochach, podpuszczaniu kibiców przeciw kolegom mówię. Wietes zachował się dojrzale i nie komentował sytuacji przed obcymi ale wyglądała dokładnie tak, jak wyglądała. Zagłębie dostało bo Zagłębie było kijowe, parę dni później przegrało z Łęczną. A „zmobilizowana” Legia parę dni później przegrała 0-3 z Radomiakiem.

W pierwszym zdaniu chodziło mi o przykrywanie szumną retoryką zachowań na szkodę, nie o forsę akurat.

PS Dość ciekawe, że to nie jedyny casus toksycznego weterana w szatni w tym roku. Drugi zafundowała sobie Wisła, w jeszcze gorszej redakcji.

odpowiedz
matus007 - 21.05.2022 / 23:08, *.orange.pl

Swoje zrobił. Dzięki KINGU

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 21.05.2022 / 22:39, *.t-mobile.pl

Artur, dzięki za wszystko. Mega szacun dla ciebie, a dla mnie jesteś przekozak :) Wiadomo, że bywało różnie, jak u każdego piłkarza, ale ogólnie postać jak najbardziej na plus :) Pozdrawiam :)

odpowiedz
grzesiu1916 - 21.05.2022 / 21:55, *.centertel.pl

Boruc Vuko legendy Legii Rado też . Jak dla mnie.

odpowiedz
jezus - 22.05.2022 / 02:19, *.vectranet.pl

@grzesiu1916: chyba kpisz

odpowiedz
Sylvash - 21.05.2022 / 21:48, *.plus.pl

Dla mnie Artur Boruc jest Legendą Legii. Wrócił po kilkunastu latach na Ł3 bo ma Legię w sercu. Miał słabsze występy jak każdy zawodowy piłkarz ma gorsze dni.

odpowiedz
Franz - 21.05.2022 / 23:05, *.chello.pl

@Sylvash: tak, Boruc wrócił i się zblaznił. Nie mówię tylko o czerwonej kartce, ale niestety o całokształcie jego podejścia. Nawet kary finansowej nie był łaskaw zaplacić, tylko klub chciał tym obciążyć, jakby w jego przypadku to były ogromne pieniądze. No, żonka raz by sobie zakupy odpusciła i tyle. Ale po co zapłacić, lepiej balować i małpować niż się postarać coś pomóc drużynie na boisku czy w szatni. Swoje dla Legii dawniej zrobił, ale w tym sezonie to był żałosny tak na boisku, jak i poza nim. A podziękowania należą się dla Vuko. DZIĘKI VUKO!

odpowiedz
arek - 21.05.2022 / 23:30, *.centertel.pl

@Sylvash:
legendą to może być Deyna, Brychczy, Janas
Ćmikiewicz... nie rozszmieszaj mnie z legendą Borucem. On większość swojej kariery spędził zagranicą, bardzo krótko był pierwszym bramkarzem Legii i niewiele z nią osiągnął. Legendą bo został kumplem kiboli, tak?

odpowiedz
autor - 21.05.2022 / 23:33, *.vectranet.pl

@arek: dokladnie, znana postac z klubu tak, ale legenda? absolutnie nie

odpowiedz
Olo - 22.05.2022 / 04:15, *.chello.pl

@Sylvash: Dla mnie żadna legenda... podlizywanie się kibicom, to trochę za mało by zostać legendą.

odpowiedz
Fazzi - 22.05.2022 / 04:31, *.tpnet.pl

@arek: Niech zgadnę : wyżej niż Artura cenisz Emreliego i jeszcze kilka naszych (jakby nie było) gwiazd , które na dzień dobry , gdy przychodzą do Nas myślą - albo wprost ogłaszają , że przychodzą żeby się wypromować do silniejszej ligi europejskiej (gdzieś na zachodzie) . Szczerość ? Haha , jakoś nie potrafię docenić takiej szczerości przychodzącego piłkarza - brata naszego ... Osiągnięcia (choć bardzo ważne) to nie wszystko . Ps. Wszyscy jesteśmy kibolami , Ty też .

odpowiedz
Borubar - 22.05.2022 / 07:53, *.t-mobile.pl

@Franz:w dupie byłeś i gówno widziałeś pajacu

odpowiedz
tekken (L) - 22.05.2022 / 09:27, *.chello.pl

@arek: Niewątpliwie tak, ale największymi legendami za osiągnięcia z Legią w ostatnim czasie dla mnie są KuchyKing (5 mistrzostw), Jędza (6 mistrzostw) i Rado (4 mistrzostwa). Młodzi tego nie doceniają, bo nie zdają se sprawy jak kiedyś ciężko było zdobyć MP.

