NAjlepsza siódemka turnieju Legia Cup 2022 - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Cup: DAC Dunajska Streda triumfuje, Legia druga!

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W kolejnej, rozegranej po przerwie spowodowanej pandemią, edycji turnieju U11 Legia Cup, emocje trwały dosłownie do ostatniej sekundy ostatniego spotkania. Sensacyjnie prowadzący po 10 z 11 kolejek legioniści nie zdołali jednak uzyskać korzystnego wyniku w ostatnim meczu. Mimo to ich postawa była godny uwagi i zakończyła się najlepszym miejscem w historii występów w turnieju. W turnieju triumfował słowacki DAC Dunajska Streda, a na trzecim miescu na podium upasował się Red Bull Salzburg.

Fotoreportaż z turnieju - 33 zdjęcia

Najlepszym strzelcem turnieju został Levente Nemeth z DAC (13 goli), który o dwa trafienia wyprzedził Klaudiusza Półtoraka z Legii. Ten drugi został za to wybrany do najlepszej, 7-osobowej drużyny turnieju. Najlepszym golkiperem został Ilan Bronsdijk z PSV Eindhoven (drużynę holenderską wspierał swoją obecnością były dyrektor Akademii Legii Richard Grootscholten). Nagrody wręczali: Wiceprezes Legii Marcin Herra, Wiceprezes MZPN i dyrektor Legia Soccer Schools Adam Orlikowski oraz dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa Marek Śledź.

Legioniści doskonanle spisywali się pierwszego dnia turnieju, gdzie dzięki składnej grze z wykorzystaniem odważnego pressingu ani razu nie zeszli z boiska pokonani, z 6 zwycięstwami i 2 remisami prowadzili - przed Varsovią, która również była jedną z sensacji pierwszego dnia. Trenerzy Legii bardzo mocno rotowali składem wiedząc, że w przeciwnym razie sił może pod koniec pierwszego dnia i w drugim dniu rozgrywek. W sobotę Legia U11 zmierzyła się z następujacymi drużynami: PDA / Vistula S.C. Garfield (USA), PSV Eindhoven, Hertha Berlin, Manchester United, DAC 1904 Dunajska Streda, Sparta Praga, Red Bull Salzburg [Strzały: Legia 9(5) - RB 3(1)], Team Europe (Czesko-Niemiecka Szkółka Piłkarska)[Strzały: Legia 14(9) - RB 3(2)]

Niedzielni przeciwnicy to z kolei: Aston Villa, UKS Varsovia [Strzały: Legia 8(4)- Varsovia 8(5)] i Reprezentacja Mazowieckiego ZPN [Strzały: Legia 4(2)- MZPN 12(6)]. Tu było widać spadającą formę fizyczną legionistów i choć na 2 mecze przed końcem mieli 4 punkty przewagi nad wiceliderem, nie zdołali jej już utrzymać (mimo kilku niezłych szans w meczu z Varsovią).

Skład Legii: Antoni Czuchnowski, Ignacy Silski, Aleksander Kurowski, Nico Martino, Antoni Gralewicz-Mendez, Aleksander Obidziński, Seweryn Orzechowski, Dawid Ruciński oraz gracze klubów partnerskich (gł. UKS Talent Warszawa) i testowani.
Trenerzy: Michał Konieczny, II trener: Cezary ŻarczyńskiKlasyfikacja końcowa turnieju:
1. DAC 1904 Dunajska Streda 25 p.
2. Legia Warszawa 24 p.
3. Red Bull Salzburg 21 p.
4. PSV Eindhoven 20 p.
5. UKS Varsovia 19 p.
6. Manchester United 19 p.
7. Sparta Praga 16 p.
8. Kadra MZPN 16 p.
9. Aston Villa FC 7 p.
10. Hertha Berlin 6 p.
11. PDA / Vistula S.C. Garfield 6 p.
12. Team Europe (DTFS) 6 p.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.