Rafał Augustyniak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus marca: Rafał Augustyniak

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W marcu Legia Warszawa rozegrała trzy mecze ligowe, z: Pogonią Szczecin (1-1), Widzewem Łódź (0-1) i Piastem Gliwice (3-1). Najwięcej pozytywnych ocen w tym miesiącu zgromadził Rafał Augustyniak.Augustyniak po fatalnej dyspozycji stoperów na początku 2024 roku został cofnięty do defensywy. 30-latek bliżej własnej bramki prezentuje wysoki poziom, a za każde marcowe spotkanie nagrodziliśmy go plusem. Aktualnie to zdecydowanie najpewniejszy stoper stołecznej drużyny. Na drugim miejscu znalazł się Juergen Elitim. Kolumbijczyk w sumie otrzymał dwa plusy, bo trzeba przyznać, że od pewnego czasu prezentuje przyzwoity poziom. Ma rezerwy, wiemy, że potrafi na murawie prezentować się jeszcze lepiej, ale nawet z aktualną dyspozycją w Legii się wyróżnia. Na trzecim miejscu z jednym plusem znalazł się Marco Burch. Szwajcar na murawę wybiegł tylko w starciu z "Portowcami". Pomimo że to po jego błędzie legioniści stracili gola we wspomnianym starciu, który przesądził o remisie, to przez resztę meczu prezentował wysoki poziom.

Na samym dnie klasyfikacji znaleźli się Radovan Pankov oraz Paweł Wszołek, którym w marcu przyznaliśmy po dwie negatywne oceny. Forma pierwszego z nich jest różna, bo raz gra lepiej, a raz gorzej. Niestety, częściej Serb prezentuje się słabo i niepewnie. Drugi z wymienionych jest daleki od swojej dobrej dyspozycji. Już od dawna nie może złapać rytmu. Wszołek zanotował ogromny spadek, którego chyba nikt się nie spodziewał, mając w pamięci fantastyczny początek rozgrywek w jego wykonaniu.

Pełna klasyfikacja:
Rafał Augustyniak - 3
Juergen Elitim - 2
Marco Burch - 1
Marc Gual - 1 / 1
Ryoya Morishita - 1 / 1
Yuri Ribeiro - 1 / 1
Josue - 1 / 2
Bartosz Kapustka - 1 / 2
Dominik Hładun - 1
Patryk Kun - 1
Blaz Kramer - 2
Radovan Pankov - 2
Paweł Wszołek - 2

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.