fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus lutego: Ryoya Morishita

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W lutym Legia Warszawa rozegrała pięć meczów. Warszawiacy dwukrotnie rywalizowali w Molde w Lidze Konferencji Europy (2-3, 0-3) oraz trzykrotnie w Ekstraklasie, z: Ruchem Chorzów (1-0), Puszczą Niepołomice (1-1) i Koroną Kielce (3-3). Najwięcej plusów zgromadził nowy piłkarz "Wojskowych", Ryoya Morishita.Japończyk w lutym otrzymał trzy plusy. Pomimo beznadziejnej gry Legii, nowy zawodnik pokazał się z dobrej strony. Miał udane wejście na murawę w Molde, zaprezentował się najlepiej w starciu z Puszczą czy w rewanżowym spotkaniu z Norwegami. Morishita nie strzelił ani jednego gola, jak również nie zanotował asysty, ale patrząc na jego styl gry, to kwestia czasu.

Drugie miejsce z dwoma pozytywnymi notami i jedną negatywną zajął Bartosz Kapustka. "Kapi" ma szansę być liderem Legii, co widać było m.in. w meczu z Koroną Kielce. Pomocnik wyróżnia się, jest ruchliwy, a jego podania zazwyczaj są dopieszczone. Jeżeli zdrowie mu dopisze, będzie wiódł prym w zespole wicemistrza Polski.

Na trzecim miejscu znalazło się trzech zawodników, którym przyznaliśmy po jednym plusie oraz minusie. Mowa o Marco Burchu, Marcu Gualu i Radovanie Pankovie.

Najniżej w klasyfikacji znalazł się Patryk Kun, który otrzymał aż cztery minusy, a przecież zagrał w czterech spotkaniach. Na razie nie błyszczy. Jest szybki, niekiedy nieźle wrzuca piłkę w pole karne, ale zdarza mu się to coraz rzadziej. Po trzy minusy otrzymali: Tomas Pekhart, Yuri Ribeiro i Paweł Wszołek. Można powiedzieć, że każdy z tych piłkarzy zgubił dobrą dyspozycję w ostatnich miesiącach. Szczególny spadek odnotowali Czech oraz reprezentant Polski. Portugalczyk za to popełnia błędy, choć w ofensywie wygląda przyzwoicie.

Pełna klasyfikacja:
Ryoya Morishita -3
Bartosz Kapustka - 2 / 1
Marco Burch - 1 / 1
Marc Gual - 1 / 1
Radovan Pankov - 1 / 1
Rafał Augustyniak - 2 / 3
Juergen Elitim - 1 / 2
Gil Dias - 1
Dominik Hładun - 1
Josue - 1 / 3
Steve Kapuadi - 1 / 3
Blaz Kramer - 1 / 3
Maciej Rosołek - 1 / 3
Artur Jędrzejczyk - 2
Kacper Tobiasz - 2
Tomas Pekhart - 3
Yuri Ribeiro - 3
Paweł Wszołek - 3
Patryk Kun - 4

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.