Radosław Mozyrko i Jacek Zieliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legię czeka latem rewolucja?

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Do rewolucji może dojść latem w Legii Warszawa. Kilku zawodnikom kończą się bowiem kontrakty, a runda wiosenna obecnego sezonu obnażyła bardzo krótką i słabą jakościowo ławkę, a także braki na wielu pozycjach."Wojskowi będą musieli zmierzyć się z kolejną przebudową i pozyskaniem przynajmniej pięciu-sześciu zawodników. Na liście potrzeb najistotniejsze pozycje zajmują kwestie pozyskania napastnika czy nowych graczy do środka pola" - informuje sport.tvp.pl.

Na ten moment potwierdzony jest jeden transfer. Do Legii po wygaśnięciu kontraktu z Łudogorcem trafi trafi 30-letni defensywny pomocnik Claude Goncalves. Do Warszawy mogą wrócić także zawodnicy z wypożyczeń - Igor Strzałek (Stal Mielec), Makana Baku (OFI Kreta), Jordan Majchrzak (Puszcza Niepołomice), a także bramkarze Cezary Miszta (Rio Ave FC), Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) i Maciej Kikolski (GKS Tychy). Trudno jednak oczekiwać, że będą to realne wzmocnienia, raczej jedynie uzupełnienie kadry. Strzałek wystąpił wiosną w 7 meczach Stali, notując łącznie 313 minut (ok. 45 min na mecz). Z kolei Majchrzak od lipca ubiegłego roku zagrał w 18 ligowych i 2 pucharowych spotkaniach Puszczy Niepołomice, łącznie 759 minut (niespełna 40 min na mecz). Jedyną bramkę zdobył 13 kwietnia w meczu z Lechem Poznań.

30 czerwca kończą się kontrakty siedmiu piłkarzom pierwszego zespołu. Z dużym prawdopodobieństwem można napisać, że w Legii nie zostanie Josue. Jak przyznał niedawno dyrektor sportowy, stołeczny klub nadal nie złożył mu oferty, a dochodzą do nas głosy, że sam zawodnik nie wyraża większej chęci pozostania, szczególnie po zwolnieniu trenera Kosty Runjaicia, z którym miał bardzo dobre relacje. Niepewna jest przyszłość Artura Jędrzejczyka, który ostatio notuje słabe występy, a także Tomasa Pekharta. W Warszawie na pewno nie zostanie wypożyczony z Bundesligi Gil Dias. Legia ma opcję automatycznego przedłużenia umowy z Yurim Ribeiro, ale były też plany rozmów z zawodnikiem nt. nowego kontraktu. Na razie nie wiadomo, jak sytuacja się rozwinie, bowiem wstępne oczekiwania piłkarza nie były zbieżne z wyobrażeniami Legii. Qendrim Zyba, któremu 30 czerwca kończy się wypożyczenie, nadal jest oceniany pod kątem przydatności do zespołu. Niepewna jest także przyszłość Filipa Rejczyka, który nie dostaje szans na grę od trenerów, a za kilka dni kończy 18 lat. Jego kontrakt zostanie automatycznie przedłużony, jeśli rozegra 270 minut w sezonie, czyli tylko 3 mecze. Póki co, Rejczyk ma na koncie 32 minuty (21.07. z ŁKS-em Łódź, 03.12. z Zagłębiem Lubin, 9.02. z Ruchem Chorzów i 25.02. z Koroną Kielce). Może się więc okazać, że Legia, przez brak stawiania na młodzież, po raz kolejny straci utalentowanego reprezentanta Polski, a ten rozwinie się w innym klubie.

Piłkarze, którym kończą 30 czerwca się kontrakty: Gil Dias (27 lat), Artur Jędrzejczyk (36), Yuri Ribeiro (27), Tomas Pekhart (34), Filip Rejczyk (17), Josue (33), Qendrim Zyba (23).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.