odpowiedz
VictorioEmporio84 - 21.05.2022 / 21:38, *.cyfrowypolsat.pl

Dla mnie jesteś Wielki.panie Arturze

odpowiedz
jezus - 22.05.2022 / 02:19, *.vectranet.pl

@VictorioEmporio84: w sensie, ze ma dwa metry?

odpowiedz
Sebol(L) - 21.05.2022 / 21:14, *.t-mobile.pl

Jak wielkim Legionistą jest nasz kochany Arturek pokazały ewidentnie niektóre sytuacje w trakcie sezonu. Gdy Legia miała kłopoty kadrowe, przegrywaliśmy mecz za meczem pod wodzą Grubasa 711, gdy Miszta (udający bramkarza) spełniał rolę astronoma obserwującego krążące planety (piłki wpadające do naszej bramki), Arturek wyjechał na wakacje do Grecji opalając rzekomo bolące plecy z szerokim uśmiechem na ustach. Gdy na gwałt potrzebowaliśmy bramkarza nasz Kebab wesoło się taplał wraz żoną i piwkiem w ręku w morzu Egejskim. Zdjęcia do tej pory można obejrzeć na portalach społecznościowych. Pomijając sportową sylwetkę, profesjonalista. Ponoć Mioduski nie wypłacił mu premii za awans do LE i jeszcze były zaległości za mistrzostwo. Być może ale to już sprawa między nimi i przyjdzie czas na rozliczenia. Nikt nie jest ponad klub, nawet sprawy Boruca i jego "ego" nie jest większe od Legii. W sytuacji kiedy Legia przechodzi największy kryzys od kilkudziesięciu lat, grozi nam spadek, mamy kłopoty finansowe, on w trakcie sezonu robi sobie dwumiesięczne wakacje, obraża się na pseudowłaściciela i domaga się podwyżki? Tak postępuje legenda klubu? Mało się nachapał forsy w Szkocji i Anglii? Tymczasowo mógłby sobie odpuścić i poczekać aż się sytuacja unormuje w klubie. Jeśli są zapisy w papierach to Mioduski z pieniędzmi by mu nie uciekł. Na rozliczenia i tak by przyszedł czas, można było poczekać. Czy to nie jest chciwość i czy to jest normalne? Gościu ma najwyższy kontrakt w klubie, a załatwia sobie "L4" i jedzie do Grecji. Pieniążki i to niemałe inkasuje przez dwa miesiące, a sportowo Legii nie daje nic. Kąpie się i opala, a Legia w strefie spadkowej. Tak to powinno wyglądać? Nikt nie jest większy od klubu, nawet Boruc choćby nie wiem ile zjadł hamburgerów. Nasz były kapitan też pokazał klasę i odwagę w autokarze obsypanym "liśćmi". Gdy niektórzy byli klepani (jedni słusznie, inni nie) Arturek bezpiecznie się schował za fotel na końcu autokaru ze słuchawkami na uszach udając, że go tam nie ma. Prawdziwy kapitan przynajmniej udawałby, że próbuje załagodzić sytuację narażając się agresorom. Arturek udawał, że go tam nie ma. Kapitan schodzi z okrętu ostatni? A może kapitan wychodzi z autokaru ostatni, gdy już jest bezpiecznie i ucichnie? Czy on zrobił coś dla klubu dobrego czysto bezinteresownie i nie biorąc za to żadnych profitów? Nie przypominam sobie. Taka jest legenda klubu. Legię ma tam gdzie kończą się plecy... bolące plecy opalone greckim słońcem.

odpowiedz
100% racji - 21.05.2022 / 21:19, *.plus.pl

@Sebol(L): zgadzam się

odpowiedz
Hiszpan - 21.05.2022 / 21:49, *.telnaptelecom.pl

@Sebol(L): W punkt 100 % racji.

odpowiedz
Obiektywny - 21.05.2022 / 21:52, *.vectranet.pl

@Sebol(L):
Pamięć wybiórcza czy zanik pamieci?
Wiec zadam pytanie kto bronił bramki Legii w meczach o puchary europejskie i kto bronił na początku sezonu kiedy Legia byla w czubie a nie w strefie spadkowej ? ....

odpowiedz
Taka prawda - 21.05.2022 / 22:04, *.net.pl

@Obiektywny : nie sztuka wspierać kiedy jest dobrze tylko wtedy kiedy jest problem. Kiedy był problem, Artura nie było.

