Hanna Jakubowska z brązowym medalem w drużynie U-17 na ME - fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA

Pięciobój

Brąz Jakubowskiej w drużynie na ME U-17

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Druskiennikach kolejny medal zdobyła pięcioboistka Legii. Tym razem w rywalizacji drużynowej do lat 17, Polki zdobyły brązowy medal, a wśród nich Hanna Jakubowska, a także Maja Szondelmajer, i Zuzanna Gradoń. Legionistka najlepiej wypadła w pływaniu, uzyskując szósty rezultat. Jakubowska miała piąty wynik w biegu ze strzelaniem, dzięki któremu w klasyfikacji indywidualnej zajęła miejsce szóste. Złoty medal wywalczyły Węgierki, srebrny Niemki.

W kat. U-19, Igor Radomyski zajął miejsce dziesiąte. W szermierce legionista uzyskał 14. wynik (220 pkt.), na torze przeszkód był 21, a zdecydowanie lepiej zaprezentował się w pływaniu, uzyskując piąty rezultat tej konkurencji, z czasem 2:04.57 min. Do laser run przystąpił z numerem 13. i pomimo błędów w pierwszej rundzie strzelania, zdołał awansować o trzy lokaty w klasyfikacji generalnej.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.