Bartłomiej Rośkowicz w finałowej walce
REKLAMA

Boks

Wyniki legionistów w XI Memoriale Leszka Drogosza

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W hali Pod Basztami w Chęcinach odbył się XI Memoriał Leszka Drogosza w boksie, w którym rywalizowało ponad 100 pięściarzy z 12 państw. Wśród nich kilku zawodników Klubu Bokserskiego Legia - Bartłomiej Rośkowicz, Paweł Sulęcki, Jakub Straszewski, Jakub Maścianica i Mateusz Grejber. W sobotnich finałach wystąpiło dwóch legionistów - Rośkowicz i Sulęcki.

Mateusz Grejber w kat. -67kg pokonał Słowaka, Lukasza Pastorka 3-0, w półfinale przegrał 0-3 z z Anglikiem Patrickiem Hewwitem i zdobył brązowy medal.

Bartłomiej Rośkowicz wygrał półfinałową walkę kat. -63,5 kg z Irlandczykiem Paulem Johnem Hale 2-1. W finale wygrał 2:1 z Anglikiem, Josephem Tyersem i zdobył złoty medal, choć trzyrundowa walka była bardzo wyrównana, z długimi momentami przewagi Brytyjczyka.

Paweł Sulęcki w kat. -67 kg wygrał w 1/ 2 finału z Belgiem Damonnem-Rioresem Firimonim 3-0. W finale przegrał przed czasem (w drugiej rundzie) z Anglikiem, Patrickiem Hewwitem.

Paweł Michalik (LFC) w kat. -75kg przegrał w 1/4 finału z Mateuszem Urbanem 0-3. W kat. -80kg Jakub Maścianica przegrał 1-2 z Patrykiem Głuchem (decydowały wskazania u dwóch sędziów).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.