Maciej Dudzik - fot. Legiakosz.com
REKLAMA

Maciej Dudzik nowym asystentem Marka Popiołka

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legiakosz.com

Do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Legii Warszawa dołączył Maciej Dudzik, który będzie jednym z asystentów Marka Popiołka.

Dudzik w przeszłości współpracował z Popiołkiem podczas pracy w HydroTrucku Radom oraz SKS-ie Starogard Gdański. 34-letni trener jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i miejscowej AWF. Pracę szkoleniową rozpoczynał w 2013 roku w Baskecie Junior Poznań, gdzie był asystentem zespołu juniorów do lat 18. Później był pierwszym trenerem oraz koordynatorem grup młodzieżowych w Tarnovii Tarnowo Podgórne. Następnie był asystentem w I-ligowej Polonii 1912 Leszno i trenerem jednej z grup młodzieżowych. W sezonie 2018/19 był asystentem w I-ligowej Kotwicy. Rok później rozpoczął pracę w Portugalii, w Basket Clube Coura Paredes de Coura, skąd trafił do niemieckiego Ebbacke White Wings Hanau, gdzie pełnił funkcję asystenta pierwszego zespołu oraz pierwszego trenera drużyny U-18. Dudzik przez dwa ostatnie sezony pełnił funkcję asystenta trenera Jordiego Aragonesa w żeńskiej sekcji Zagłębia Sosnowiec.

Teraz Maciej Dudzik będzie wraz z Maciejem Jamrozikiem asystentem Marka Popiołka w pierwszym zespole koszykarskiej Legii Warszawa. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/24.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.