fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Górnik 1-3 Legia

W poniedziałek lany Górnik w Zabrzu pokonany!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa zanotowała ważną wyjazdową wygraną w Zabrzu z Górnikiem, strzelając swoim rywalom trzy gole. W lany poniedziałek do siatki graczy Jana Urbana trafili Tomas Pekhart, Bartosz Kapustka i Josue. Dzięki temu zwycięstwu, "Wojskowi" tracą już jedynie jeden punkt do najniższego stopnia ligowego podium.



Kilka chwil po rozpoczęciu gry Legia powinna wyjść na prowadzenie. Niestety, Ryoya Morishita miał lekkie problemy z opanowaniem piłki, przez co zaprzepaścił szansę na strzelenie swojego pierwszego gola w stołecznych barwach, ostatecznie posyłając ją obok celu. Pierwszy kwadrans nie przeniósł w sumie zbyt wielu dobrych okazji na zdobycie bramki przez żadną z drużyn. Niemniej jednak widać było, że "Wojskowi" wyglądają na murawie całkiem poprawnie, co mogło dawać nadzieję na kolejne minuty. Czas jednak biegł, a na boisku utrzymywał się wciąż rezultat bezbramkowy. Dopiero w 28. minucie było o krok gola dla Legii! Po prostopadłym podaniu od Josue oko w oko z bramkarzem Górnika stanął Yuri Ribeiro, ale niestety Portugalczyk przegrał to starcie. Daniel Bielica udanie sparował futbolówkę po strzale z dziewiątego metra.

Niewiele przed przerwą legioniści w końcu strzelili pierwszego gola! Autorem trafienia został Tomas Pekhart, który z bliskiej odległości wykończył podanie od Juergena Elitima. Dla Czecha była to pierwsza bramka od siedmiu gier. Podsumowując, pierwsza połowa była w wykonaniu "Wojkskowych" całkiem udana. Abstrahując już od korzystnego wyniku, to sama gra również wyglądała całkiem zadowalająco.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

W drugiej połowie do ataku bardziej odważnie ruszył Górnik. W 55. minucie indywidualny rajd środkiem pola przeprowadził Damian Rasak, ale jego próba przeleciała zdecydowanie obok słupka. Chwilę potem swój zespół doskonałą interwencją uratował Dominik Hładun. Bramkarz Legii z bliskiej odległości sparował na rzut rożny uderzenie Szymona Czyża. Po godzinie gry Górnik doprowadził do remisu. Sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego za zagranie ręką we własnej szesnastce Radovana Pankova. Do wykonania jedenastki podszedł Lawrence Ennali, który bardzo spokojnie zmusił Hładuna do kapitulacji.

Ten gol mocno napędził gospodarzy. Legia przez kolejne minuty oddała swoim rywalom sporo pola gry, przez co to zabrzanie zdecydowanie częściej przeprowadzali akcje ofensywne. Kiedy wydawało się, że gracze Kosty Runjaicia będą musieli skupić się przez pewien czas głównie na obronie, nadeszła 68. minuta. Wtedy z dystansu huknął Josue, a do odbitej przez Bielicę piłki dopadł wprowadzony chwilę wcześniej Bartosz Kapustka. Pomocnik skrzętnie wykorzystał gapiostwo obrony gospodarzy, wyprowadzając legionistów po raz drugi na prowadzenie. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, sprawę trzech punktów definitywnie rozstrzygnął Josue, chociaż przy bardzo dużym udziale Marca Guala. Hiszpan w polu karnym Górnika poradził sobie z dwoma obrońcami, wypatrzył dobrze ustawionego kapitana Legii, który nie miał już żadnych problemów z kopnięciem futbolówki do praktycznie pustej siatki.

Ostatnie kilkanaście minut to spokojna kontrola boiskowych wydarzeń przez Legię. Górnicy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, chociaż kilkukrotnie niebezpiecznie zaatakowali skrzydłem. "Wojskowi" wygrali po raz drugi z rzędu, dzięki czemu podgonili nieco ligową czołówkę. Już za tydzień Legię czeka starcie z liderem - Jagiellonią.

