Paweł Wszołek i Marc Gual - fot. Woytek / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Wszołek prowadzi, Gual goni

Woytek, źródło: Legionisci.com

W ośmiu wiosennych meczach piłkarze Legii zdobyli 11 bramek. Najlepszy w tym roku kalendarzowym jest Marc Gual, który zanotował 4 trafienia i jedną asystę. Globalnie w sezonie 2023/24 w legijnej klasyfikacji kanadyjskiej prowadzi Paweł Wszołek. Wahadłowy zgromadził na swoim koncie 12 asyst, a do tego dołożył 6 bramek. Drugi w klasyfikacji jest Tomas Pekhart, który jest skuteczniejszym zawodnikiem z 11 golami i 2 asystami. Tyle samo punktów co Czech zgromadzili Josue i Gual. Kapitan Legii zanotował najwięcej kluczowych podań, po których padały bramki - 9.

Bilans sezonu 2023/24
42 mecze: 18 zwycięstw - 12 remisów - 12 porażek, bramki: 69-57
średnia punktów: 1,57
gole na mecz: 1,64
gole stracone na mecz: 1,36

Ciekawostki:

62 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 15 padło po strzałach z główki. 56 to gole z akcji, 5 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 8 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała w drugim kwadransie pierwszej połowy oraz między 60 a 90 minutą - po 13 trafień. Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 9 trafień.

Najczęściej Legia traciła bramki między 16-30 - 11 trafień rywali, a najrzadziej w ostatnim kwadransie meczu - 7 goli.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,31 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,82 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wszystkich 42 meczach. Najwięcej występów (41) ma Juergen Elitim (33 w pierwszym składzie). Po 40 spotkań na koncie zgromadzili: Josue (36 w pierwszym składzie) i Gual (25 w pierwszym składzie. Najwięcej minut na boisku spędził Kacper Tobiasz - 3210.

W obecnym sezonie 10 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2023/24 (Ekstraklasa, Superpuchar Polski, Liga Konferencji Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.