Koszykówka

Legia Warszawa 91-84 Twarde Pierniki Toruń

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W meczu 7. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała z Twardymi Piernikami Toruń. Pierwszą kwartę legioniści wygrali aż czternastoma punktami, a do przerwy zdołali utrzymać 12-punktową przewagę (43-21). Niestety trzecia kwarta w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego była fatalna, bowiem goście odrobili wszystkie straty i na ostatnie dziesięć minut wychodzili prowadząc 61-59. W czwartej kwarcie trwała walka łeb w łeb.

Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Hugollka

Kilkanaście sekund przed końcem przy stanie 72-72 Aric Holman spudłował rzut za trzy punkty, a w odpowiedzi rywale trafili za dwa. Legionistom pozostało 7 sekund na wyrównanie i za sprawą sprawą Holmana udało im się doprowadzić do remisu, a tym samym do dogrywki. W doliczonym czasie gry Legia zdecydowanie przeważała rzucając aż 17 punktów i zgarnęła kolejne dwa ligowe punkty! Już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić kapitan torunian, Aaron Cel, który najpierw ukarany został przewinieniem technicznym (za domaganie się faulu legionistów), a później faulem niesportowym (na Raymondzie Cowelsie).

W środę legioniści zmierzą się na wyjeździe w ramach FIBA Europe Cup z Katają Joensuu, natomiast 11 listopada zagrają w Sopocie z Treflem.

PLK: Legia Warszawa 91-84 Twarde Pierniki Toruń
kwarty: 27-13, 13-16, 16-30, 15-13, d. 17-10