fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

van den Brom: To spotkanie o najwyższym ciężarze gatunkowym

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Mecze z Legią mają wyjątkową atmosferę. Będzie prawie pełny stadion. To dla mnie pierwsze spotkanie w Lechu z tak dużą publiką, więc będzie to coś wyjątkowego. Jesteśmy dobrze przygotowani i nie możemy się już doczekać - mówi przed sobotnim spotkaniem trener Lecha John van den Brom.

- Statystyki Kosty Runjaicia przeciwko klubom z topu Ekstraklasy to dobra informacja dla nas. Mam nadzieję, że jutro ta passa zostanie podtrzymana. Jeśli chodzi o Legię, to nie spodziewamy się, żeby zagrała ofensywnie, tak jak w ostatnich spotkaniach. Pod względem tego, że jest to hit ligi, myślę, że będzie to mecz trudny fizycznie dla nas, z dużą ilością walki o każdą piłkę. Musimy być skupieni na graniu swojej piłki. Jeżeli uda nam się to podtrzymać, to jestem przekonany, że rezultat będzie dla nas pozytywny. Lubimy takie spotkania pod napięciem, z rywalizacją o dużą stawkę. Jestem pewny, że pokażemy się z dobrej strony.

- Jeszcze nie wyczułem tej atmosfery w szatni, ale niewątpliwie większe napięcie pewnie pojawi się jutro. Gdy przyjedziemy na stadion, ta atmosfera na pewno się wszystkim udzieli. Ja z niecierpliwością czekam na to spotkanie, bo wiele o nich słyszałem. Wiem, że wielu naszych zawodników grało już w spotkaniach o takiej randze i są do nich przygotowani. Jesteśmy w dobrej formie, co pokazał mecz z Wartą. W tym meczu było też widać, jak ważni są nasi fani i jak wpływają na to, co się dzieje na boisku. Jutro też będą nam bardzo potrzebni i na pewno otrzymamy wsparcie. Liczymy na nich.

- Historycznie mecz z Legią to spotkanie o najwyższym ciężarze gatunkowym. Ale pamiętajmy, że to tylko dwa mecze w sezonie. Tak jest w wielu krajach, jak w Hiszpanii mecze Barcelony z Realem czy bliskiej mi Holandii - Ajaxu z Feyenordem. Wszyscy wiemy jaka jest atmosfera tych spotkań, jak ważne one są. Jeszcze raz powtórzę – nie możemy się już doczekać, by to spotkanie zagrać. Zresztą wy znacie tę atmosferę lepiej ode mnie (śmiech).

- Nie obawiam się naszej gorszej gry po przerwie reprezentacyjnej. W meczu z Wartą było widać po zawodnikach, że potrzebują trochę odpoczynku. Jeśli chodzi o zawodników, którzy pojechali na zgrupowania reprezentacji, to dla mnie najważniejsze, że wrócili zdrowi i uśmiechnięci. W czwartek chcieliśmy mieć już do dyspozycji wszystkich piłkarzy, by odbyć dwie jednostki treningowe i to się udało. Piłkarze mieli dużo energii, byli świeży i są głodni gry.

- Rzeczywiście, mamy bardzo napięty harmonogram przed sobą. Będzie to trzynaście spotkań w przeciągu sześciu tygodni, co jest dużą liczbą. Wczoraj jednak rozegraliśmy grę wewnętrzną między jedenastką, która wyjdzie na mecz z Legią, a rezerwowymi. Widziałem w nim mnóstwo jakości u każdego piłkarza. W rozmowie ze sztabem stwierdziłem, że jesteśmy gotowi, by rywalizować we wszystkich spotkaniach. Wcześniej też mieliśmy taki harmonogram i pokazaliśmy, że stosując rotację, możemy utrzymywać wysoki poziom. Wszyscy zawodnicy są ważni i każdy może wskoczyć do wyjściowej jedenastki. Dla mnie najważniejsze jest to, że wszyscy poza Bartoszem Salamonem są zdrowi i pełni energii. To wymarzona sytuacja dla trenera.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Pusia - 01.10.2022 / 15:30, *.vectranet.pl

Jak nie czułeś atmosfery to trzeba było pójść pod słowiczy prysznic i schylić się po mydełko…

odpowiedz
Klakson - 01.10.2022 / 06:14, *.chello.pl

Myślę że 3 pkt jednak zostaną w Poznaniu. Wywiezienie 1 pkt przez Legie będzie sukcesem.

odpowiedz
Wyjaśniam - 30.09.2022 / 19:32, *.autocom.pl

"Ja z niecierpliwością czekam na to spotkanie, bo wiele o nich słyszałem" - no wiadomo, kazdy po przyjsciu do Poznania pierwsze o czym slyszy to o Legii.

"Jutro też będą nam bardzo potrzebni i na pewno otrzymamy wsparcie. Liczymy na nich." - zebys sie nie przeliczyl, jak pol meczu beda ci twoi fani spiewali o Legii.

