Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić: Musimy pokazać, że zasługujemy na grę w tym klubie

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Krytyka po ostatnim meczu sama w sobie była uzasadniona i zasłużona. Trzeźwa analiza wskazuje, że nasza postawa nie zaspokoiła oczekiwań kibiców, Musimy to jak najszybciej zmienić. Jesteśmy Legią Warszawa, topowym zespołem tej ligi i musimy pokazać, że prezentujemy taki poziom. Jesteśmy więc na pewnym musiku. Tak jak się oczekuje od topowych zespołów, musimy sprostać temu wyzwaniu i zagrać na poziomie nie przez 45 minut, tylko przez 90. Przekaz jest jasny dla sztabu i zawodników - musimy pokazać na boisku, że zasługujemy na granie w tym klubie, noszenie koszulki z jego herbem - mówi przed meczem z Pogonią trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.- Również dla mojej osoby jest to sytuacja, której muszę sprostać. Nie mogę się za nikim kryć. Muszę pokazać, że jestem w stanie poradzić sobie z taką kłopotliwą sytuacją. Mnie cechuje to, że w takich nerwowych momentach potrafię zachować spokój i wyprowadzić z tego wszystkiego drużynę, którą zarządzam. Muszę nie przestawać wierzyć w nasz plan, drużynę, zawodników. Podejmować decyzje skalkulowane, przemyślane analizy, które będą tworzyć całość.

- Zdaję sobie sprawę, jakie mechanizmy działają w piłce nożnej, jak wyniki działają na tematy artykułów. Ja jednak nie czytam tego i przyjmuję wszystko na chłodno. Mimo że dziennikarze będą łamali pióra, krytykowali nas, to nie sprawi, że będę podejmował pochopne decyzje. Musimy wydostać się z tego impasu jako jedność, cały klub. Jedność jest właśnie kluczowa, nie tylko na szczeblu sportowym, ale również w zarządzie. Zawodnicy będą musieli pokazać jutro na boisku, że tworzą kolektyw.

- Na tę sytuację nie ma jakiegoś cudownego eliksiru, liczy się tylko ciężka praca. Wszyscy musimy spojrzeć sobie głęboko w oczy. W takich meczach jak jutrzejszy, przy dobrym wyniku, będziemy w stanie odwrócić naszą sytuację. Oczekiwana frekwencja pokazuje, że jeszcze nie wszyscy nas skreślili. Sytuacja więc nie jest aż taka czarna. Mamy wszystko w swoich rękach, wspólnie jesteśmy w stanie wiele osiągnąć. Stawka jutro będzie bardzo wysoka, ale wszystko jest możliwe.

- W środku tygodnia wybrałem się na mecz ćwierćfinału Pucharu Polski Lech - Pogoń. W Pogoni pracowałem 4,5 roku. W październiku 2019 roku udzieliłem wywiadu, w którym stwierdziłem, że Pogoń ma szansę stać się ważną marką w polskiej piłce, pod warunkiem, że będą mieli ukończoną budowę stadionu. Dziś to faktycznie tak wygląda, Pogoń liczy się w walce o mistrzostwo. My z odpowiednim nastawieniem musimy pokazać, że jesteśmy w stanie mierzyć się z takimi firmami i liczyć się w tej walce. Jutrzejsze spotkanie nie będzie może decydujące, ale bardzo ważne. Nie mogę się doczekać tego wyzwania i pokazania, na co nas faktycznie stać.

- Obsada pozycji bramkarza w ostatnich tygodniach była przedmiotem burzliwych dyskusji i analiz w sztabie. Zdecydowaliśmy się uczciwie potraktować zasadę walki o miejsce w składzie. Dominik Hładun był ostatnio na treningach w lepszej dyspozycji i na niego się decydowaliśmy. Nie jest naszą intencją, by co kolejkę zmieniać bramkarza. Dominik ma moje pełne zaufanie. Spodziewaliśmy się, że nie mając rytmu meczowego, może zaprezentować się różnie. Przydarzyły mu się nieciekawe interwencje i błędy. Po czasie, gdy złapie ten rytm, może stać się jednak naszą podporą. To nie oznacza, że Kacper Tobiasz jest już skreślony. Cały czas będzie obowiązywała zasada, że kto jest w lepszej dyspozycji, ten będzie grał.

- Jesteśmy szczęśliwi, że proces rehabilitacyjny Jurgena Celhaki przebiegł szybciej, niż się spodziewaliśmy. Odbył już z drużyną 2-3 treningi. Jutro nie będzie jednak do naszej dyspozycji, najwcześniej może być dostępny na następny mecz z Widzewem Łódź.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 69008
START: 20.06.2023 / KONIEC: 13.04.2024

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.