GKS Katowice na meczu PP z Górnikiem Zabrze - fot. torcidatv.com.pl
REKLAMA

Na stadionach: Taki morał z tego płynie, nie zmalował nic w Szczecinie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Za nami intensywny kibicowsko tydzień, bowiem w środku tygodnia rozgrywano mecze Pucharu Polski (plus dwa zaległe spotkania ekstraklasy), w weekend zaś sporo innych ciekawych kibicowsko spotkań. W niższych ligach na pierwszy plan wysuwały się derby Rzeszowa z udziałem fanów obu ekip. Całkiem nieźle wyszły również I-ligowe derby Dolnego Śląska pomiędzy Miedzią i Chrobrym (oprawy z piro z obu stron) czy spotkanie Odry Opole z GieKSą.

W najwyższej klasie rozgrywkowej na pierwszy plan wysuwały się mecze Pogoni z Lechem oraz Jagiellonii z Legią. Portowcy zaprezentowali okolicznościowe płótno odnoszące się do złapania znanego grafficiarza "Kawu", który próbował namalować poznańskiego koziołka trzymającego śmierdzący herb z Gryfem. I zamiast graffiti na stadionie Portowców, był transparent z transparentem dokładnie "odwrotnym". Zarówno Pogoń, jak i Lech z dobrym racowiskiem. Jagiellonia na meczu z Legią z najlepszą frekwencją w sezonie, a także dwiema oprawami. Sektor gości zapełnili także fani Widzewa (w Gliwicach), Ruchu (w Krakowie, na meczu z Puszczą), Śląska (w Grodzisku Wlkp., na meczu z Wartą) i Korony (w Mielcu).

Zdecydowanie gorzej wyglądała frekwencja wyjazdowa w środku tygodnia, szczególnie na Pucharze Polski. Wiele ekip ewidentnie obawiało się straty oflagowania i na wyjazd jechało z symboliczną liczbą barw bądź też bez nich. Inaczej było w przypadku meczu przyjaźni pomiędzy GieKSą i Górnikiem. Na Blaszoku zaprezentowana została zgodowa prezentacja - "Kreujemy Styl Górnośląskiej Kultury Stadionowej". W komplecie na wyjazdowym meczu w Kaliszu pojawił się ŁKS.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice - Widzew Łódź (1400)
Widzewiacy w bardzo dobrej liczbie stawili się w Gliwicach pociągiem specjalnym, wspierani przez liczną delegację Ruchu (500). Zaprezentowali pokaz pirotechniczny nad foliowym napisem, będącym kontynuacją ostatnich dwóch wyjazdów - "A my w tydzień stworzyliśmy sami".

Pogoń Szczecin - Lech Poznań (1152)
Portowcy przed meczem złapali poznańskiego grafficiarza "Kawu", który zasłynął z malowania koziołków na stadionach rywali. Tym razem lechita został zmuszony do nagrania filmiku, a Pogoń wywiesiła w tej sprawie stosowny transparent (z przerobionym motywem przygotowanym przez grafficiarza) - "Taki morał z tego płynie, nie zmalujesz nic w Szczecinie!". Gospodarze rozciągnęli sektorówkę z datą powstania klubu, a następnie zaprezentowali racowisko. Lechici w przeciwieństwie do swoich piłkarzy, pokazali się z jak najlepszej strony - stawili się w 1152 osoby, dobrze oflagowali swój sektor i odpalili kilkadziesiąt rac.

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów (1100)
Liczny wyjazd chorzowian na stadion Cracovii, gdzie swoje mecze rozgrywa Puszcza. Ruch wspierany na tym wyjeździe przez Wisłę (70).

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (890)
Fani Legii do Białegostoku przyjechali pociągiem specjalnym, w 890 osób i z pięcioma flagami. Gospodarzy na trybunach ok. 18 tys. Zaprezentowali folioniadę tworzącą napis "Ultra" w młynie oraz barwy na trybunie prostej. W drugiej połowie odpalili sporo rac i stroboskopów w asyście flag na kijach.

Warta Poznań - Śląsk Wrocław (700)
Nadspodziewanie dobre wyniki Śląska sprawiły, że ich liczby zaczynają rosnąć. Do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą pojechało 700 wrocławian, w tym Miedź (35), Motor (6) i Lechia (4).

Stal Mielec - Korona Kielce (500)
Bardzo dobra frekwencja w młynie gospodarzy i sektorze gości. Stal zaprezentowała racowisko i mobilizowała kibiców do zapisów na wyjazd specjalem do Łodzi.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (332)
Na zaległym meczu 19,5 tys. kibiców w Szczecinie. Legioniści przyjechali w 332 osoby, z czterema flagami.

Raków Częstochowa - Radomiak Radom (202)
Na trybunach komplet, Radomiak przyjechał w 202 osoby.

ŁKS Łódź - Cracovia (100)
Na meczu ekip, które mają się coraz bardziej ku sobie, głównie za sprawą Lecha, pojawiło się 9,5 tys. fanów. Cracovia zajęła miejsca w sektorze gości.

