fot. Bartosz Piątkowski
REKLAMA

Rugby

Legia druga w turnieju MP w Gdyni

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dziś na stadionie rugby w Gdyni zorganizowany został pierwszy turniej mistrzostw Polski w rugby 7 kobiet. Legionistki, wicemistrzynie Polski, zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i pewnie awansowały do finału rozgrywek ekstraklasy. W fazie grupowej legionistki doznały jednej porażki - z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk (12-24).

Obie drużyny spotkały się także w finale ekstraklasy, który był początkowo bardzo wyrównany, a gdańszczanki nie były w stanie zdobyć punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie Biało-Zielone prowadziły 12-0. Na 40 sekund przed końcem nasze zawodniczki zdobyły pierwsze punkty - najpierw 5 za przyłożenie, a później dodatkowe dwa za posłanie piłki między słupami i nad poprzeczką. Biało-Zielone zdążyły jeszcze odpowiedzieć skuteczną akcją (5+2) i całe spotkanie finałowe gdańszczanki zwyciężyły 24-7.
Trzecie miejsce w ekstraklasie zajęły Black Roses Posnania, czwarte AZS AWF Warszawa.

Drugi zespół Legii dotarł do finału I ligi, gdzie zmierzył się z Diablicami Ruda Śląska. Spotkanie było bardzo zacięte i interesujące. Do przerwy Diablice prowadziły tylko 7-0, po zmianie stron Legia dążyła do wyrównania... W ostatniej akcji meczu legionistki zdobyły 5 punktów przez przyłożenie i wystarczyło z bliskiej odległości dołożyć dwa punkty, ale nasza zawodniczka kopnęła piłkę pod poprzeczką i dzięki temu z wygranej 7-5 mogły cieszyć się rywalki z Górnego Śląska.

Kolejny turniej mistrzostw Polski rozegrany zostanie 8 października (sobota) w Warszawie, na stadionie przy ul. Obrońców Tobruku 11 na Bemowie. Kolejne tegoroczne turnieje zaplanowano na 29 października (organizatorem Atomówki Łódź) i 5 listopada (w Rudzie Śląskiej).

Wyniki w fazie grupowej:
Legia Warszawa 24-0 Black Roses Posnania
Legia Warszawa 12-24 Biało-Zielone Ladies Gdańsk
Legia Warszawa 76-0 AZS AWF Warszawa

Wyniki Legii II w fazie grupowej:
Legia II Warszawa 34-0 Venol Atomówki Łódź
Legia II Warszawa 7-15 Diablice Rugby Ruda Śląska
Legia II Warszawa 17-0 KS Budowlani Łódź

Finał ekstraklasy: Biało-Zielone Ladies Gdańsk 24-7 (12-0) Legia Warszawa

Finał I ligi: Legia II Warszawa 5-7 (0-7) Diablice Ruda Śląska

Legia zagrała w składzie: Sylwia Rolka (k), Izabella Czumer, Marta Kopczyńska, Sandra Beszterda, Agnieszka Maja Dołębowska, Agnieszka Kowalczyk (młyn), Tamara Czumer-Iwin, Aleksandra Lachowska, Ilona Zaishliuk, Monika Pietrzak, Natalia Szynawa (atak)

Legia II zagrała w składzie: Kinga Szafrańska (k), Mariol Karczmarczyk, Julia Niewadzi, Natalia Janiak, Olimpia Grela, Aleksandra Rutyna (młyn), Aleksandra Pietruszka, Oliwia Rawecka, Astrind Ilunga, Yulia Horoszko, Gabrysia Gorzelak, Aleksandra Dutkiewicz (atak).

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 30 pkt.
2. Legia Warszawa 28 pkt.
3. Black Roses Posnania Poznań 26 pkt.
4. AZS AWF Warszawa 24 pkt.
5. Diablice Ruda Śląska 22 pkt.
6. Legia II Warszawa 20 pkt.
7. KS Budowlani Łódź 18 pkt.
8. Venol Atomówki Łódź 16 pkt.
9. KS Rugby Kraków 14 pkt.
10. RC Arka Gdynia 12 pkt.
11. Alfa Bydgoszcz 10 pkt.

MVP:
Ekstraliga: Martyna Wardaszka (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
I Liga: Angelika Piekorz (Diablice Ruda Śląska)
II Liga: Sara Malach (KS Rugby Kraków)
fot. Bartosz Piątkowski


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.