Ekstraklasa
26. kolejka
#GÓRLEG
22889
Zabrze
1.04.2024
20:00
Górnik Zabrze
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
1-3
Legia Warszawa
62' Ennali (k)
(0-1)
Pekhart 42'
Kapustka 69'
Josue 76'
1 Daniel Bielica
27 Dominik Szala
5 Kryspin Szcześniak
26 Rafał Janicki
64 Erik Janża
8 Dani Pacheco 46'
6 Damian Rasak
7 Adrian Kapralik 87'
10 Lukas Podolski 73'
11 Lawrence Ennali 82'
41 Soichiro Kozuki 46'
32 Michał Szromnik
2 Boris Sekulić
9 Sebastian Musiolik 87'
13 Konstantinos Triantafyllopoulos
16 Paweł Olkowski 73'
17 Kamil Lukoszek 82'
21 Piotr Krawczyk 46'
25 Michal Siplak
55 Szymon Czyż 46'
Dominik Hładun 30
93' Radovan Pankov 12
Rafał Augustyniak 8
Steve Kapuadi 3
93' Ryoya Morishita 25
Juergen Elitim 22
85' Jurgen Celhaka 21
Yuri Ribeiro 5
Josue 27
68' Tomas Pekhart 7
84' Marc Gual 28
Kacper Tobiasz 1
Marco Burch 4
93' Artur Jędrzejczyk 55
Gil Dias 17
93' Patryk Kun 33
85' Qendrim Zyba 11
Filip Rejczyk 26
68' Bartosz Kapustka 67
84' Maciej Rosołek 39
Trener: Jan Urban
Asystent trenera: Piotr Gierczak
Kierownik drużyny: Krzysztof Skutnik
Lekarz: Zbigniew Kwiatkowski
Masażyści: Aleksander Burzawa
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Przemysław Małecki
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Jarosław Przybył
Asystent: Sebastian Mucha
Asystent: Krzysztof Myrmus
Techniczny: Tomasz Musiał
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
Ju(L)ius - 02.04.2024 / 14:44, *.t-mobile.pl

Napisałbym coś dla wszystkich narzekaczy, ale pewnie po wygranej Legii żaden z nich tu nie zaglądnie......

odpowiedz
Mokot - 02.04.2024 / 19:50, *..

@Ju(L)ius: po co narzekać po wygranej??? W drużynie takiej jak Legia wygrana powinna być oczywistością. Mam ich chwalić za wykonanie minimum za które są wynagradzani??? Jak pokaźą galaktyczny futbol to i zachwyty się pojawią.

odpowiedz
Urs72 - 02.04.2024 / 20:04, *.chello.pl

@Ju(L)ius: ile razy zmieniasz ksywę pisząc na tym forum ? Te kur......pierdolety

odpowiedz
roadrunner - 02.04.2024 / 13:21, *.centertel.pl

Jednak potrafimy zagrać szybciej i skuteczniej tego trzeba się trzymać to jest ten najważniejszy element zaskoczenia rywala gdy nie ma już czego bronić mecz staje się otwarty na boisku robią się takie przestrzenie że można by było owce wypasać.
Dalej do przodu !!!
ps.Jorguś Elitim wymiata w środku pola dzieli i rządzi tylko potrzebuje dobrej asekuracji gdy bierze udział w akcji ofensywnej

odpowiedz
bum - 02.04.2024 / 13:07, *.co.uk

Się podniecacie wygraną a ja wciąż mam przed oczami Rosołka przyjęcie piłki nakładką...
To jest ta technika!!! Lata pracy haha

odpowiedz
Bartosz - 02.04.2024 / 12:55, *.orange.pl

górnik w poniedziałek lany

odpowiedz
Paweł_207 - 02.04.2024 / 11:37, *.net.pl

Czekam na Jagę, mecz o to, żeby walczyć o podium, o Mistrza zawsze też.
Z Górnikiem: minusy - niepotrzebnie oddawana inicjatywa i jak ktoś pisał, wywalanie piłki, gdy Josue miał przestoje, ale plusów było na szczęście dużo więcej - pracowały skrzydła - ktoś napisał, że bez Wszołka, a więc da się! Plus gra Guala, chociaż z tym podaniem do Josue, to jakby nie podał, to Josue by go oklepał. Ja przed TV mysłałem, że zacznę chodzić po ścianach. Ale podał, gol, zapominam. Plus Elitim - co za podanie do Pekharta, piękne, za obrońcę.
Legia Mistrz! /nadzieja umiera ostatnia!/

odpowiedz
13 - 02.04.2024 / 11:18, *.122.32

Gratulacje! Zamykam się i czekam na Jage.
Pozdrawiam Redakcję.

odpowiedz
Maryjan - 02.04.2024 / 09:56, *..

