fot. Mishka / Legionisci.com

Relacja z trybun: Spada gdańska k..., wszyscy cieszą się!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kiedy w kwietniu 2008 roku mieliśmy okazję po kilkunastoletniej przerwie pojechać do Gdańska na mecz Pucharu Polski (jeszcze na stary stadion przy Traugutta), mecze z Lechią były czymś, co wiele osób znało jedynie z opowieści starszych kolegów z trybun. Przez 15 kolejnych lat wyjazdy do Trójmiasta spowszedniały. Byliśmy jeszcze na starym stadionie i później na nowym gdańskim obiekcie, jak również na jego parkingu, gdy miejscowi politycy postanowili zamknąć sektor gości. W przedostatniej kolejce sezonu 2022/23 mieliśmy okazję po raz ostatni odwiedzić Gdańsk. Na jak długo? To się dopiero okaże.Ostatni w tym sezonie wyjazd cieszył się sporym zainteresowarazem i komplet (1500) biletów rozszedł się bardzo szybko. W słoneczną sobotę nasza grupa zebrała się na dworcu Warszawa Wschodnia, skąd przed godziną 14 odjeżdżał pociąg specjalny w kierunku Gdańska. Podróż przebiegała w doskonałych nastrojach, a do stacji Gdańsk Stadion (tym rzesiadki na Gdańsku Głównym) dotarliśmy mniej więcej dwie godziny przed rozpoczęciem meczu.

Przed spotkaniem dało się słyszeć głosy, że lechiści mający "wszystkiego dosyć", jak przed paru laty fani Lecha, mogą dążyć do tego, by przerwać ostatnie domowe spotkanie i w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z wyników drużyny i obecnej sytuacji w klubie. Być może właśnie takie głosy, pojawiające się również w mediach, mogły sprawić, że zastępy policji były tego dnia zdecydowanie większe - z latającym nad naszymi głowami helikopterem włącznie.Samo wchodzenie na sektor gości przebiegało jak zwykle w miarę sprawnie, ale oczywiście służby w pełnym rynsztunku w tunelu prowadzącym na trybunę wybierali co chwila kogoś do kontroli osobistej. Mniej więcej 45 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego zaznaczyliśmy swoją obecność głośnym "Jesteśmy zawsze tam...". Później zaś poświęciliśmy nieco uwagi miejscowym. "Hej k...y co was tak mało?!" - skandowaliśmy, by po chwili zaintonować po raz pierwszy tego dnia okazjonalną przyśpiewkę na cześć gdańskiego spadkowicza - "Ole ole, ole ole, spada gdańska k...a, wszyscy cieszą się". Nie wiedzieć czemu, miejscowym chamom skoczyło ciśnienie i zaczęli wymachiwać w naszym kierunku.Ostatecznie na meczu pojawiło się trochę ponad 15 tys. kibiców. Dawno minęły czasy, kiedy lechiści podniecali się bijąc rekord frekwencji na swoim stadionie. Dwukrotnie wyższa liczba widzów to efekt obniżonych o 50 procent cen biletów na wszystkie trybuny oraz pożegnalny mecz w barwach BKS-u Flavio Paixao. W młynie gospodarzy wisiały m.in. flagi zaprzyjaźnionego Śląska i Czarnych Słupsk, a lechiści pozdrawiali również Raków Częstochowa.

