Klasyfikacja kanadyjska: Pekhart i Wszołek na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

Początek sezonu 2023/24 w legijnej klasyfikacji kanadyjskiej należy do dwóch zawodników. Królem bramek jest zdecydowanie Tomas Pekhart, który ma na swoim koncie 8 trafień, a królem asyst Paweł Wszołek z liczbą 7. Na trzecim miejscu znajduje się Marc Gual z 3 golami i 2 asystami.

Bilans sezonu 2023/24
12 meczów: 6 zwycięstw - 5 remisów - 1 porażka, bramki: 26-15
średnia punktów: 1,92
gole na mecz: 2,17
gole stracone na mecz: 1,25

Ciekawostki:

24 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 6 padło po strzałach z główki. 23 to gole z akcji, 1 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 2 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała w dwóch ostatnich kwadransach drugiej połowy - po 6 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali w trzech kwadransach pierwszej połowy - po 2 bramki.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-5 minutą - 1 trafienie, a najwięcej traciła w trzech kwadransach drugiej połowy - po 3 bramki na każde 15 minut.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,42 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,82 l.

Ośmiu zawodników wystąpiło we wszystkich meczach. Po 12 spotkań na koncie zgromadzili: Josue (11 w pierwszym składzie), Slisz (11), Pekhart (10), Kun - (10), Elitim (9), Muci (6), Gual (6), Rosołek (3). Najwięcej minut na boisku spędzili Yuri Ribeiro i Kacper Tobiasz - po 1020.

W obecnym sezonie 6 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2023/24 (Ekstraklasa, Superpuchar Polski, Liga Konferencji Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.