Liga Narodów

Polska 0-2 Holandia

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 0-2 w spotkaniu Ligi Narodów. Do przerwy goście prowadzili na Stadionie Narodowym po bramce Gakpo, a po godzinie gry wynik ustalił Bergwijn. "Biało-czerwoni" na tle bardziej utytułowanego rywala nie mieli niestety zbyt wiele do powiedzenia. Mieli bardzo duże problemy przede wszystkim z przeprowadzaniem akcji ofensywnych.

Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Kamila Marciniaka

W 9. minucie pierwszy strzał na bramkę rywala oddali Polacy. Szczęścia z dystansu spróbował Piotr Zieliński, ale bramkarz Holandii był na posterunku. Kilka chwil potem to goście wyszli na prowadzenie. Składna akcja prawą stroną, gdzie defensorzy "biało-czerwonych" zostali w prosty sposób ograni, za moment płaskie dośrodkowanie do Cody'ego Gakpo, a ten z najbliższej odległości strzelił gola. Potem niestety gra podopiecznych Czesława Michniewicza wyglądała bardzo słabo. Momentami gospodarze nie potrafili nawet wyjść z własnej połowy. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku sędziego blisko było drugiego trafienia, kiedy w kierunku dalszego słupka przymierzył Steven Berghuis. Na całe szczęście Holender był minimalnie niedokładny.

W 38. minucie bliski wyrównania był Nicola Zalewski. Jego uderzenie prawą nogą pewnie wyłapał jednak golkiper przeciwników. Koniec pierwszej połowy zbliżał się nieubłaganie. Niebawem Holendrzy postraszyli jeszcze szybką kontrą, która została w ostatniej chwili powstrzymana przez obrońców.

Początek drugiej połowy był bardzo ciekawy. Piłka była raz pod jedną a raz pod drugą bramką. Do remisu powinien doprowadzić wprowadzony Arkadiusz Milik. Napastnik Juventusu dostał podanie, będąc kilka metrów przed bramką i niestety nie potrafił skierować futbolówki do siatki. Bliski gola był również m.in. Sebastian Szymański. Pomocnik Feyenoordu huknął ile sił w lewej nodze, lecz niestety uczynił to bardzo niedokładnie. Po godzinie gry Holendrzy trafili po raz drugi. Bardzo ładna dwójkowa akcja pomiędzy Stevenem Bergwijnem, a Vincentem Janssenem, którą precyzyjnym strzałem po ziemi sfinalizował ten pierwszy. Ostatnie trzydzieści minut meczu to spokojna gra z obydwu stron. Polacy momentami podjęli kilka zrywów na bramkę strzeżoną przez Remko Pasveera, jednak nie stworzyli większego zagrożenia.

Polska 0-2 (0-1) Holandia