Artur Jędrzejczyk i Kacper Tobiasz - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Tobiasz: Trener trafił ze zmianami

Woytek, źródło: Canal+ Sport

- Cieszę się, że moje urodzinowe życzenia się spełniły i zdobyliśmy trzy punkty w meczu z Lechią. Do momentu stracenia bramki nie graliśmy w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Było zbyt pasywnie i zbyt mało ryzyka, przez co nie mogliśmy stworzyć dogodnych sytuacji, ale po pierwszym golu to ruszyło. Dobrze, że poszliśmy za ciosem i udało się odwrócić losy tego spotkania - powiedział po meczu Kacper Tobiasz, który tego dnia obchodził 20. urodziny.

- Zgadzam się, że trener trafił ze zmianami. Kosta Runjaić widzi nas na treningach i jest świadomy tego, że kogo na boisko nie wpuści, to da mu odpowiednią jakość. To, że ma czutkę trenerską, pokazuje, że jest doświadczonym szkoleniowcem i potrafi w odpowiednim momencie wpuścić lub zdjąć odpowiedniego zawodnika.

- "Jędza" to lider naszej defensywy, więc czuć gdy nie ma go na boisku. Jego postawa wiele daje, a do tego dochodzą umiejętności i doświadczenie. Przed sezonem byliśmy przygotowani na to, że będziemy się siebie uczyć z obrońcami. Pierwsze kroki stawialiśmy razem wcześniej, ale nowy pomysł trenera i nowe rozdanie inaczej działa. Tak naprawdę zaczynaliśmy od zera i to się rozwija. Zawsze jest miejsce na postęp, a że chcemy być perfekcyjni, to w tym celu zmierzamy.

- Zdaję sobie sprawę, że klub musi gdzieś budżet odbudować, który jest teraz mniejszy. Odpowiedni moment do wyjazdu jest wtedy, gdy jeżeli pójdziesz to dasz radę. Jak odejdziesz i nie dasz rady za granicą, to znaczy, że nie był to dobry moment. Można gdybać, ale też nie zawsze w zagranicznych klubach od razu dostaje się szansę. Doświadczenie trzeba łapać z każdym kolejnym meczem i wydaje mi się, że to jest najważniejszy aspekt.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Autor - 06.11.2022 / 00:48, *.t-mobile.pl

Miszta i Tobiasz to ten sam poziom

odpowiedz
exsa - 05.11.2022 / 15:25, *.tpnet.pl

Prosze o odpowiedz odnosnie obrony 1 gola ?

odpowiedz
Ka(L)i z Ba(L)i - 05.11.2022 / 12:35, *.centertel.pl

Już myśli o wyjeździe?
Z jego obecnymi umiejętnościami to nawet nie ława go czeka a trybuny i to w ligowym europejskim średniaku..

odpowiedz
Arek - 05.11.2022 / 13:14, *.tpnet.pl

@Ka(L)i z Ba(L)i: i na co się sapiesz? Przecież on nigdzie nie powiedział, że myśli o wyjeździe. Dostał pytanie i na nie odpowiedział. Zresztą, jakbyś słuchał uważnie to byś głupio nie pisał.

odpowiedz
Luk - 05.11.2022 / 14:31, *.timplus.net

@Arek: Poza tym nie miną tydzień od wywiadu z Kacprem tu publikowanym... Wiesz jak jest, niektórzy komentują byleby coś skomentować.

odpowiedz
:) - 05.11.2022 / 16:15, *.plus.pl

@Ka(L)i z Ba(L)i: o jego wyjeździe zdecyduje Mioduski a ostatni akapit sugeruje że coś już w tej sprawie się dzieje i zgłoszono Trojanowskiego chyba nie przypadkiem?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.