W sektorze gości wywiesiliśmy 11 flag: Żyleta jest zawsze z Wami, Legia Warszawa (malowana), 100% Olimpia, Wola, Ursynów, Legijna Orneta, Muranowscy Legii Fani, Fanaticoss 03, Zjednoczone Południe, Bemowo, Śródmieście Płd. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona jednej z młodych fanek Lechii. W jej trakcie fani obu ekip zgodnie milczeli, a wspólne "stanowisko" wyrazili jeszcze raz w trakcie meczu - skandując (zainicjowane w młynie gospodarzy) "Zawsze i wszędzie policja j... będzie".Na początek spotkania mieliśmy przygotowaną oprawę odnoszącą się do obecnej sytuacji Lechii. Najpierw rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca kibica przykładającego szkło powiększające do źrenicy. Kiedy miejscowi zaczęli wyglądać uważnie w stronę klatki, dojrzeć mogli rozwinięty chwilę później transparent "Ostatnia szansa zobaczyć k... z Gdańska". Podczas prezentacji (jak również kilka razy w trakcie spotkania) ponownie śpiewana była okazjonalna przyśpiewka "Ole ole, ole ole, spada gdańska k..., wszyscy cieszą się".W tym samym czasie przygotowania do pierwszej oprawy rozpoczęli gospodarze, ale trochę czasu zajęło im rozciągnięcie całej choreografii. A składały się na nią: sporych rozmiarów czarny transparent "Ekstraklasę puszczamy z dymem", wycinana malowana sektorówka przedstawiająca kibica w kominiarce, trzymającego podpaloną kartę ekstraklasy. W tle pojawiły się czarne chorągiewki, a następnie spore ilości czarnych świec dymnych oraz race. Solidny pokaz pirotechniczny wraz z wiatrem w kierunku murawy sprawił, że spotkanie zostało przerwane na kilka minut.

Nasz doping tego dnia stał na mocno przeciętnym poziomie względem potencjału - w dużej mierze zawodziła koordynacja góra/dół, przez co śpiewaliśmy nierówno. Oczywiście nie brakowało wzajemnych uprzejmości. Co ciekawe spiker reagował tylko wtedy, gdy bluzgi leciały z naszej strony. I pier...lił jak potłuczony. Kiedy cisnęliśmy gdańszczanom, ten w trakcie meczu zaczynał gadanie o wygranej rugbistek Lechii sprzed kilku godzin. Zresztą wspomniane rugbistki "fetował" jeszcze parokrotnie. Były też teksty o tym, że w pierwszej lidze Lechię czekają ciekawe mecze i tym podobne. Warto czym prędzej rozpocząć leczenie.Z kolei przed meczem i po jego zakończeniu próbowano nasze okrzyki zagłuszać przez podkręcanie muzyki. A ta tego dnia była dobrana tematycznie. Na przykład w przerwie puszczono cały kawałek "Nie płacz Ewka", który szybko został przez nas podchwycony. Pożegnalny utwór był w przerwie, pożegnalna oprawa lechistów w drugiej połowie. Wtedy najpierw rozciągnęli na górze malowane płótno "Uwielbiamy Lecieć Grubo" (pierwsze litery nieprzypadkiem tworzyły ULG), poniżej sektorówkę w kształcie klubowej koszulki, na dole wisiał transparent w barwach klubowych (ponad nim chorągiewki w tych samych kolorach), a całość zwieńczył konkretny pokaz pirotechniczny - głównie sylwestrowe wyrzutnie odbijające się z porządnym hukiem od membrany dachowej, ale także świece dymne i inne "świecidełka".Warto jeszcze wspomnieć, że pod koniec pierwszej części gdy boisko opuścił żegnający się z gdańską publicznością Flavio Paixao, dla którego zawodnicy obu drużyn przygotowali szpaler. Oklaskiwany przez gospodarzy zawodnik nie doczekał się na kurtuazję z naszej strony. "Wypierd...j, wypier...j, wypier...j!" - niosło się z naszej strony, a chwilę później Portugalczyk usłyszał również "Flavio Paixao, ilu cię w d...ę je...ło?!".

W drugiej połowie w naszym repertuarze najlepiej wychodził "Hit z Wiednia", przy którym udało się zgrać górę z dołem, a później - kilkanaście minut przed końcem meczu - "Nie poddawaj się ukochana ma...". Nasz zespół atakował przez całe spotkanie, ale piłka jak na złość nie chciała wpaść do siatki. Parę minut przed końcowym gwizdkiem ruszyliśmy z pieśnią "Gdybym jeszcze raz...". Przez większość meczu w naszym sektorze powiewało kilkanaście dużych flag na kiju.