Lech Poznań - Raków Częstochowa (85)
Ponad 21,8 tys. kibiców przy Bułgarskiej na zaległym meczu ligowym, rozegranym w czwartek. Raków w skromnej liczbie - 85 osób.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin (-)

Niższe ligi:

Stal Rzeszów - Resovia (1666)
Oba kluby wcześniej dogadały podział biletów na oba derbowe spotkania w sezonie 2023/24 - tym razem pula wejściówek dla przyjezdnych będzie identyczna (3100 biletów). Dzięki temu na trybunach było zdecydowanie ciekawiej niż ostatnio. Na trybunach łącznie 6,3 tys. fanów, w tym 1666 kibiców Resovii (wykorzystali niewiele ponad połowę biletów). Stal zaprezentowała większe racowisko (100 rac) z flagami na kiju. Ponadto przygotowała podświetlaną pirotechniką foliową sektorówkę z herbem i datą założenia klubu, a także transparent "Dla tego klubu warto jest żyć, dla wielu chwil warto z nim być". Stal wspierana przez Stalówkę (155), Polonię (80), Karpaty (70), VSS Koszyce (25) i Ładę (21). Resovia wspierana przez Stal Sanok (56) i węgierski Spartacus Nyiregyhaza (4). Zaprezentowali niewielką sektorówkę, odpalili trochę ogni wrocławskich i kilka rac.

Odra Opole - GKS Katowice (573)
Gospodarze zaprezentowali transparent skierowany do policji - "Na Oleskiej znów festiwal, żaden pies nie odpoczywa!". Rzucili serpentyny i konfetti. GieKSa, dzięki pomocy Odry, mogła pojawić się na trybunach w nadkomplecie - 573 os, w tym Górnik (16). Przyjezdni zaprezentowali folie w barwach nad napisem "Gieksa" na płocie.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów (400)
Derbowe spotkanie z oprawami z obu stron. Gospodarze zaprezentowali sektorówki i transparent z hasłem "10 lat bracie w kibolskim klimacie" z odpalonym piro po bokach. Chrobry z flagami na kijach, płótnem "Forever Chrobry Głogów" i pirotechniką.

Wisła Kraków - Wisła Płock (-)
Około 15 tys. kibiców na meczu. Przyjezdnych brak. Wiślacy zaprezentowali oprawę (sektorówkę, transparent "Kazimierz Kmiecik Wielki", chorągiewki i race) poświęconą swojemu byłemu piłkarzowi.

Puchar Polski:

GKS Katowice - Górnik Zabrze (1000)
Mecz przyjaźni w Pucharze Polski, więc fani Górnika nie siedzieli w sektorze gości, a na jednej z trybun. Wraz z zabrzanami - Wisłoka (6). Zaprezentowana została zgodowa oprawa z przesłaniem KSGKS - transparent "Kreujemy Styl Górnośląskiej Kultury Stadionowej" z herbami obu klubów, nad którym powiewały flagi w barwach oraz odpalono sporo pirotechniki.

KKS Kalisz - ŁKS Łódź (410)
ŁKS przyjechał do Kalisza w komplecie, wspierany przez Lecha (118), Zawiszę (3) i GKS Tychy (2). Wywiesili po jednej fladze ŁKS-u i Lecha oraz płótna PDW.

Concordia Elbląg - Widzew Łódź (201)
Widzewiacy w dobrej liczbie na tym wyjeździe. Zaprezentowali transparent "Droga była bardzo długa, przed wami część druga".

Start Krasnystaw - Zawisza Bydgoszcz (120)

Gryf Wejherowo - Zagłębie Sosnowiec (66)
Zagłębie na dalekim wyjeździe stawiło się w 66 osób, w tym Olimpia (20) i Sparta Brodnica (4) z dwiema flagami. Gospodarze wspierani m.in. przez Gwardię Koszalin. Zaprezentowali malowaną sektorówkę.

Górnik Łęczna - Cracovia (49)
Cracovia na tym wyjeździe w 49 osób, z jedną flagą i transparentem.

GKS Tychy - Wisła Płock (48)
Fani z Płocka w 48 osób i z jedną flagą.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (46)
Na ten daleki wyjazd w tygodniu (mecz o 21) wybrało się tylko 46 fanów Śląska. Bez flag. Na trybunach 5,4 tys. fanów.

Wieczysta Kraków - Piast Gliwice (44)
Na wyjazdowym meczu w Krakowie pojawiło się 43 fanów Piasta oraz kibic z Jastrzębia. Przyjezdni bez oflagowania.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk (-)
Na trybunach 10 tys. kibiców. Lechiści zbojkotowali wyjazd do Krakowa.

Legia II Warszawa - Ruch Chorzów (-)
Spotkanie bez udziału publiczności rozegrane w Książenicach.


Wyjazd tygodnia: 1400 kibiców Widzewa w Gliwicach
Oprawa tygodnia: Choreo GKS-u Katowice na meczu z Górnikiem

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:Raków Częstochowa na meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Pogoń Szczecin na meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:/b>


Stal Mielec na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Piast Gliwice na meczu z Widzewem Łódź:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:ŁKS Łódź na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice (w Krakowie):
Pogoń Szczecin na meczu z Legią Warszawa:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań (w Grodzisku Wlkp.):


Lech Poznań na meczu z Rakowem Częstochowa:
GKS Katowice na meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Gryf Wejherowo na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wieczystą Kraków:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Concordią Elbląg:KKS Kalisz na meczu z ŁKS-em Łódź:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z KKS-em Kalisz:


KSZO Ostrowiec na meczu z Wartą Poznań:


Odra Opole na meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:Wisła Kraków na meczu z Wisłą Płock:


Stal Rzeszów na derbach z Resovią:

Resovia na derbach ze Stalą Rzeszów:
Miedź Legnica na meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Górnik Łęczna na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


GKS Tychy na meczu PP z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu PP z GKS-em Tychy:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.