Marek Kania
REKLAMA

Łyżwiarstwo

Wyniki Marka Kani na MŚ w Calgary

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Calgary odbyły się mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Panczenista Legii, Marek Kania rywalizację rozpoczął w czwartek późnym wieczorem (polskiego czasu), od sprintu drużynowego. Polakom (poza Markiem startowali Piotr Michalski i Damian Żurek) do strefy medalowej zabrakło sześć setnych sekundy - ostatecznie z wynikiem 1:17.37 min. zajęli piąte miejsce. Zwyciężyli Kanadyjczycy, przed Holendrami, Norwegami i Chińczykami.
W piątek wieczorem w Kanadzie rozegrano wyścigi na 500 metrów. Marek Kania, który przed dwoma tygodniami prezentował kapitalną formę, tym razem również jechał bardzo dobrze, z szansami na strefę medalową, ale błąd techniczny przy wyjściu z ostatniego łuku sprawił, że zajął dopiero 18. miejsce, z wynikiem 34,66 sekundy (+0,97s). Legionistę na ostatnich metrach wyprzedził startujący z nim w parze Holender, Janno Botman (34,62s). Zwyciężył Amerykanin, Jordan Stolz z wynikiem 33,69 (nowy rekord toru).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.