W ostatniej akcji meczu legioniści stracili piłkę na połowie rywala, a Kacpra Tobiasza, strzałem z około 60 metrów pokonał Gajos. Sędzia nie wznowił już gry, a miejscowi świętowali co najmniej tak hucznie, jakby trafienie miało zapewnić im ligowy byt. Staraliśmy się pocieszyć golkipera Legii skandując jego imię i nazwisko. Pod adresem lechistów zarzucone zostały z kolei - "Wypierd...ać z ekstraklasy, hej, hej!", a także "Nawet w pierwszej lidze, nawet w pierwszej lidze, ja cię ku...o nienawidzę!".

Nie pierwszy już raz z nami na wyjazd pojechał Czarek Miszta, którego nazwisko również skandowaliśmy po końcowym gwizdku. Piłkarzom, którzy podeszli pod nasz sektor podziękować za wsparcie mieliśmy do przekazania przede wszystkim to, że liczymy na wygraną w ostatnim meczu w tym sezonie - szczególnie, że wynik spotkania może zdecydować o spadku kolejnej drużyny. "Ze Śląskiem tylko zwycięstwo!" - skandowali fani Legii.

Po meczu lechiści dłuższy czas "rozmawiali" z zawodnikami w nieco innym tonie niż jeszcze tydzień wcześniej. My przez nieco ponad godzinę czekaliśmy na wyjście ze stadionu, po czym sprawnie przemaszerowaliśmy na pobliską stację i ruszyliśmy w drogę do Warszawy. Pomimo porażki, 4-godzinna podróż przebiegała raczej na dobrej zabawie - wszak był to ostatni wyjazd na kolejne dwa miesiące. W stolicy zameldowaliśmy się o 3 nad ranem.

W sobotę kończymy sezon meczem przy Ł3 ze Śląskiem, na którym spodziewany jest komplet publiczności. Wrocławianie, którzy nie mogą być pewni utrzymania, przyjadą do Warszawy pociągiem specjalnym w dobrej liczbie. Wszak ciężar gatunkowy tego meczu dla WKS-u jest bardzo poważny.

P.S. W sektorze gości wywieszone zostały transparenty "Wiesiek wracaj do zdrowia", "Maniek wracaj do zdrowia!" i "PDW Zwierzu F'03".

Frekwencja: 15 832
Kibiców gości: 1500
Flagi gości: 11

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (71)

+dodaj komentarz
Traktor - 25.05.2023 / 17:34, *.net.pl

Ja tu nie widzę żadnego powodu do dumy. Bez klasy i polotu. Zwykłe wulgarne chamstwo.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.05.2023 / 16:57, *.play-internet.pl

I z czego tu się cieszyć?.

odpowiedz
Piotr (L) - 25.05.2023 / 07:23, *.centertel.pl

Wyjazd był super zwłaszcza zabawa w specjalu na powrocie auuuuu pozdrawiam ekipe z przedziału czyli Piotrka, Daniela, Pawła, Magde poznaliśmy się na wyjeździe do Szczecina. Już tęsknię za wyjazdami do zobaczenia w nowym sezonie i życzę wszystkim zdrówka Bracia i Siostry

odpowiedz
?? - 26.05.2023 / 14:39, *.orange.pl

@Piotr (L) : Nikt na nich uwagi nie zwraca,.Pewnie 99% osob na Legii nie wie kto to jest ahaha.

odpowiedz
Piotr (L) - 26.05.2023 / 19:37, *.centertel.pl

@??: Z całym szacunkiem ale twoje złocliwosci nie są na miejscu jeżdżą regularnie na mecze. Pozdrawiam

odpowiedz
F - 24.05.2023 / 07:56, *.centertel.pl

Możecie napisać jaki jest stosunek Legionistów do Dzików Warszawa, które awansowały do PLK?

odpowiedz
? - 24.05.2023 / 12:11, *.orange.pl

@F: kim sa dziki warszawa :/ hahaha

odpowiedz
F - 24.05.2023 / 17:17, *.centertel.pl

@?: Drużyna koszykarska z Warszawy która awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w kosza. Jaki jest/będzie stosunek Legionistów do ludzi chodzących na ich mecze?

