Jin-hyun Lee i Jakub Kisiel - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Belek: Pierwszy trening Koreańczyka

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dzień po sparingu drużyna Legii zaplanowany miała jeden trening. Zajęcia odbyły się przed południem i wzięło w nich udział tylko 8 zawodników, a wśród nich pierwszy raz testowany Jin-hyun Lee. 25-letni Koreańczyk jest środkowym pomocnikiem, który chce spróbować swoich sił w Europie, więc aktualnie szuka klubu. W sezonie 2022 występował w 2. lidze koreańskiej, wystąpił w 30 spotkaniach, zdobył w nich 6 bramek i miał 5 asyst.

Oprócz niego trenowali bramkarze Kacper Tobiasz i Dominik Hładun oraz Jakub Kisiel, Jakub Jędrasik, Jurgen Celhaka, Filip Rejczyk i Jan Ziółkowski. Zajęcia prowadzili Aleksandar Rogić, Patryk Małecki i Inaki Astiz, a z golkiperami pracował Krzysztof Dowhań.

Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć WoytkaCzy po pierwszym treningu można ocenić testowanego Koreańczyka? Na pewno piłka przy nodze mu nie przeszkadza, potrafi nią operować zarówno prawą, jak i lewą nogą. Nie miał problemów z rozumieniem poleceń i ich wykonywaniem. Na ten moment to tyle pozytywów, które dało się zauważyć. Dodając do tego fakt, że był to trening jedynie młodych zawodników, nie wyróżnił się niczym szczególnym. Prawą nogą z 20 metrów raczej bramki nie zdobędzie, a i lewą nie doczekaliśmy się jakiegoś soczystego uderzenia. Drybling w gierkach 3 na 3 też nie był wybitny, a z grą defensywną raczej miał problemy. Pod koniec zajęć chyba zaczęło brakować mu sił, ale trzeba brać poprawę na to, że dwa ostatnie miesiące trenował jedynie indywidualnie, bo ostatni ligowy mecz rozegrał w połowie października. Czy może być to jakieś sensowne wzmocnienie obecnego składu Legii na wiosnę? Zaryzykujemy stwierdzenie, że raczej nie, choć najbliższe dni i sparingi może zmienią pierwsze wrażenie.

Popołudnie legioniści mają wolne. We wtorek powrócą do tradycyjnego rytmu treningowego, a w środę rozegrają drugi sparing - rywalem będzie węgierski Mezőkövesd Zsóry FC.

Poniżej materiał filmowy treningu z udziałem Jin-hyun Lee.


Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.