FIBA Europe Cup

Legia Warszawa 85-62 Kataja Joensuu

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu FIBA Europe Cup Legia Warszawa wygrała 85-62 z fińskim zespołem Kataja Joensuu. Pierwsza część spotkania należała do podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, którzy wygrali pierwszą kwartę 22-15, a drugą 23-14. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i legioniści zgarnęli komplet punktów.

Fotoreportaż z meczu - 61 zdjęć Hugollka

Drużyna Wojciecha Kamińskiego po raz kolejny przystąpiła do rywalizacji bez kontuzjowanego Christiana Vitala. W roli pierwszego rozgrywającego bardzo dobrze poradził sobie Shawn Pipes Jr, który od pierwszej kwarty dyrygował grą zespołu.

Legioniści kontrolowali przebieg gry od pierwszych minut spotkania. W ofensywie bardzo dobrze radzili sobie Josip Sobin i Aric Holman, wspierani przez wspomnianego Pipesa. Drużyna z Finlandii próbowała odgryzać się na początku przede wszystkim rzutami za trzy punkty, ale już do przerwy Zieloni Kanonierzy prowadzili 45:29, po efektownym rzucie Adama Linowskiego tuż przed końcową syreną.

Po zmianie stron ekipa trenera Kamińskiego powiększała przewagę. Z dobrej strony pokazał się m.in. Grzegorz Kulka, swoje zrobił również Marcel Ponitka, który zakończył spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

Dla drużyny Legii było to drugie w historii zwycięstwo nad Katają Basket. Dziś Finowie byli zdecydowanie słabsi od Zielonych Kanonierów, którzy zagrali dobre, równe spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty kontrolując jego przebieg.

Kolejnym rywalem ekipy z Bemowa w FIBA Europe Cup będzie słowacki Patrioti Levice, który pokonał w drugim meczu grupy J rumuński CSM Oradea 93:91. Spotkanie w Levicach odbędzie się w środę 25 października o godz. 20 (transmisja na sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport.). Wcześniej, bo w sobotę 21 października legioniści zmierzą się na wyjeździe w lidze ze Stalą Ostrów Wielkopolski (godz. 17.30, transmisja w Polsat Sport News).

FEC: Legia Warszawa 85-62 Kataja Joensuu
kwarty: 22-15, 23-14, 17-10, 23-23