Nie było Wszołka i okazało się, że można grać i lewym i prawym skrzydłem, a i środkiem jest szansa stworzenia okazji. Druga sprawa Josue jest jaki jest, ale znowu brakuje go w momencie, gdy przeciwnik przejmuje inicjatywę. Są za to długie piłki wywalane na oślep i szybkie straty.

odpowiedz
okęciak - 02.04.2024 / 08:39, *..

W końcu dobry wynik i niezła gra, Elitim chyba odzyskał formę, Josue też dziś nieźle. No i z tyłu jakoś to wygladało pomimo tego dość przypadkowego karnego. Mecz z Jagą będzie bardzo ważny, trzeba to wygrać.

odpowiedz
olew - 02.04.2024 / 07:45, *.vectranet.pl

świetny meczyk, Legia grała dzielnie i wreszcie ładnie, wygrana w najbardziej prestiżowym meczu w lidze, przeciwko widowni, która nie ma wobec nas kompleksów, piękny wieczór, zmiana taktyki związana z odejściem Josue - ciekawa, nawet Josue gra lepiej ! no radość !

odpowiedz
Do tego co obstawił u buka 3:0 dla Górnika - 02.04.2024 / 07:13, *.chello.pl

Napisałeś wczoraj, że obstawiłeś u buka na 3:0 dla Górnika to przynajmniej ci się święta zwrócą... no cóż, wygląda na to, że może nie stygnąć na bożonarodzeniowe. Ale zawsze jest prov.dent.

odpowiedz
gazza - 02.04.2024 / 06:43, *.inetia.pl

Japończyk pokazał klase - te jego rajdy są mistrzowskie....Brawo

odpowiedz
t - 02.04.2024 / 05:44, *.centertel.pl

Dopiero 4ta stuprocentową sytuacja przynosi nam bramkę.... Slabo. Do przerwy powinno być prowadzenie 2-3 bramkami. A tak było nerwowo gdy Górnik wyrównał. Dobrze ze końcówka meczu należała do Legii.
I znów, przy słabym sezonie Legii, zwycięstwo nad Jagiellonią w kolejnym meczu otwiera nam drogę do walki o mistrzostwo.

odpowiedz
atmosferić - 02.04.2024 / 00:09, *.orange.pl

W poniedzialkowy wierczór w bramce bez tobiaszka, wywozi Lsgia 3 punkty z śmierdzielów miasta.

odpowiedz
11-+ najwiernieśi przez caŁ3 swoje życie... has ... - 01.04.2024 / 23:55, *.02.net

ZDjécie mòwi wszystko ...co w szatni piszczy...farbowany lis...myśli że tylko on może być gwiazdä...dlatego Kapustka świetnie wyraził opinie minicznie co o klaunie myśli....

odpowiedz
Fan.Gortyńskiego - 01.04.2024 / 23:35, *.chello.pl

Dobry prezent na, koniec Świąt.Kolejny mały krok.

odpowiedz
AAA - 01.04.2024 / 23:35, *.chello.pl

Elitim gracz meczu.
rosołek jak zwykle....

odpowiedz
Cezar. - 01.04.2024 / 23:16, *.centertel.pl

Brawo Legia,teraz pokonamy Jagiellonię i wracamy do gry,o coś i sezon będzie uratowany.Podolski żółta,ale sędzia tego nie chciał widzieć.pewno lubi darmowe kebaby.