odpowiedz
Hej Legia kosz - 24.05.2023 / 18:30, *.172.120

@F: stosunek pewnie taki sam jak do np. do AZS Politechnika (siatkówka) czyli... żaden?

odpowiedz
Mat - 23.05.2023 / 21:49, *.chello.pl

Czyli nasi kibice pojechali do Gdańska, zrobili wieś i teraz chwalą się tym na stronie...

odpowiedz
Trog(L)odyta - 23.05.2023 / 22:21, *.chello.pl

@Mat: Ciebie nie było, więc o jakiej "wsi" piszesz ?

odpowiedz
Dens - 24.05.2023 / 10:37, *.t-mobile.pl

@Trog(L)odyta: o tych co pojechali.

odpowiedz
Jordan - 23.05.2023 / 21:03, *.175.61

Wrzuty na Paixao byly wybitnie słabe. Czysty prymitywizm i buractwo. Repertuar muzyczny puszczany z głośników to podejście z dystansem do tematu spadku to oczywiste. Podobnie jak kreatywność spikera (nie przesadzajmy z tym leczeniem). Z naszej strony liczebnie ok ale doping przeciętny. Powodów do ochów i achów nie widzę.

odpowiedz
gazza - 23.05.2023 / 19:16, *.inetia.pl

Świetna ta oprawa :)
Brawo !
Coś przegapiłem bo w relacji tv tego nie zauważyłem...

odpowiedz
dino - 23.05.2023 / 16:24, *.54.69

Nie Gdańska ku”wa tylko nasza była zgoda
Pewnie cieszę się jak Arka
Za 20 lat jak Pogoń spadnie tez jakiś sebix walnie taki idiotyczny tytuł
Wstyd

odpowiedz
tomi - 23.05.2023 / 18:11, *.chello.pl

@dino: była KRÓTKOTRWAŁA zgoda,ta zgoda to może trwała 3 lata,porównujesz Pogoń,jak z Pogonią mieliśmy dwa razy zgode,łącznie pewnie ze 25 lat,z Lechią może 3 lata.Twoje porównanie bardzo niecelne.Kolejna sprawa,załóż barwy Legii i idź na jakieś osiedle w gdańsku,to bardzo szybko skończy się Twoja tęsknota.W skrócie,oni nas 20 razy bardziej nienawidzą,niż my ich.

odpowiedz
Jaś Fasola - 23.05.2023 / 20:00, *.chello.pl

@dino: była zgoda, sprzed ok. 40 lat. Ludzi, którzy mieli z nami pozytywne relacje dawno na Lechii nie ma, lub są na marginesie kibicowskiego życia.
W tym czasie każdy poszedł w swoją stronę, Lechia przez wiele lat tkwiła w tyłku krakowskich nożowników, były walki, które byc może do dziś Lechii tkwią ością w gardle. Byly wreszcie przetasowania lat ostatnich, gdzie do "rodziny" Lechii dołaczyly m.in. Stomil i Raków. Tak więc raczej nikt o nich nie mysli tak jak o Pogoni.

odpowiedz
Wszystko schrzaniła Lechia , i kiedyś i niedawno . - 23.05.2023 / 20:27, *.tpnet.pl

@dino: Pogoń nas szanuje , a Lechia nie - widzisz różnicę ? Poza tym nie wiadomo co będzie za 20 lat . Może będzie już koniec świata i Sąd Ostateczny . A jeśli jeszcze nie , to może Pogoń znowu będzie naszą oficjalną zgodą . A była by też niezła heca , jakby Lechia się ogarnęła : przeprosili by nas za ich błędy i wypaczenia wobec nas i też znowu byliby naszą zgodą . Z tym że na dzień dzisiejszy to oni są na to za gupi , takie betony uparte i bezczelne . Także today , nie ma takiej kwestii w ogóle . Od dawna mam wrażenie , że taka Lechia (i jeszcze kilka miejsc w naszym pięknym kraju) nie myślą samodzielnie . Nie rozwijam tematu , oni po prostu chyba ulegają jakimś wpływom , wydaje mi się (może jedynie wpływom Śląska Wrocław , a może także jakimś innym wpływom . Nie wiem , może się mylę) .

