Jurgen Celhaka i Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening

Poranek w grupach. Augustyniak na szóstce

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na czwartek zespół Legii zaplanowane ma dwie jednostki treningowe. Przed południem piłkarze ćwiczyli podzieleni na dwie grupy. Po wspólnej aktywacji w sali jedna udała się na siłownię, a druga na boisko ze sztuczną murawą przykryte balonem.

Fotoreportaż z treningu - 23 zdjęcia Woytka

Po godzinie nastąpiła zmiana. W treningu nie uczestniczył Bartosz Slisz, którego odejście jest już przesądzone. Można wyczuć, że w tym momencie to spory problem dla sztabu szkoleniowego. Transfer kluczowego zawodnika w trakcie sezonu jest bardzo dużą stratą, którą trudno będzie szybko załatać. Po odejściu Patryka Sokołowskiego i odsunięciu od pierwszej drużyny Ihora Charatina, na pozycji defensywnego pomocnika pozostali Jurgen Celhaka i Filip Rejczyk. Czwartkowy trening sugeruje, że rozważany będzie scenariusz z przesunięciem na to miejsce Rafała Augustyniaka, który większość kariery spędził właśnie na tej pozycji, a dopiero w Legii uczył się gry na stoperze.W pierwszej grupie na boisku ćwiczyło trzech bramkarzy - Kacper Tobiasz, Dominik Hładun i Jakub Zieliński. Ernest Muci, Maciej Rosołek, Josue, Juergen Elitim i Jurgen Celhaka pod okiem Przemysława Małeckiego doskonalili wychodzenie na pozycję po podaniach ze środkowej strefy. Na drugiej stronie boiska Inaki Astiz i Alex Trukan prowadzili pracę z zawodnikami defensywnymi. Trójkę obrońców stanowili Radovan PankovArtur Jędrzejczyk i Yuri Ribeiro, a na bokach ustawieni zostali Ryoya Morishita i Gil Dias. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Jakub Żewłakow i Jakub Adkonis.

Najnowszy nabytek Legii nie ma problemów ze zrozumieniem i prawidłowym wykonywaniem poleceń, choć bariera językowa na pewno istnieje, bo piłkarz nie mówi po angielsku.

Augustyniak defensywnym pomocnikiem?

W drugiej grupie zawodników blok obronny składał się z Marco Burcha, Jana Ziółkowskiego i Steve'a Kapuadiego. Od razu w oczy rzucił się fakt, że na defensywnego pomocnika został przesunięty Rafał Augustyniak, a obok niego występował Filip Rejczyk.

Na koniec zawodnicy musieli dodatkowo jeszcze swoje wybiegać bez piłki. Na twarzach było widać spore zmęczenie. - Nie dajecie już rady biegać? Wy przecież na świeżości trenowaliście, a my już po siłowni i czeka nas to samo - żartował Bartosz Kapustka w kierunku Macieja Rosołka.

Po południu cała drużyna będzie trenowała razem na boisku. W piątek odbędzie się jedna jednostka treningowa, którą zaplanowano na godzinę 12.

Fotoreportaż z treningu - 23 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.