odpowiedz
Bayer Leverkusen - 01.04.2024 / 23:05, *.t-mobile.pl

Przegrywamy to 500 komentarzy, wygrywamy na trudnym terenie to postów 30 mimo, że ludzie mają wolne i siedzą w domu. Ujadacze pochowali się pod stoły świąteczne, bo nie w smak im, że Legia zaczyna coś grać. Z tej mąki jeszcze może być chleb (puchary), w mistrzostwo nie wierzę ale o wice jeszcze powalczymy. Gual ma coś czego nie miał już dawno żaden napadzior u nas. Potrafi być irytujący przez większą część meczu by jedną akcją na dwóch metrach rozmontować defensywę rywala. Ribeiro w końcu nic nie zepsuł w obronie, bo grał na boku i niech tam zostanie. O dziwo Kapuadi całkiem nieźle, a Pankow cały czas na dużym ryzyku. Elitim gracz meczu.

odpowiedz
Sarcastico - 01.04.2024 / 23:42, *.telefonica.de

@Bayer Leverkusen: Słuchaj myślicielu. Jak się gra ujowo i traci seriami punkty to jest o czym pisać i co krytykować. Dziś było całkiem przeciętnie i udało im się wygrać z mało wymagającym rywalem to i krytyki mniej. Teraz zaczynają się prawdziwe wyzwania, więc w kwietniu zapewne sobie poujadam.

odpowiedz
Jdg - 02.04.2024 / 07:20, *.aster.pl

@Sarcastico: tzn że ..uj z ciebie a nie kibic Legii skoro masz zamiar szczekać

odpowiedz
Urs72 - 02.04.2024 / 08:45, *.t-mobile.pl

@Bayer Leverkusen: nigdy nie zrozumiem takich Baranów na forum jak ty , każdy ma prawo wypowiedzieć się na konkretny mecz czy Dobrze czy Źle a tu kur...... Teksty poskranca ......gdzie są ci ujadacze krytykujący Legię i Zarząd .......Są i zawsze Będą......jak zaczną to twoje Coś grać więcej niż Coś to będą same pozytywne Opinie .....Gratulacje za 3 punkty zawsze są Ważne ...pozdro

odpowiedz
dziad LeopoLd - 02.04.2024 / 08:45, *.160.212

@Sarcastico: liczyłeś na krytykę...cóż za przykrość-Legia zje*ła ci drugi dzień świąt. Ojojoj.

odpowiedz
Sarcastico - 02.04.2024 / 09:27, *.telefonica.de

@Jdg: Jeśli zasłużona i merytoryczna krytyka, którą tu ,,uprawiam" po takich meczach jak większość w tym sezonie jest dla Was ujadaniem i szczekaniem to niech tak będzie. Będę jeszcze w tym żałosnym sezonie ujadał, choć wolałbym nie :)

odpowiedz
Ju(L)ius - 02.04.2024 / 14:20, *.t-mobile.pl

@Urs72 : to dlaczego nie wypowiedziałeś się na temat tego meczu....?

odpowiedz
Urs72 - 02.04.2024 / 20:09, *.chello.pl

@Ju(L)ius: bo go Nie ogladałem , wypowiadam się pisze wtedy kiedy oglądam cały mecz , a zwycięstwo dla Legii każde jest ważne i zawsze gratuluję gdy są 3 punkty nie wazne jak grają hu.....i zaje....szanujcie Wszystkie wypowiedzi a nie krytyka sami sobie gdzie są teraz gdzie byli wcześniej gdzie się podziali gdzie się zesrali i tak dalej ......

odpowiedz
Wyrwikufel - 01.04.2024 / 22:52, *..

Niezły mecz. W końcu nie wpadł żaden babol do naszej bramki.

odpowiedz
Legiak83 - 01.04.2024 / 22:47, *.ztomy.com

Za tydzień mecz sezonu, jeśli przegramy to myślę że Jagiellonia będzie mistrzem, a nam będzie trudno załapać się do pucharów. Jak wygramy to możemy złapać wiatru w żagle.
Dziś gówno w wiadrze grał piach ale brawo za 3pkt.

odpowiedz
Legionista - 01.04.2024 / 22:32, *.net.pl

Przybył za odepchnięcie zawodnika bez piłki należy się żółta kartka nie uczyli cię tego za to rękę w polu karnym złapałeś jak micha miodu

odpowiedz
Dickson Chotowski - 01.04.2024 / 22:27, *.btcentralplus.com

Wygrac z Jaga Bialorus i tylko 4 punky przewagi. Kto by pomyslal.

odpowiedz
Sebo(L) - 01.04.2024 / 22:22, *..

