fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Koniec okienka transferowego [LIVE]

Redakcja

Niecałe 4 dni pozostały do zamknięcia letniego okienka transferowego w Polsce. Do końca poniedziałku Legia Warszawa może kontraktować nowych zawodników. Czy po awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy możemy spodziewać się ruchów transferowych do klubu? Niewykluczone! Tak samo jak niewykluczone mogą być odejścia "last minute". W poniższym newsie będziemy na bieżąco aktualizowali legijne doniesienia transferowe.

Strona nie odświeża się automatyczniePoniedziałek

23:59 - Koniec okienka transferowego. Teraz do drużyny mogą dołączać jedynie zawodnicy, którzy nie mają klubów.

15:40 OFICJALNIE! Gil Dias nowym zawodnikiem Legii Warszawa! Roczne wypożyczenie z opcją pierwokupu za 1 mln euro.

Niedziela

22:42 - Temat wypożyczenia Gabriela Kobylaka do Radomiaka upadł.

16:05 - OFICJALNIE! Marco Burch nowym zawodnikiem Legii Warszawa!

14:12 - Piotr Kamieniecki ze sport.tvp.pl poinformował, że Gabriel Kobylak najprawdopodobniej trafi na wypożyczenie do Radomiaka Radom. Z kolei do skutku nie dojdzie wypożyczenie Igora Strzałka.

13:02 - Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że Legia sprowadza kolejnego Portugalczyka. Nowym lewym wahadłowym ma zostać Gil Dias z VfB Stuttgart. "Portugalczyk jest już w stolicy. To wszechstronny piłkarz. Skrzydłowy lub wahadłowy."

11:50 - Paweł Gołaszewski z Piłki Nożnej poinformował, że Legia Warszawa jest blisko pozyskania szwajcarskiego stopera Marco Burcha. "Transfer na ostatniej prostej"

Sobota:

20:30 - Cisza. Przed burzą?

Piątek:

23:55 - OFICJALNIE! James Furlong nie zostanie zawodnikiem Legii. Irlandczyk związał się trzyletnią umową z Hull City.

21:00 - OFICJALNIE! Junior Legii Warszawa Oskar Lachowicz został wypożyczony do włoskiej Spezii z opcją wykupu. Pełne info

20:30 - Według hulldailymail.co.uk James Furlong jest bliski podpisania kontraktu z angielskim drugoligowcem, Hull City. Lewy wahadłowy miałby przenieść się do Hull na zasadzie transferu definitywnego, a negocjacje są już bliskie zamknięcia i ogłoszenia transferu. Okno transferowe w Anglii kończy się o północy polskiego czasu z 1 na 2 września, a więc za dokładnie 3,5 godziny.

15:48 - Piotr Kamieniecki ze sport.tvp.pl poinformował, że Igor Strzałek może trafić na wypożyczenie do Radomiaka Radom. Sprawa wyjaśni się w najbliższych dniach.

15:35 - Serwis meczyki.pl informuje, że Legia otrzymała ofertę z Trabzonsporu za Bartosza Slisza, ale została ona natychmiast odrzucona!

12:45 - Na celowniku Legii pozostaje James Furlong z Brighton. 21-letniemu lewemu wahadłowemu zakończyło się wypożyczenie do szkockiego Motherwell FC. Legia Warszawa składała już dwie oferty za tego zawodnika, ale dwukrotnie były odrzucane przez Wyspiarzy. Irlandczyk ma jeszcze dwa lata ważnego kontraktu z Brighton & Hove Albion.

12:33 - W sieci pojawiły się plotki o zainteresowaniu Ajaxu FC Bartoszem Sliszem! Równocześnie z Holandii docierają głosy, że Ajax zdecydował się na zakup defensywnego pomocnika z Molde - Siverta Mannsverka. Czy możliwe jest odejście kluczowego pomocnika jeszcze w tym okienku? Raczej nie, chyba że dla budżetu Legii byłby to ogromny zastrzyk gotówki. Kontrakt reprezentanta Polski obowiązuje do końca grudnia 2024 roku, a od kilku miesięcy zawodnik nie jest zainteresowany przedłużaniem umowy z Legią, więc to albo kolejne okienko może być ostatnią szansą na zarobek.

12:29 - Komu wygasają kontrakty? W ostatnich tygodniach niewiele szans na grę otrzymywał Patryk Sokołowski, a jemu umowa wygasa już na koniec grudnia 2023. Nic nie wskazuje na to, by była przedłużona.
W czerwcu kończą się umowy: Charatina, Jędrasika, Jędrzejczyka, Kobylaka, Ribeiro (opcja przedłużenia), Pekahrta, Picha, Rejczyka (opcja automatycznego przedłużenia), Rose i Josue.

12:23 - Kogo Legia chce się pozbyć? Robert Pich, Ihor Charatin, Lindsay Rose - cała trójka ma kontrakty do końca obecnego sezonu, ale żaden nie kwapi się do zmiany pracodawcy. Charatin i Rose mają w stołecznym klubie wysokie kontrakty i ich wymaganiom finansowym ciężko będzie sprostać potencjalnym nowym klubom. Pich jest jednym z najmniej zarabiających zawodników w obecnej drużynie.

12:08 - Dziś o północy zamykają się okienka transferowe w kilku ważnych ligach: Dania, Niemcy, Francja, Włochy, Holandia, Austria, Portugalia, Hiszpania, Anglia, Ukraina, Szkocja. Otwarte pozostają rynki: Belgia, Czechy, Grecja Turcja, Cypr, Serbia, Izrael, Szwajcaria, Chorwacja.

12:03 - Legia Warszawa potrzebuje środkowego obrońcy i lewego wahadłowego. W piątek Radosław Mozyrko, szef skautingu Legii, zasugerował, że możliwy będzie transfer na jedną z tych pozycji.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.