odpowiedz
Zzz - 21.05.2022 / 22:32, *.orange.pl

@Taka prawda : zgadzam się. Dodatkowo, z tym co napisał Sebo (L). Dodam tylko, czego mam wrażenie większość osób tutaj nie pamięta, wskazując na przyczynę zachowani Boruca brak premii za LE -> gdyby takie podejście mieli piłkarze w latach 90-tych - nie ma kasy, nie ma grania, to Legii by już dawno nie było.

odpowiedz
Legia - 79 - 21.05.2022 / 23:16, *.play-internet.pl

@Sebol(L): Jak chcesz już tak wiedzieć, to " PSEUDO WŁAŚCICIEL" oszukał Go na premii za ligę europy.

odpowiedz
Zigi - 22.05.2022 / 00:00, *.orange.pl

@Legia - 79: nawet jak go wydymał to powinien umierać za Legię na boisku a z Mioduskim szarpać o pieniądze swoją drogą, obrażaniem i olewaniem drużyny w największym kryzysie sportowym klubu od dziesięcioleci pokazał kim jest i co jest dla niego priorytetem...oby jak najmniej takich "legend"...

odpowiedz
Zzz - 22.05.2022 / 00:09, *.orange.pl

@Legia - 79: No i? Patrząc po zachowaniu Artura, pieniądze > klub?

odpowiedz
Kibic - 22.05.2022 / 03:01, *.plus.pl

@Zzz: Jak sie nie znasz to nie pisz glupot. W latach 90 wlasnie bylo tak, ze jak by nie dali kasy, to by nie zagrali. W TV siedzi jeden ekspert, eks bramkarz. On chyba najglosniej krzyczal, ze bez kasy za LM nie bedzie grania.

odpowiedz
eLpolo - 22.05.2022 / 07:46, *.137.74

@Sebol(L): zgadzam się. Jakby podchodził do Legii z takim sercem jak to pięknie mówi i profesjonalnie, to z takim hajsem zgubienie nadwagi przez konkretną dietę i ćwiczenia nie jest jakąś wielką sztuką. Jaki to profesjonalizm z takim bebzonem na mecze wychodzić ? Ciężko mu było przez rok się przypilnować ?

odpowiedz
hajduL - 22.05.2022 / 09:57, *.centertel.pl

@Sebol(L):
Bardzo smutne bo prawdziwe.

odpowiedz
gazza - 21.05.2022 / 21:12, *.inetia.pl

Nie to że mu się nie należy - Ale pytanie - Jak oni wnieśli szable na stadion ? :)

odpowiedz
Mistrz nie do poznania - 21.05.2022 / 21:39, *.plus.pl

@gazza: taki jeden go polknal i na stadionie wyciagnal

odpowiedz
Lolo - 21.05.2022 / 20:35, *.plus.pl

Pa pa pa Ajtuj! Myślałeś że kto zapłaci 25 tys.? Mikołaj? Trzeba było myśleć na meczu z Wartą! Żegnamy

odpowiedz
Gorg - 22.05.2022 / 04:07, *.tpnet.pl

@Lolo: Chłopcze , z szacunkiem do Artura , zmiękczać to możesz poranne płatki z mlekiem , a nie jego imię . Powinieneś go przeprosić . A jeśli chodzi o 25 tysięcy ''kary'', za co niby aż taka kara ? Warciak gamoń prowokował Artura i sędzia powinien to wziąć pod uwagę . A jeśli już kalosz nie wziął tego pod uwagę i ukarał naszego bramkarza , chociaż naprawdę nie musiał , to przynajmniej nie powinno być żadnej kary finansowej - bo to k..wa nie było brutalne (jak podobno pisały o tym różne onety i inne zakłamane media) . Artur klepnął chłopaczka z Warty w głowę/szyję i co , złamał mu coś czy jak ? Niee , chłopak przeżył , hehe . Sędzia powinien oszczędzić naszego golkipera i nie osłabiać naszej drużyny w tak ordynarny i ''aptekarski''sposób , mógł dać duże ostrzeżenie Arturowi i nikt (oprócz hejterków) by się o to do sędziego owego nie przy........ł , żadna komisja sędziowska . Więc dobrze , że nie zapłacił tej niesprawiedliwej kary . Stop genderyzmowi (sędziowskiemu) na boiskach . Fu.k uefa i jej gejowskie ''zalecenia''dla sędziów . Futbol to męska gra i powinna być tolerancja dla męskich spięć na boisku . Jeśli nie dochodzi do bijatyki na murawie , to sędzia powinien piłkarzom ''dać żyć'' , a nie wypraszać ich z boiska za byle incydent . Tyle .

odpowiedz
Miki - 22.05.2022 / 17:02, *..

