Adam Ostrowski
REKLAMA

Zapasy

Zmarł Adam Ostrowski

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W dniu 29 listopada, w wieku 77 lat zmarł wybitny przed laty zapaśnik Legii, Adam Ostrowski. Karierę zapaśniczą rozpoczynał w Pafawagu Wrocław, a do Legii trafił w 1960 roku. Startował w stylu klasycznym w wadze półśredniej i średniej.

Był mistrzem Polski z roku 1968 w wadze półśredniej. Zdobywał medale na Mistrzostwach Europy (srebro w 1970 roku w wadze średniej) i Mistrzostwach Świata (brąz w 1975 roku w wadze średniej). Trzykrotnie startował na Igrzyskach Olimpijskich - w 1968 roku w Meksyku (11. miejsce w wadze półśredniej), w 1972 roku w Monachium (miejsca 9-12 w wadze średniej) oraz 1976 roku w Montrealu (8. miejsce w wadze średniej). Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem młodzieży w Legii.

Za wybitne osiągnięcia sportowe był odznaczony medalem Mistrza Sportu, Złotym Krzyżem Zasługi i innymi odznaczeniami sportowymi i państwowymi. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę w Zalesiu Górnym, msza święta rozpocznie się o 13:30 przy ul. Białej Brzozy 23.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Korwinista - 02.12.2022 / 03:40, *.t-mobile.pl

Wielki mistrz!

odpowiedz
WSL - 01.12.2022 / 20:33, *.orange.pl

Spoczywaj w pokoju !!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.