"Lubimy takie spotkania pod napięciem, z rywalizacją o dużą stawkę" - to niezla duza stawka, 11 kolejka ligowa, ale wiadomo, ze dla Poznania zwykly mecz ligowy z Legią to wielka stawka. Jak wygraja to mozna zrobic cyk i do gabloty, albo jakies okolicznosciowe koszulki wyprodukowac XDD

odpowiedz
zxc - 30.09.2022 / 22:59, *.245.14

@Wyjaśniam: Jeśli Lech jutro wygra, to będzie miał 3 pkt. straty do Legii. Jeśli Legia, wygra, to będzie miała 9 pkt. przewagi nad Lechem. A więc jest to mecz o dużą stawkę. Tzw. mecz o 6 punktów.

odpowiedz
L - 01.10.2022 / 14:07, *.aster.pl

@zxc: no i co z tego, ze bedzie miala 9 pkt przewagi skoro to dopiero 11 kolejka? Nie rozsmieszajcie mnie...

odpowiedz
Wyjasniam - 01.10.2022 / 14:59, *.aster.pl

@zxc: 9 pkt straty i 1 zalegly mecz? W 11 kolejce? No, faktycznie to juz dramat, koniec ligi. A za 3 dni kluczowy mecz o wyjscie z grupy w pucharach XD

odpowiedz
L - 30.09.2022 / 19:23, *.autocom.pl

Serio juz mu nasciemniali w tych Wronkach, ze to nawiekszy klasyk w historii? Nasuwa sie pytanie: czy Legia o tym wie, ze gra jutro w polskim el clasicoo czy tylko Lech? :d

Powtarzam to caly czas, Lech jest naszym najlepszym oddzialem marketingu. Kazdy obcokrajowiec po miesiacu pracy w Poznaniu juz wie jaki klub jest najwiekszy w tym kraju. U nas przychodzi obcokrajowiec i ma takie wow, bo co mecz widzi pelny stadion, co chwile slyszy o sobie w mediach, w Poznaniu obcokrajowiec pierwsze czego sie dowiaduje to, ze najwazniejsze mecze z Legią.

odpowiedz
werty - 30.09.2022 / 22:47, *.vectranet.pl

@L: Ale to media ogólnopolskie zrobiły z tego "klasyk". Do nich kieruj pretensje.

odpowiedz
Thorr - 30.09.2022 / 22:58, *.chello.pl

@werty: Mamy tych klasyków tak w ch*j ,że po co nam klasyk z klubem z którym zawsze na wielu płaszczyznach sportowych i kibicowskich, rywalizujemy - jak by nie było.
Nie dziennikarze tylko zwykłe realia i fakty uprawniają mecze tych drużyn jako klasyk.


odpowiedz
L - 01.10.2022 / 14:11, *.aster.pl

@werty: ale umiesz czytac? Ja sie odnosze do jego slow. On mowi o jakims historycznym klasyku porownujac go do naiwkeszych meczach w historii innych krajow, a takim meczem mecz Legii z Lechem nie jest i nie robia takiego z neigo media tylko mu tam nagadali w Poznaniu jakim to oni sa wielkim klubem, ze graja w najwiekszych derbach kraju. To tak jakby w Neapolu wmawiali swoim trenerom ze mecze z Juve sa najwiekszymi derbacmi w Italii bo raptem od kilkunastu lat Napoli doszusowalo do czolowki. Smiech na sali. Przeciez w Poznaniu kibice przychodza na odjazd autokaru do Warszawy, pod hotel, od lata zakreslaja sobie kolkiem date meczu z Legią. W mediach o tym nie mowia, to jak moge miec pretensje do mediow..

odpowiedz
L - 01.10.2022 / 14:14, *.aster.pl

@Thorr: zawsze? Rywalizujemy od 10 lat zaledwie, a nie zawsze. Kibicowsko tak, ale te klasyki to powinna byc nienawisc z dwoch stron, a tu jest tylko z Poznania, my mamy przeciez Widzew, Polonie, a w Poznaniu nie maja lokalnego rywala i sobie wymyslili, ze to Legia tworzy z nimi najwieksza kose w tym kraju. Co 10 lat nam sie zmienia rywal w tych klasykach. W latach 80 Gornik, w latach 90 Widzew, na poczatku XXI wieku Wisla i teraz Lech. Jeszcze chwila i emcze z Rakowem tez beda klasykami. W italii derby Wloch sa jedne obojetnie od poziomu sportowego: Juve - Inter, w Anglii jeszcze bardziej to jest widoczne bo MU - Liverpool, czy ktos tam nazywa klasykiem emcz City - Liverpool? Nie wydaje mi sie.

odpowiedz
ZapirdaLać!a mecz dLa Legii! - 30.09.2022 / 18:27, *.120.15

I na booisku!i!na! Trybuunaach!Legia!w!posraniu!rzàdziiii!i dzièkujmy!z!gòry!jego!mości!!!!

odpowiedz