Krzysztof Wójcik - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Wójcik: Dobrze zaprezentowaliśmy się tylko w jednym secie

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Krzysztof Wójcik (trener Legii): Mecz z Siedlcami nie ułożył się niestety po naszej myśli. Dobrze zaprezentowaliśmy się w zasadzie tylko w jednym secie, który wygraliśmy. W pozostałych przewaga rywali była widoczna. Wszystko rozstrzygnęło się właściwie w dwóch elementach gry: zagrywce i przyjęciu. Zbyt słabo zagrywaliśmy, zwłaszcza rotacyjnie z góry. Mieliśmy inne założenia, jednak wiadomo, że był to pojedynek rozgrywany na wyjeździe. Nie znaliśmy obiektu i hali, przez co ciężej nam się zagrywało. Drużyna z Siedlec wyglądała w tym aspekcie zdecydowanie lepiej.
Pod koniec trzeciej odsłony rywalizacji Bartek Stępień posłał bardzo dobrą serię zagrywek na drugą stronę, dzięki czemu odrobiliśmy kilka punktów. W tamtym momencie dobrze graliśmy w systemie blok-obrona-technika akcji. Siedlce wówczas chyba nieco się rozluźniły, bo brakowało im jednego „oczka” do zwycięstwa w secie. Niestety po tych kilku dobrych zagrywkach przydarzył nam się błąd, po którym to zespół KPS cieszył się z wygranego seta. Mimo to dzięki Bartkowi znacząco zmniejszyliśmy rozmiary porażki w tej części konfrontacji.
Z bardzo dobrej strony pokazał się także Paweł Szczepaniak, który zdobył łącznie 22 punkty. Chyba wyrównał rekord Brunona [Romanuttiego – przyp. LL!] z tego sezonu. Godnie go zastępuje.
Musimy poszukać nieco lepszej dyspozycji na pozostałych pozycjach i grać lepiej na lewym skrzydle. Będziemy próbowali walczyć o utrzymanie do samego końca, choć łatwo nie jest. Trochę ciężko nam się trenuje bez atakującego. Będziemy jednak robili wszystko, co się da, by uratować pierwszą ligę.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.