odpowiedz
dziki warszawa - 26.05.2023 / 00:14, *.virginm.net

@dino: zgadza się

odpowiedz
Pan - 23.05.2023 / 12:21, *.centertel.pl

Tytuł to chyba pisał jakiś Sebek spod klatki , z czego wy się tam w redakcji cieszycie . Wolicie termalike czy Chojniczankę w lidze

odpowiedz
Jaś Fasola - 23.05.2023 / 20:03, *.chello.pl

@Pan: nie sądzę, by ktoś wolał Termalikę czy Chojniczankę, ale tez raczej za Lechią nikt nie płacze. Szczęśliwie wchodzi Łks, pewnie wejdzie Ruch czy Wisła, więc nie wiem dlaczego przedstawiasz akurat taką alternatywę.

odpowiedz
Pan - 24.05.2023 / 15:05, *.centertel.pl

@Jaś Fasola: oby tak było , chodzi o to żeby ciekawe kluby były w lidze

odpowiedz
FC - 23.05.2023 / 10:30, *.orange.pl

Była jeszcze - niewymieniona w relacji - mała flaga dotycząca naszego sympatycznego kolegi z trybun, który przebywa na "wakacjach". A grupa jaką reprezentuje obchodziła 20-lecie działalności.

odpowiedz
T - 23.05.2023 / 19:48, *.tpnet.pl

@FC: Jest o tym bracie mowa w P.S. , spójrz dokładnie (wymieniony jest na końcu) . Przeoczyłeś po prostu , pozdro (L) .

odpowiedz
Zagadka - 23.05.2023 / 09:51, *.ynet.pl

lechiści czy lechioniści ? Jest Lech, jest Lechia. Chyba. Nieważne. Jak ktoś lubi głupie pytania i zna odpowiedź - to śmiało ! Czy był w historii oficjalny mecz piłki nożnej w którym drużyna wystawiła 2-3 bramkarzy w składzie kosztem, np. napastnika ? Czy zgodne to jest z przepisami ? Ale to by wyglądało jakby np. w bramce Legii równocześnie stanął Miszta i Tobiasz. Ciekawe jakby im się broniło hehehe ?

odpowiedz
Władeczek - 23.05.2023 / 09:29, *.netfala.pl

Jestem za tym, żeby spadł Śląsk. Derby Mazowsza niech pozostaną!

odpowiedz
Cezar. - 23.05.2023 / 08:01, *.centertel.pl

Osobiście wolę,aby spadła Wisła Płock,a Śląsk się utrzymał . chociaż Wrocław to miasto kiepskich.

odpowiedz
Jaś Fasola - 23.05.2023 / 09:29, *.vectranet.pl

@Cezar.: ja bym wolał żeby Petra została. Bliski wyjazd, zaraz nowy sektor do przetestowania.

odpowiedz
Hooter - 23.05.2023 / 20:06, *.175.14

@Jaś Fasola:
zawsze drużyna z Mazowsza to lepiej żeby zostali

odpowiedz
realista - 25.05.2023 / 08:56, *.com.pl

@Cezar.: spadnie Płock bo maja Śpiączke w kadrze. a Śpiączka zawsze spada z ligi :D

odpowiedz
t - 23.05.2023 / 07:46, *.edu.pl

Ostatni w tym sezonie wyjazd cieszył się sporym zainteresowarazem bez pniem
ale o co tu chodzi?

odpowiedz
Lukaszbielany - 23.05.2023 / 07:40, *.centertel.pl

Czemu nie można było zorganizować 2 pociągu?placimy 170zl i miejsca stoją połowę ludzi ma w pociagu... Trochę pomyslcie o ludziach a nie o kasie... Każdy by dopłacił 20 czy 30zl i by usiadł...