@Gorg: Cokolwiek uważamy o tej karze, została nałożona – i jej zapłacenie było warunkiem aby zagrać jeszcze w polskiej lidze. Tyle.

odpowiedz
kapsel135 - 21.05.2022 / 20:12, *.as13285.net

Jakim trzeba być ch...ozą, żeby nie dać zagrać meczu i pożegnać się na boisku z kibicami "LEGENDZIE" Królowi
Arturowi. Vuko po takich ruchach jak "walka" z Borucem, wyrzuceniem Malarza, Kucharczyka, Radovica , ty dla mnie nigdy nie będziesz legendą. Po prostu byłeś słabym trenerem ,który takimi ruchami chciał pokaz swoje ja.
To może ci się udało, ale pomyśl jak wiele straciłeś w oczach kibiców. Na szczęście nadszedł twój koniec w Legii ...

odpowiedz
Hiszpan - 21.05.2022 / 20:16, *.telnaptelecom.pl

@kapsel135: Na spokojnie czemu uważasz że Boruc to legendą Legii? Za wyniki sportowe , za udział w dopingu czy coś innego?

odpowiedz
Hg - 21.05.2022 / 20:27, *.t-mobile.pl

@kapsel135:

Najpierw sprawdź swoje info zanim napiszesz komentarz dzieciaku. Wiesz jaka jest kara za wpuszczenie nieuprawnionego zawodnika ? Bo dla twojej informacji Król Artur nie zapłacił kary za Wartę. Czy to może Vuko powinien z własnej kieszeni ufundować 25 koła? A jak uważasz że dla klubu dobre było zostawienie inwalidy z brzuszkiem Radovica, albo dziadka Malarza zamiast Majeckiego ( za hajs z jego transferu jeszcze to się jakoś trzyma) to zgłoś CV do Miodka tam potrzebują takich ,,geniuszy''

odpowiedz
Arti L - 21.05.2022 / 20:35, *.orange.pl

@kapsel135: ty kapsel z kakiej ty butelki spałeś?

odpowiedz
skrzat - 21.05.2022 / 20:52, *.centertel.pl

Brawo.I wszystko w temacie.te internetowe chlystki coraz bardziej mnie wkur...iaja...

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 21.05.2022 / 21:13, *.19.184

@kapsel135: Jaka legenda, bo się bratał z kibicami ? To mnie też proszę nazywać legendą bo mam wielu przyjaciół kibiców. Ile on w Legii pograł, ile mistrzostw zdobył, coś takie kruche te jego statystyki.

odpowiedz
Beck - 21.05.2022 / 21:20, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: pewnie jesteś jeszcze młodym człowiekiem,więc można Ci wybaczyć to co napisałeś.Artur Boruc to obok Kazia,Bry chczego,Gadochy to najprawdziwsza legenda naszego klubu.Jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii.Nigdy nie zapominał przywiązania do Legii.Amen.

odpowiedz
Hiszpan - 21.05.2022 / 21:54, *.telnaptelecom.pl

@Beck: Mam prawie 50 lat i od ponad 35 kibicuję Legii na stadionie. Stawianie Boruca obok Deyny i Brychczego to jakiś kosmiczny żart. Legendą to ktoś kto ma staż , sukcesy i identyfikuje się z klubem. Pierwsze i drugie poza jego zasięgiem. Trzecie miał ale stracił po meczu z Wartą.

odpowiedz
harry_hole - 21.05.2022 / 23:08, *.centertel.pl

@kapsel135: wymieniłeś toksyczną ekipę :-) Aco nie jest trenerem dla Legii w tej chwili, ale ma nosa do szatni i wie co się dzieje. Posprzątał "królów" za każdym razem.

odpowiedz
Białołęczanin - 22.05.2022 / 06:57, *.play-internet.pl

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn. : Twój nick sam wskazuje że jesteś kibicem zwycięskich drużyn... Liczy się tylko gra i statystyki.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 22.05.2022 / 12:54, *.plus.pl

@kapsel135: akurat Malarza i Radovicia zaczęli kasować za czasów Sa Pinto tylko pożegnanie zrobili za kadencji Vukovicia w pierwszym meczu sezonu bodajże co do Kucharczyka to zgoda Vukovic go nie chciał.

odpowiedz
Nowe zasady? - 21.05.2022 / 18:57, *.orange.pl

To teraz latamy ze sprzętem? ;)

odpowiedz
Paweł - 21.05.2022 / 18:33, *.t-mobile.pl

Poprawcie tytuł…

odpowiedz
Paweł - 21.05.2022 / 18:19, *.play-internet.pl

Z szablą na Żyletę? ;-)

odpowiedz