Paweł Wszołek - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Wszołek nadal na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

Aktualnie w sezonie 2023/24 w legijnej klasyfikacji kanadyjskiej rządzi Paweł Wszołek. Wahadłowy ma na swoim koncie aż 12 asyst, a do tego dołożył 4 bramki. Drugi w klasyfikacji jest Tomas Pekhart, który jest skuteczniejszym zawodnikiem z 10 golami. Na trzecim miejscu znajduje się Ernest Muci z 7 golami.

Bilans sezonu 2023/24
26 meczów: 13 zwycięstw - 7 remisów - 6 porażki, bramki: 46-35
średnia punktów: 1,77
gole na mecz: 1,77
gole stracone na mecz: 1,35

Ciekawostki:

42 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 11 padło po strzałach z główki. 38 to gole z akcji, 4 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 4 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 10 trafień. Najmniej bramek Legia zdobywała między 46-60 minutą - 4 trafienia.

Najczęsciej Legia traciła bramki między 46-60 i 61-75 minutą - po 7 trafień rywali.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,26 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,82 l.

Czterech zawodników wystąpiło we wszystkich meczach. Po 26 spotkań na koncie zgromadzili: Slisz (23 w pierwszym składzie), Elitim (18), Muci (15), Gual (14). Najwięcej minut na boisku spędził Kacper Tobiasz - 2100.

W obecnym sezonie 8 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2023/24 (Ekstraklasa, Superpuchar Polski, Liga Konferencji Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.