Mateusz Grejber (drugi od prawej)
REKLAMA

Boks

Brąz Grejbera w Boxam International w La Nucii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W hiszpańskiej La Nucii pięściarze Legii wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju Boxam International, w ramach przygotowań do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się już za miesiąc we Włoszech. W La Nucii walczyli Bartłomiej Rośkowicz (kat. -63,5kg), Mateusz Grejber (-67kg) oraz Jakub Straszewski (-86kg).

Bartłomiej Rośkowicz w kat. -63,5 kg przegrał w 1/8 finału z mistrzem Świata, Ruslanem Abdullayevem z Uzbekistanu. Bartek pierwszą rundę przegrał 2:3, drugą 1:4 i trzecią 0:5. Sędziowie jednogłośnie punktowali 5:0 na korzyść rywala. Mateusz Grejber ćwierćfinałową walkę wygrał z Rubalem Singh Dhandą - legionista przegrał pierwszą rundę 2:3, ale dwie kolejne wygrał i ostatecznie sędziowie punktowali 4:1 na korzyść legionisty. Mateusz zdobył ostatecznie brązowy medal, po tym jak w piątkowej walce musiał uznać wyższość Bunjonga Sinsiriego.

Wyniki legionistów:
kat. -63,5kg:
1/8 finału: Bartłomiej Rośkowicz - Ruslan Abdullayev (Uzbekistan) 0:5

kat. -67kg:
1/4 finału: Mateusz Grejber - Rubal Singh Dhanda (Indie) 4:1
1/2 finału: Mateusz Grejber - Bunjong Sinsiri (Tajlandia) 0:5

kat. -86kg:
1/4 finału: Jakub Straszewski - Bekzhigit Uulu Ourbek (Kirgistan) 1:4

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.