odpowiedz
MacLowicz - 23.05.2023 / 01:35, *.tpnet.pl

Pieprzyć Jagiellonię , Lechię i Śląska .

odpowiedz
Mietek - 22.05.2023 / 23:51, *.t-mobile.pl

Ile Olimpii w Gdańsku

odpowiedz
Wyrwikufel - 22.05.2023 / 23:29, *.vectranet.pl

Oprawa w punkt. Brawo NS!

odpowiedz
Obserwator - 22.05.2023 / 22:32, *.res.pl

Bez werbla trochę dudnią te bębny i rytm się zlewa w jedno wielkie dudnienie.

odpowiedz
Jas Fasola - 23.05.2023 / 00:00, *.chello.pl

@Obserwator : byl z tego co widziałem werbel, więc to raczej kwestia akustyki tego stadionu, która jest zdecydowanie najgorsza spośród nowych stadionów.

odpowiedz
Kosmita - 23.05.2023 / 09:00, *.160.64

@Obserwator : był werbel przecież, ale w Gdańsku jest najgorsza akustyka

odpowiedz
Obserwator - 23.05.2023 / 09:09, *.res.pl

A to nie bylo słychać.
Może dobrym rozwiązaniem byłoby na takich stadionach ustawienie bębnów gdzieś w połowie sektora?

odpowiedz
Ślepy obserwator - 23.05.2023 / 09:49, *.com.pl

@Obserwator : a gniazdowego chociaż zauważyłeś na meczu?

odpowiedz
Kozlo - 22.05.2023 / 21:58, *.inetia.pl

W sobotę trójka do zera i śląsk papa . Nie lubie tej drużyny za 2012 rok

odpowiedz
po co - 22.05.2023 / 21:36, *.autocom.pl

Jak zegnalismy Kuchego i Rado i Lech cos tam wyzywal to pomyslalem sobie, ze straszna wies i dobrze ze u nas takiego gowna nie ma. I sie teraz trzeba spalic ze wstydu. Szkoda.

odpowiedz
Drony i dzikie węże - 23.05.2023 / 06:02, *.chello.pl

@po co: Kogo to obchodzi,że Lech wyzywal Rado i jaka to była straszna wieś? że wyzywali Rado? Chłopie stadion to nie operetka.

odpowiedz
Siarczan - 22.05.2023 / 21:08, *.t-mobile.pl

W następnym sezonie będą na k6

odpowiedz
wola - 22.05.2023 / 20:49, *.chello.pl

Podziekowania grajkom za "walke" to żart,wkrotce bedziemy dziekowac za to ze laskawie wyszli na boisko,Staruch ogarnij sie

odpowiedz
Jaś Fasola - 22.05.2023 / 21:28, *.chello.pl

@wola: gdybyś był na wyjeździe to wiedziałbyś, że nie było żadnych "podziękowań za walkę" ani wspólnych śpiewów.

odpowiedz
L - 22.05.2023 / 21:32, *.autocom.pl

@wola: to przyjdz na mecz i mu to powiedz zamiast pisac w internecie.

odpowiedz
Wola - 23.05.2023 / 15:49, *.centertel.pl

@Jaś Fasola: bylem i widzialem

odpowiedz
Jaś Fasola - 23.05.2023 / 19:46, *.chello.pl

@Wola: to mogłeś nie pić na wyjeździe, bo żadnych podziekowań ani śpiewów z piłkarzami nie było. To że sami podeszli podziękować za doping to chyba co innego?

odpowiedz
Karo(L) - 22.05.2023 / 19:50, *.orange.pl

Przyśpiewka pod adresem Paixao żenua. Nie kojarzę żeby śpiewał w jakimś chórze przeciw nam czy coś w tym stylu.

