fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Klasyfikacja kanadyjska: Pekhart i Wszołek na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

Początek sezonu 2023/24 w legijnej klasyfikacji kanadyjskiej należy do dwóch zawodników. Królem bramek jest zdecydowanie Tomas Pekhart, który ma na swoim koncie 8 trafień, a królem asyst Paweł Wszołek z liczbą 7. Na trzecim miejscu znajduje się Marc Gual z 3 golami i 2 asystami.

Bilans sezonu 2023/24
12 meczów: 6 zwycięstw - 5 remisów - 1 porażka, bramki: 26-15
średnia punktów: 1,92
gole na mecz: 2,17
gole stracone na mecz: 1,25



Ciekawostki:

24 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 6 padło po strzałach z główki. 23 to gole z akcji, 1 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 2 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała w dwóch ostatnich kwadransach drugiej połowy - po 6 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali w trzech kwadransach pierwszej połowy - po 2 bramki.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-5 minutą - 1 trafienie, a najwięcej traciła w trzech kwadransach drugiej połowy - po 3 bramki na każde 15 minut.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,42 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,82 l.

Ośmiu zawodników wystąpiło we wszystkich meczach. Po 12 spotkań na koncie zgromadzili: Josue (11 w pierwszym składzie), Slisz (11), Pekhart (10), Kun - (10), Elitim (9), Muci (6), Gual (6), Rosołek (3). Najwięcej minut na boisku spędzili Yuri Ribeiro i Kacper Tobiasz - po 1020.

W obecnym sezonie 6 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2023/24 (Ekstraklasa, Superpuchar Polski, Liga Konferencji Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.
Pekhart8191279688
Wszołek17811898112
Gual32512539108
Muci4412570143
Josue31412967242
Rosołek13412456114
Slisz12312972324
Kramer22815980
Baku1129406203
Elitim1112787787
Ribeiro111110201020
Kun1112915915
Tobiasz111110201020

Stan na 04.09.2023.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

WYNIKI SONDYKtóre miejsce zajmie Legia grupie E Ligi Konferencji Europy?
SUMA GŁOSÓW: 9296
START: 01.09.2023 / KONIEC: 21.09.2023

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.