fot. Woytek /Legionisci.com
REKLAMA

Turniej finałowy PP w lutym w Sosnowcu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Turniej finałowy koszykarskiego Pucharu Polski w sezonie 2023/24 rozegrany zostanie w dniach 15-18 lutego 2024 roku.

Zawody, które w trzech ostatnich sezonach odbywały się w Lublinie, tym razem rozegrane zostaną w Sosnowcu. Udział w turnieju finałowy zapewni sobie 8 najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli rozgrywek ligowych na dzień zakończenia I rundy sezonu zasadniczego (do godz. 23:59). Do klasyfikacji zaliczać się będzie wszystkie przełożone mecze I rundy rozegrane po 1 stycznia 2024 r. Do klasyfikacji nie będą zaliczane mecze II rundy rozegrane awansem.

W ramach turnieju finałowego Pucharu Polski rozegrane zostaną ćwierćfinały (po dwa 15 i 16 lutego), półfinały (w sobotę, 17 lutego) oraz finał (18 lutego). Nie będzie meczu o trzecie miejsce. Data losowania par ćwierćfinałowych wraz z układem par półfinałowych podana zostanie w późniejszym terminie. W losowaniu zastosowane zostanie rozstawienie drużyn, zgodnie z którym w ćwierćfinałach nie spotkają się ze sobą cztery najlepsze drużyny turnieju.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.