Korona Kielce na meczu z Radomiakiem - fot. Zjednoczona Korona
REKLAMA

Na stadionach: Sezon grzewczy trwa

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W porównaniu do ostatniego tygodnia, tym razem sporo więcej działo się na trybunach polskich stadionów. I to pod każdym względem. Liczby wyjazdowe były znacznie lepsze, nie brakowało opraw z wykorzystaniem pirotechniki, a nawet niewielkich awantur.

Na derbowym meczu Korony z Radomiakiem, na którym fani obu ekip zaprezentowali choreografie, doszło do starcia. Już po zakończeniu spotkania goście przedostali się na sektory kielczan w pobliżu klatki, gdzie doszło do wymiany argumentów, a część Koroniarzy została wciągnięta do sektora gości. Niestety, kilku fanów zostało zatrzymanych i ukaranych.

Dobre liczby wyjazdowe także w przypadku Lecha i Górnika Zabrze. Fani KSG w Białymstoku zaprezentowali racowisko. Pogoń z kolei weszła na stadion w Lubinie tylko dzięki uprzejmości Zagłębia, bowiem wojewoda do spółki z policją zdecydował o zamknięciu sektora gości. Oprawę z nawiązaniem do jesiennego wystąpienia jednego z polityków zaprezentowali fani Wisły Płock na poniedziałkowym meczu z Widzewem.

W niższych ligach bardzo dobry wyjazd zaliczyła Olimpia Elbląg do Olsztyna, podobnie jak Stal Rzeszów do Łodzi (z piro). GieKSa w nadkomplecie pojawiła się w Niepołomicach. Nie do końca udaną kartoniadę przygotowała Wisła Kraków. Oprawy pokazali również fani Lecha (na meczu Ligi Konferencji Europy z Djurgardens), Rakowa, Stomilu Olsztyn i Olimpii Elbląg (choreografię przyjezdnych próbowała zniszczyć ochrona), Unii Tarnów i Polonii Przemyśl.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice - Lech Poznań (927)
Liczny wyjazd poznaniaków do Gliwic, gdzie pojawiło się 927 fanów "Kolejorza" z dobrym oflagowaniem. Łącznie na stadionie Piasta niespełna 5,5 tys. fanów.

Korona Kielce - Radomiak Radom (750)
Ciekawe derbowe spotkanie w Kielcach, na którym Koroniarze wystawili liczny młyn, a Radomiak wypełnił sektor gości do ostatniego miejsca, dobrze go oflagowując. Korona przygotowała oprawę - malowane płótna tworzące hasło "U nas sezon grzewczy trwa... będziemy palić czym się da!". W drugiej połowie zaprezentowali pokaz pirotechniczny. Radomiak z transparentem "Od dziecka nauczony by nie wybierać Korony", transparentami na dwóch kijach i kilkunastoma racami. Po meczu kilkadziesiąt osób wybiegło z sektora gości na sektory Korony i doszło do starcia.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze (528)
Mocno przeciętna frekwencja na trybunach - niespełna 5,7 tys. kibiców. Gospodarze z transparentem pod adresem piłkarzy - "Kończy się wam kredyt zaufania!". Zabrzanie przyjechali do dalekiego Białegostoku w 528 osób, z dobrym oflagowaniem. Zaprezentowali sektorówkę z symbolem Torcidy i odpalili race.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (500)
Portowcy mobilizowali się na ten wyjazd, ale oficjalnie musieli go odwołać po tym, jak wojewoda do spółki z policją zamknęli sektor gości (oficjalnie po zachowaniu Miedzi na derbach). Lubinianie wpuścili Pogoń na swoje sektory, przyległe do sektora gości - 500 osób z jedną flagą. Zagłębie wywiesiło transparent "Wojewoda, policja - dwa ku...ska. Niszczą piłkarskie widowiska!".

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław (300)
Na meczu 5,5 tys. kibiców, w tym pełny sektor gości - wrocławianie przyjechali w 300 osób, w tym Slezsky Opava (4). Raków zaprezentował sektorówkę z nazwą klubu i chorągiewki w barwach.

Legia Warszawa - Stal Mielec (200)
Stal Mielec przyjechała do Warszawy autokarami, w 200 osób i z pięcioma flagami. Legionistów ponad 16 tysięcy. Wywiesili transparent "Łapy precz od Jana Pawła II".

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica (40)
Bardzo słaba liczba Miedzi w Gdańsku, gdzie pojawiło się zaledwie 40 przyjezdnych z jedną flagą. Frekwencja na stadionie Lechii cały czas fatalna - niewiele ponad 4,7 tys. fanów.

