fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

PamiętaMY

Legijna świąteczna paczka na Kresy 2023

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii po raz 14. rozpoczynają tradycyjną zbiórkę produktów spożywczych, której niezmiennym celem jest przygotowanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, paczek żywnościowych w ramach akcji pamięci i pomocy dla rodaków zamieszkujących tereny Wileńszczyzny.

Jesteśmy im to winni jako tym, którzy niezmiennie kultywują polskie tradycje, porozumiewają się w języku polskim i zachowują w pamięci swoją tożsamość, wpajając ją kolejnym pokoleniom. Nasza pomoc realizowana jest przy pomocy dwóch polskich szkół w miejscowościach Szumsk i Pakiena, które to szkoły typują bezpośrednich adresatów akcji, znając najlepiej lokalne realia i potrzeby poszczególnych rodzin.

Skompletowane paczki, jak co roku, zostaną przetransportowane na Litwę i przekazane jeszcze przed Świętami. Wymienione poniżej produkty, można przywozić do pubu Źródełko przy ul. Myśliwieckiej 9 w godzinach 8-22 przez cały tydzień. W razie pytań - możliwy jest kontakt mailowy: pamietamy2014@gmail.com.

UWAGA! Zbiórka kończy się definitywnie w niedzielę, 3 grudnia.

"Poniżej lista produktów, które w niezmienionym asortymencie są przez nas zbierane od kilku lat, i które chcielibyśmy z Waszą pomocą zebrać i tym razem. W zależności od przebiegu zbiórki czyli Waszej ofiarności, być może samodzielnie uzupełnimy ten skład o dodatkowe słodycze" - informują organizatorzy akcji.

Ryż - 1 kg
Cukier - 1 kg
Olej - 1 litr
Makaron - dowolne opakowanie
Herbata - dowolne opakowanie
Kawa mielona - 250/500g
Czekolada - dowolna, standardowa tabliczka
Owoce w puszce
Szynka w puszce Krakus
Masa makowa - 800g
Ciastka - Delicje


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.