odpowiedz
Legiak83 - 22.05.2023 / 20:55, *.inetia.pl

@Karo(L) : hehe właśnie miałem o tym napisać, że chyba się starzeje bo kiedyś to bym się śmiał, ale teraz to niezła wiocha i żenada. Wiem że kwintesencję wyjazdów też są wymyślane na biegu takie przyśpiewki, sam mam ich grubo ponad 100 i jeżdżę w dalszym ciągu, niemniej jednak niesmak pozostał heheh

odpowiedz
Jaś Fasola - 22.05.2023 / 21:29, *.chello.pl

@Karo(L) : no tak, bo nasi piłkarze są w całej Polsce oklaskiwani i nikt im nie ubliża:D

odpowiedz
stara szkoła fanatyków - 23.05.2023 / 06:07, *.chello.pl

@Jaś Fasola: Karo(L) i Legiak83,co jest żenua? obrazanie i wyzywanie piłkarzy? Od wczoraj kibicujecie? Właśnie ,nie obrażanie i nie wyśmiewanie żenua,to Modern Football ! wpisujecie się właśnie w trend ,który powoli wchodzi na stadiony,czyli ma być grzecznie,miło,bez bluzgów i jeszcze dobrze,żeby bez oprawy.
Oby jak najmniej takich kibiców,inaczej trzeba będzie skończyć z chodzeniem na mecze,bo jak "grzecznie i miło",to tak jak w domu,więc po co kupować bilet,po co jechać na drugi koniec Polski?

odpowiedz
Jaś Fasola - 23.05.2023 / 07:59, *.chello.pl

@stara szkoła fanatyków: kolego, z mojej strony to była ironia odnosząca się do tych dwóch gagatków powyżej... oburzonych, że ktoś ubliżał jakiemuś marnemu grajkowi z wrogiego klubu... przeczytaj uważnie:) pozdrawiam

odpowiedz
Bieda umysłowa - 23.05.2023 / 08:37, *.aster.pl

@Jaś Fasola: ten marny grajek nastukał więcej bramek w lidze, niż wszyscy nasi piłkarze razem wzięci z obecnej kadry

odpowiedz
Legiak83 - 23.05.2023 / 08:47, *.inetia.pl

@stara szkoła fanatyków:
Może się trochę rozpisałem bo chodziło mi tylko o to że można było się ograniczyć to krótkiego ,,wypier..." co do ich idola a nie jakieś pedalskie przyśpiewki. A jeśli chodzi o against modern football to chyba zauważyłeś że wyjazdy kiedyś a dziś to też inna bajka również u nas. Bo nie przeszkadza mi żeby była jasność aby było trochę ,,patologii" ale te wszystkie zakazy picia w jedną stronę co nieraz są takie komunikaty czy parę lat temu ścieżka zdrowia u nas na wyjeździe do poznania przed stadionem i plaskacze dla tych którzy nie szli prosto. To też Ci się podobało?

odpowiedz
Jaś Fasola - 23.05.2023 / 09:04, *.vectranet.pl

@Bieda umysłowa: no i co z tego, biedo umysłowa? Jesteśmy kibicami Legii czy marnych grajków z innych klubów? Z jakiej racji miałbym szanować osiągnięcia jakiegoś pilkarzyny z Gdańska? Czym sobie miał zasłużyć na szacunek kibiców Legii?:D

odpowiedz
oLaf - 23.05.2023 / 13:06, *.vectranet.pl

@Jaś Fasola: to z tego, patologio, że gość nastrzelał 108 bramek w Ekstraklasie grając zaledwie 9 lat tutaj i to jako obcokrajowiec. I ma szacunek za to. Porównaj sobie to do jakiegokolwiek Polaka, który po roku gry zwiewa z ligi a potem wraca z podkulonym ogonem (patrz: Kapustka) bo przez 3 lata nic nie zagrał w innej lidze...

Robienie sobie jaj spoko, fajnie jest ale bez gejowskich wstawek, no naprawdę to jest żenujące. To nie operetka ale też nie rynsztok...

