Marcin Herra - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Herra: Wiemy, że towarzyszą nam duże wyzwania

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Wczoraj rano z dyrektorem Jackiem Zielińskim spotkaliśmy się z trenerem Kostą Runjaiciem. Spotkanie było pokłosiem tego, że jako zarząd Legii zaakceptowaliśmy indywidualną decyzję dyrektora o braku kontynuacji współpracy. Chcę mocno podkreślić, że trener zapisał piękną kartę w historii Legii. Przez blisko dwa lata osiągnęliśmy bardzo wiele, towarzyszyły nam piękne momenty i wspaniałe emocje. Za to wszystko podziękowaliśmy trenerowi, a myślę, że będzie jeszcze okazja, by wyciągnąć jakieś wnioski. Spotkanie było spokojne i profesjonalne, również z drużyną, gdy przekazywaliśmy jej decyzję - mówi wiceprezes zarządzający Legii Warszawa, Marcin Herra.- Jednocześnie zarząd zaakceptował decyzję, by nowym trenerem Legii został Goncalo Feio. W imieniu całego klubu serdecznie witamy. Z przyjemnością obserwuję, jak trener wita się z Łazienkowską, z ludźmi, z którymi zna się sprzed lat. Jest wiele osób, które pamiętają trenera z poprzedniego pobytu w klubie.

- Wiemy, że towarzyszą nam duże wyzwania. Mamy przed sobą 7 meczów, do zdobycia 21 punktów. Może się jeszcze wiele wydarzyć. Legia jest dużą organizacją. Nie twierdzę, że jesteśmy doskonali, ale wszystko chcemy robić jak najbardziej profesjonalnie. Tym razem również tak będzie.

- Ten rok jest wyjątkowy, bo towarzyszą nam świetne emocje na trybunach, za co chcę kibicom podziękować. Jako klub dokładamy cegiełkę, by atmosfera była doskonała na każdym meczu. Niech na ani moment nie przychodzi wam do głowy, by odpuścić. Gramy do końca i najbliższe tygodnie będą tego dowodem.

- Kontrakt trenera Feio jest standardowym kontraktem. Mamy pełną jasność. W Legii mamy określone zasady i wartości i chcemy je pielęgnować w codziennej współpracy. Wczoraj sporo rozmawialiśmy o tym, jak będziemy współpracować. Tak jak powiedział trener Feio - czyny będą świadczyły o tym, jakim każdy z nas jest człowiekiem.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.