Maksymilian Dobosz na drugim miejscu

Pięciobój

Legioniści na podium PP juniorów

W Zielonej Górze odbyły się drugie w tym roku zawody Pucharu Polski w trójboju i dwuboju nowoczesnym w kategoriach juniorskich. W rywalizacji do lat 16 zwyciężyła Hanna Jakubowska, która miała najlepszy wynik w pływaniu (2:17.03 min.) i biegu (8:01.29 min.) oraz drugi rezultat w strzelaniu. Legionistka przekroczyła linię mety z 52-sekundową przewagą. Drugie miejsce w tej samej kategorii wiekowej zajął Maksymilian Dobosz, który miał najlepszy wynik w pływaniu (2:10,35 min.). Maksymilian miał najlepszy czas biegu, ale ze względu na słabsze wyniki w strzelaniu, pierwszy na mecie był Piotr Bis.

Wyniki legionistów w PP:
U-14: 10. Anna Kazubska, 22. Karolina Buczyńska, 26. Antonina Jarzębska, 40. Kinga Wiśniewska
U-14: 13. Adam Walkowski, 22. Jakub Rosa, 23. Sebastian Pawlak, 31. Jakub Kalwajtys, 34. Aleksander Zinczuk, 38. Jakub Lipka, 46. Eryk Rzepała
U-16: 1. Hanna Jakubowska, 4. Hanna Matusik, 7. Aleksandra Kazubska, 10. Alicja Dobrzyńska
U-16: 2. Maksymilian Dobosz, 5. Kajetan Szpryngiel, 7. Szymon Pawlak, 12. Antoni Ruzik, 13. Dominik Radomyski, 16. Tomasz Wasiuk