Opis z "Ewka nie płacz" super!!! : )

odpowiedz
stara szkoła fanatyków - 23.05.2023 / 14:59, *.chello.pl

@oLaf: jakich "gejowskich" wstawek? obśmiewcze bluzganie to gejostwo? nie chce rozwijać,poniewaz szkoda mi czasu na jakieś dywagacje i wchodzenie w gó...burze.Masz dziwne skojarzenia i tyle.
Paixao strzelił 108 bramek i grał prawie 10 lat i za to szacunek? przeciez jego nikt nie chciał i tylko dlatego grał w Ekstraklasie,serio myślisz,że gdyby złożył mu propozycje Sporting Lizbona on chciałby grać bilsko 10 lat w naszej lidze?
Jego liczby nie były super.Taki Nikolić 108 bramek strzeliłby w 5 lat,ale że były nim zainteresowane kluby z Europy i USA to wyjechał szybko z Polski.Dobry napastnik nie gra w obecnej Ektraklasie 9 czy 10 lat.Nasza liga to 25 liga europy,za co szanować Paixao? ż e w sezonie strzelał po 9-11 goli na sezon,a z tego co trzecio gol to karny?

odpowiedz
Jaś Fasola - 23.05.2023 / 15:08, *.vectranet.pl

@oLaf: bałwanku z bajki, co kibiców Legii powinny obchodzić rekordy jakiegoś kopacza z Lechii i z jakiej racji miałby mieć szacunek u jakiegokolwiek Legionisty?
W jaki sposób, bałwanku, kibice innych klubów okazują szacunek królowi strzelców sprzed połtora sezonu Pekhartowi? Kadrowiczowi Jędrzejczykowi? Kadrowiczowi Serbii Mladenowi? Albo najlepszemu pomocnikowi Josue? A teraz otrzyj łzy po Pajszało i wysmarkaj się w szalik, biało-zielony.

odpowiedz
Legiak83 - 23.05.2023 / 16:45, *.supermedia.pl

@Jaś Fasola: koledzy, kończąc już te niepotrzebne dywagacje i kłócąc się o nienaszego grajka to myślę że jakikolwiek szacunek należy się paixao za to że chociaż nauczył się naszego języka ;-) bo nasz trenejro jest już u nas w PL ładnych parę lat i po polsku ani be ani me ani kukuryku.

odpowiedz
Jimmy L - 23.05.2023 / 18:55, *.telefonica.de

@oLaf: Najwieksza patola to jak ktos wyzywa kolege po szalu.

odpowiedz
LoLo - 22.05.2023 / 19:31, *.mm.pl

A ten ręcznik Miszta dalej się promuje u kiboli na trybunach Tragedia !

odpowiedz
Tymon - 22.05.2023 / 21:00, *.t-mobile.pl

@LoLo: a ty internetowy kibicu dalej pajacujesz z anonimowego konta.

odpowiedz
Jaś Fasola - 22.05.2023 / 21:32, *.chello.pl

@LoLo: Miszta nie musi się "promować u kiboli", bo jeździł na mecze jeszcze zanim rozpoczął w miarę poważną przygodę z piłką.

odpowiedz
Srolo - 22.05.2023 / 21:33, *.autocom.pl

@LoLo: a ty przyglupie dalej sie napinasz w internecie. Tragedia!

odpowiedz
Arek - 22.05.2023 / 22:26, *.tpnet.pl

@Tymon : hehe, coś w tym stylu właśnie miałem napisać. Już jednemu z drugim Miszta przeszkadza, że pojechał.

odpowiedz
Grey - 23.05.2023 / 04:03, *.centertel.pl

@Jaś Fasola: na jakim wyjeździe go widziałeś przed grą w Legii?????

odpowiedz
Sasha - 23.05.2023 / 08:34, *.aster.pl

@Grey: przyjeżdżał raz na rundę na mecze u siebie autobusem PKS Łuków

odpowiedz
Grey - 23.05.2023 / 12:13, *.centertel.pl

@Sasha: chyba prędzej ze szkołą na południową, mi chodziło o wyjazd.

odpowiedz
Hg - 23.05.2023 / 13:42, *.play-internet.pl

@LoLo: weź ty już zamilcz

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.