Co prawda nie było to jakieś wielkie piłkarskie widowisko ale cieszy drugi mecz z rzędu ze strzelonymi trzema bramkami.Powraca skuteczność,której bardzo brakowało.Akcje bramkowe bardzo ładne więc i to również może napawać jakimś optymizmem na kolejne mecze.Świetny mecz Elitima,który był niemal wszędzie,fajny mecz Morishity,który bardzo się starał i był cały czas aktywny.Wreszcie w bramce pewny Hładun.Obawiałem się bardzo tego meczu ale jednak "Wojskowi" stanęli na wysokości zadania i z Zabrza wracają z 3 punktami.

odpowiedz
Warszawa - 01.04.2024 / 22:22, *.centertel.pl

Górnik "LANY" Zabrze.

odpowiedz
Michał - 01.04.2024 / 22:15, *.plus.pl

Dziękuję chłopaki za zwycięstwo i 3 punkty. No i co Podolski? Chciałeś gwiazdorzyć a zszedleś z kontuzją. Moja ciocia kiedyś miała psa o imieniu Poldi i mieszkała w Niemczech. Więc Poldi dużo zdrówka i wracaj na boisko. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 01.04.2024 / 22:14, *.play-internet.pl

Wróciliśmy do gry o puchary, Elitim super mecz, potrzebujemy więcej takich piłkarzy z umiejętnościami i z głową.

odpowiedz
Wacha (L) - 01.04.2024 / 22:11, *.jmdi.pl

Pierwsza połowa należała do nas. W drugiej przypadkowa ręka, ale wiedziałem że odrobimy (czego nie czułem w poprzednich meczach z nawet słabszymi "na papierze" drużynami). Potem akcje/kontrataki przepiękne...coś w końcu zatrybiło...choć nie zapomnę straconych punktów ze Stalą, Niepołomicami, Widzewem, ŁKSem, Wartą...i dlugo by wymieniać... ????

odpowiedz
Hmm - 01.04.2024 / 22:08, *.aster.pl

Tak jest, walczyć Legio o miejsce w pucharach stać nas na 2 miejsce

odpowiedz
KIBIC - 01.04.2024 / 22:04, *..

Mecz nie był porywający był straszliwie nudny. Brawa dla Legii za zwycięstwo. I teraz czekamy na wpisy największego dzbana na tym forum maverica. Większego c... nie widziałem ale w każdym kibicowskim środowisku czarna owca musi być. Szkoda że padło na takiego ograniczonego myślowo.

odpowiedz
Viper - 01.04.2024 / 22:29, *.t-mobile.pl

@KIBIC: Jester powinien mieć ksywę, nie Maverick. Ale to wolny kraj, pierwszy lepszy dzban może farmazony rzucać na lewo i prawo, a i tak o naszym losie będzie decydować, bo ktoś go wybrał. Ale bez polityki.
Mecz zasłużenie wygrany, w niedzielę matura.

odpowiedz
Maverick - 01.04.2024 / 22:52, *.play-internet.pl

@KIBIC: CZY JA CIĘ WYZYWAM OD C.... ????Piszę bądź oceniam to co widzę.A nie to co mi ślina na jęzor przyniesie.Niestety całego meczu nie widziałem.Jedynie urywki w tv.Ale na ich podstawie nie będę oceniał zespołu.Widzę ze to co napisałem na twój temat po meczu z Walią zabolało????...
Swoją drogą żeby źle życzyć własnej kadrze na ME tylko dlatego ze ktoś wymyślił jakiś śmieszny bojkot tak jak napisałeś parę dni temu hehe...Ale nie będę się wypowiadał na twój temat.ME zweryfikują nasza drużynę,choć nie będzie trudno przewidzieć wyników naszego zespołu skoro mamy Francuzów Holendrów a na deser Austriaków którzy całkiem nieźle grali w eliminacjach do ME

odpowiedz
KIBIC - 02.04.2024 / 10:18, *..