Warta Poznań - Cracovia ()
Na meczu w Grodzisku Wlkp. tylko 1500 widzów, w tym bardzo skromna, symboliczna wręcz delegacja "Pasów".

Wisła Płock - Widzew Łódź (-)
W Płocku nadal otwarta tylko jedna trybuna, w związku z czym niemal do końca obecnego sezonu na stadion Wisły nie będą wpuszczani kibice gości. Wiślacy zaprezentowali oprawę - malowaną sektorówkę przedstawiającą zamaskowanego kibica z racami i informacją z wiadomości ZKS Info (nawiązujące do wypowiedzi jednego z polityków przez kilkoma tygodniami) - "Trzeba palić wszystkim poza oponami i innymi tego typu rzeczami. Silne zadymienie przy Łukasiewicza w Płocku". Całość uzupełniło racowisko.

Niższe ligi:

Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg (732)
Bardzo ciekawe derbowe spotkanie rozegrano w Olsztynie. Frekwencja po stronie gospodarzy bardzo dobra, w porównaniu z poprzednimi meczami. Stomil wspierany przez Lechię (200), Polonię Bydgoszcz (42), GKM Grudziądz (36) i ŁKS Łomża (31). Stomilowcy zaprezentowali dwie oprawy. Pierwsza z nich to transparent "Chcemy zwycięstwa", flagi na kijach i świece dymne w barwach. Druga składała się z sektorówki, transparentu "Pięć elementów, które dla nas wiele znaczą" oraz racowiska. Olimpia przyjechała w 732 osoby, w tym Legia (236) i Zagłębie (13). Fani ZKS-u z transparentem, malowaną sektorówką i piro. W zaprezentowaniu oprawy przyjezdnym próbowała przeszkodzić ochrona.

ŁKS Łódź - Stal Rzeszów (643)
Kibice Stali w bardzo dobrej liczbie przyjechali do Łodzi pociągiem specjalnym - 643 osoby, w tym Elana (50), Łada (16), Polonia (6) i VSS Koszyce (6). W sektorze gości wywiesili 10 flag. W pierwszej połowie odpalili stroboskopy i ognie wrocławskie.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice (378)
Katowiczanie w Niepołomicach stawili się w nadkomplecie, w 378 osób.

Polonia Przemyśl - JKS Jarosław (270)
Fani z Jarosławia, pomimo pewnych informacji, że na mecz w Przemyślu nie wejdą, ruszyli w trasę. Doping prowadzili zza stadionu, gdzie stawiło się 270 osób, w tym Stal Sanok (37) i Unia Nowa Sarzyna (12). Gospodarze z podświetlaną folią "Przemyska specyfika", flagami na kiju i racami.

KKS Kalisz - Motor Lublin (180)
Motorowcy przyjechali do Kalisza w 180 osób, w tym Śląsk (35). Wywiesili flagę "Nieproszeni goście".

GKS Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg (84)
MOSP Białystok - Wigry Suwałki (50)

Wisła Kraków - GKS Tychy (-)
Ultras Wisła na tym meczu zaprezentowała kartoniadę "Kraków" z gwiazdą wkomponowaną w literę ó oraz koroną nad K. Całość uzupełnił transparent "Miasto zagorzałych Wiślaków". Niestety, od początku sezonu sektor gości na stadionie Wisły jest zamknięty.


Wyjazd tygodnia: 927 kibiców Lecha w Gliwicach
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły Płock na meczu z Widzewem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu ze Stalą Mielec:

Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Wisła Płock na meczu z Widzewem Łódź:

Zagłębie Lubin na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Korona Kielce na meczu z Radomiakiem Radom:Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:Lechia Gdańsk na meczu z Miedzią Legnica:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Raków Częstochowa na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Piast Gliwice na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Jagiellonia Białystok na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Lech Poznań na Djurgardens:Stomil Olsztyn na meczu z Olimpią Elbląg:
Olimpia Elbląg na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:
KKS Kalisz na meczu z Motorem Lublin:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z KKS-em Kalisz:


Unia Tarnów na meczu z Orlętami Radzyń Podlaski:
Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź:


Wisła Kraków na meczu z GKS-em Tychy:


Arka Gdynia na meczu z Górnikiem Łęczna:


Resovia na meczu z Odrą Opole:


Polonia Przemyśl na meczu z JKS-em Jarosław:


JKS Jarosław na wyjazdowym meczu z Polonią Przemyśl:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.