Tomas Pekhart po strzeleniu gola - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Górnik 0-1 Legia

Niezawodny Czech

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Tomas Pekhart, który po raz kolejny udowodnił, że znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie. Samo spotkanie obfitowało w wiele agresywnych zagrań, co potwierdzić może m.in. Rafał Augustyniak. Legionista stracił tego dnia dwie górne jedynki.W 10. minucie po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Dominik Hładun. Bramkarz Legii skutecznie odbił do boku uderzenie z dystansu Roberta Dadoka. Potem Górnik po niezłej akcji stworzył sobie dobrą okazję, jednak kompletnie nieudane sfinalizował ją Jules Mvondo. W 25. minucie ponownie było bardzo niebezpiecznie w szesnastce stołecznego klubu. Tym razem Dadok doszedł do prostopadłego podania z głębi pola, jednak skuteczne wyjście na przedpole Hładuna pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo.

Legioniści do tej pory mieli spore problemy z przedostaniem się pod pole karne przeciwnika. Dopiero w 35. minucie czujność Daniela Bielicy sprawdził Ernest Muci. Albańczyk kopnął z daleka piłkę lewą nogą, którą sparował na rzut rożny golkiper gospodarzy. W 37. minucie "Wojskowi" wreszcie wyszli na prowadzenie! Szybka kontra przyjezdnych, którą na prawej stronie kontynuował Muci. Albańczyk zszedł z piłką do lewej nogi i dokładnie zacentrował do Tomasa Pekharta, który kompletnie nieatakowany głową pokonał Bielicę. Radość legionistów była tak duża, że... arbiter musiał aż przeanalizować ją przy pomocy sędziów VAR. Powtórki pokazały, że Mvondo kopnął bez piłki Josue, jednak Bartosz Frankowski ukarał go za to jedynie żółtą kartką. Wkrótce pierwsza połowa dobiegła końca. Trzeba przyznać, że upłynęła ona pod znakiem walki z obydwu stron. Sędzia w sumie ukarał czterech zawodników żółtymi kartkami.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Zaraz po zmianie stron prosty błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Artur Jędrzejczyk, który stracił ją w środku pola. Spowodowało to napędzenie akcji Górnika, którą mocnym uderzenie zakończył wprowadzony w przerwie Dani Pacheco. Na całe szczęście Hładun był dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. Kolejny kwadrans był jednak spokojny. Górnik co prawda kilkakrotnie niebezpiecznie wrzucił piłkę w pole karne Legii, jednak nie zanotował nawet celnego strzału. Od 66. minuty Legia musiała niestety grać w osłabieniu. Wówczas drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Josue. Tym razem Portugalczyk ukarany został za próbę symulowania faulu w środkowej strefie boiska. Niebawem ładna akcja gospodarzy. Z piłką w pole karne przeciwnika wpadł Dadok, jednak zdecydowanie przeholował z dośrodkowaniem, które przeleciało ponad głowami wszystkich jego kolegów z drużyny.

W 83. minucie ekwilibrystyczną obroną popisał się Hładun. Bramkarz Legii wybił ponad poprzeczką piłkę kopniętą przez Kanjiego Okunukiego. Wydawało się, że legionista mógł nawet złapać lecącą futbolówkę, jednak być może nie chciał ryzykować. W 85. minucie znowu w rolach głównych wystąpili ci dwa piłkarze. Tym razem Okunuki doszedł do prostopadłego podania, lecz Hładun dobrze skrócił kąt i wygrał z nim pojedynek sam na sam. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry... ponownie na wysokości zadania stanął bramkarz Legii! Dzięki swojemu dobremu ustawieniu nie dał się zaskoczyć Maikowi Nawrockiemu, który był bliski wpakowania piłki do własnej bramki. Piąta minuta doliczonego czasu gry i znowu Hładun bohaterem! Zawodnik Legii w świetnym stylu wyłapał próbę z dystansu Pacheco.

Ekstraklasa
23. kolejka
#GÓRLEG
21396
Zabrze
4.03.2023
20:00
Górnik Zabrze
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
0-1
Legia Warszawa
(0-1)
Pekhart 38'
1 Daniel Bielica
3 Richard Jensen
26 Rafał Janicki 72'
13 Emil Bergstrom
64 Erik Janża
23 Jules Mvondo
8 Blaž Vrhovec 46'
16 Paweł Olkowski 80'
96 Robert Dadok 80'
10 Lukas Podolski
20 Szymon Włodarczyk 61'
31 Paweł Sokół
2 Boris Sekulić
4 Aleksander Paluszek
7 Dani Pacheco 46'
9 Anthony van den Hurk 61'
15 Norbert Wojtuszek 80'
25 Jonatan Kotzke
33 Kanji Okunuki 80'
41 Daisuke Yokota 72'
Dominik Hładun 30
Maik Nawrocki 17
Artur Jędrzejczyk 55
Rafał Augustyniak 8
Paweł Wszołek 13
Bartosz Slisz 99
Josue 27
90' Bartosz Kapustka 67
Yuri Ribeiro 5
62' Tomas Pekhart 7
62' Ernest Muci 20
Jakub Trojanowski 80
Robert Pich 11
90' Jurgen Celhaka 16
77' Patryk Sokołowski 18
62' 77' Carlitos 19
Filip Rejczyk 73
62' Maciej Rosołek 39
Jakub Kisiel 63
Igor Strzałek 86
Trener: Bartosch Gaul
Asystent trenera: Piotr Gierczak
Kierownik drużyny: Krzysztof Skutnik
Lekarz: Zbigniew Kwiatkowski
Masażyści: Bartłomiej Spałek
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Bartosz Frankowski
Asystent: Marcin Boniek
Asystent: Jakub Winkler
Techniczny: Sylwester Rasmus
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.