@Maverick : urywki w tv ha ha ha. kadre też w urywkach oglądałeś pewnie. Całe twoje zycie to urywek. Zresztą jak twoja ksywka. Pewnie płaczesz za każdym razem na top-gunie. C... jesteś i tyle

odpowiedz
Maverick - 02.04.2024 / 16:09, *.vectranet.pl

@KIBIC:C...to sam jesteś.I DO TEGO FRAJER.Jestem pewien ze gdybyś miał się ze mną spotkać na żywo to byś się sfajtolił w majtki ze strachu.
Każdy mecz kadry jak mogłem to oglądałem.Grali tak jak grali bo mieli patałachów za trenerów takich jak Ty.Zwykłych nieudaczników którzy nic bądź niewiele osiągnęli w swoim zawodzie a uważają się za nie wiadomo kogo tak ja ty.Natomiast takie wyzwanie przez neta to robi zwykła gimbaza która boi się wyjąć na ulicę.
Co do kadry to ciesze się ze awansowali i...to w zasadzie na tyle.Bo wątpię aby coś ugrali na tym turnieju.Tobie zaś pozostaje ujadać jak zwykły kundel.

odpowiedz
KIBIC - 02.04.2024 / 21:51, *..

@Maverick: chetnie bym sie z toba c.... spotkał na stadionie ale nie chodzisz jak to zwykłe c.... mają w zwyczaju. Jest się kogo bać naprawdę. Już nie zasne przez to co napisałeś ha ha ha . Jesteś strasznie przykry. Żyj sobie w tym swoim różowym świecie. Cóż takie ameby jak ty muszą istnieć nic na to nie poradzimy

odpowiedz
Maverick - 03.04.2024 / 17:42, *.vectranet.pl

@KIBIC: Jak mam czas c.... to chodzę na Ł3 jak nie to oglądam w tv choć nie zawsze.G...o mnie obchodzi c.... co sobie o mnie myślisz i czy mnie się boisz.W jakim świecie żyje takim żyję,ale staram się oceniać czy to Legię czy to kadrę obiektywnie.Meczu z Górnikiem nie oceniam bo NIE OGLĄDAŁEM.Teraz mecz zdaje się z jagą.Postaram się obejrzeć oraz go ocenić OBIEKTYWNIE.Zobaczę jak ocenisz mecz TY.Znam twój nick,wiec chętnie przeczytam twoje wypociny chorągiewko...

odpowiedz
KIBIC - 03.04.2024 / 18:50, *..

@Maverick: kibic i pasjonat piłki nożnej (który sie na tym kompletnie nie znam) no ale kibic Legii pisze cyt. " Teraz mecz zdaje się z jagą.Postaram się obejrzeć". Weż już sie nie kompromituj i nie pisz tu. Taki z ciebie c... znawca piłki nożnej jak kibic Legii czyli mierny. Ale masz to w genach już sie nic na to nie poradzi.

odpowiedz
Maverick - 03.04.2024 / 20:38, *.vectranet.pl

@KIBIC: Nigdy nie pisałem że jestem znawca piłki noznej.Wiec c...nie przekręcaj moich wypowiedzi.Znam się na tyle żeby móc ocenić graczy którzy są przydatni a którzy nie.Którzy się angażują w mecz a którzy machają rękoma i wiecznie maja pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.Każdy ma prawo się wyrazić na tej stronie w tym ja czy ktokolwiek inny.Jak masz z tym problem to twój problem.A ze napisałem ze,,postaram się obejrzeć mecz"to fakt.Bo nie sama piłka człowiek żyje.Meczy Legii oraz kadry tak jak kiedyś nie przeżywam.Oglądam na luzie kibicując im.Ale nigdy by mi do łba nie przyszło o jakimś pseudo bojkocie.Zwłaszcza ze na mecz Polski z Estonia przyszło blisko 50 tys ludzi

odpowiedz
(L)eming - 01.04.2024 / 22:02, *.tpnet.pl

I git.

odpowiedz
matus007 - 01.04.2024 / 22:01, *.centertel.pl

LEGIA WRACA DO GRY AU AUUU AUUU

odpowiedz
inka - 01.04.2024 / 21:59, *.vectranet.pl

no i gitara. byle dociągnąć sezon do pucharów.

odpowiedz