Małgorzata Karbownik - fot. pentathlon.org.pl

Pięciobój

Wyniki legionistów w turnieju Nadziei Olimpijskich

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyły się międzynarodowe zawody Nadziei Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym. W kat. U-17 trzecie miejsce zajęła Olga Cisek, która uzyskała drugi wynik w szermierce. Na dwunastej lokacie rywalizację zakończyła Aleksandra Kazubska, a Maksymilian Dobosz był ósmy.
W kat. U-19, najwyżej sklasyfikowaną Polką była pięcioboistka Legii, Małgorzata Karbownik, która zajęłą 5. miejsce z wynikiem 1353 pkt. Legionistka w szermierce była trzecia (30 wygranych pojedynków), zajęła też 2. miejsce w pływaniu (czas 2:15.42 min.) i 14. w biegu ze strzelaniem. Pola Wolska zajęła miejsce 13., Aleksansdra Kazubska 14., Hanna Matusik 15.

W tej samej kategorii wiekowej wśród mężczyzn, 13. miejsce zajął Igor Radomyski, 14. Maksymilian Dobosz. Dobosz w klasyfikacji U-16 był piąty.