Minas Vasileiadis cieszy się z bramki - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Legia II Warszawa 4-3 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Wygrana z liderem

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W hicie 27. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z liderem, Pogonią Grodzisk Maz. 4-3 i ma obecnie do niej 2 punkty straty. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1. Końcówka spotkania była świetna w wykonaniu gości, którzy w niespełna dwie minuty strzelili dwa gole, a sytuacji mieli jeszcze więcej i legioniści musieli do ostatnich sekund walczyć o zwycięstwo. Dwie bramki dla Legii zdobył Minas Vasiliadis, a po jednym trafieniu dołożyli Stanisław Gieroba i Jakub Adkonis z rzutu karnego. Kolejne spotkanie Wojskowi rozegrają 4 maja z ŁKS-em Łomża.

Fotoreportaż z meczu - 62 zdjęcia Woytka

W 10. minucie padła pierwsza bramka dla Pogoni. Po rzucie rożnym piłkę do bramki wpakował obrońca zespołu gości, Aleksander Gajgier. W 17. minucie na bramkę Sydorenki uderzył Stanisław Gieroba. Golkiper złapał piłkę, ale sędziowie wskazali, że zrobił to już za linią i gol został uznany. W 32. minucie sędzia podyktował rzut karny dla stołecznego zespołu za faul Matheusa Diasa. Mocno ucierpiał w tej sytuacji Adam Ryczkowski. Do piłki podszedł 16-letni Jakub Adkonis, który w piątek podpisał kontrakt z Legią, i dał swojej drużynie prowadzenie, choć bramkarz wyczuł jego intencje.

W 56. minucie padł trzeci gol dla Legii. Swoje pierwsze trafienie w stołecznym zespole zanotował Minas Vasiliadis. Najpierw na bramkę uderzał Adam Ryczkowski, interweniował bramkarz, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i dobił ją Grek. W 71. minucie legioniści zanotowali stratę blisko własnej bramki, ale Jakub Apolinarski uderzył w poprzeczkę. Po chwili świetnie interweniował Kacper Tobiasz. W 76. minucie Vasiliadis bardzo dobrze zachował się przed bramką, minął rywala, położył bramkarza i pewnie z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. W 80. minucie tuż przed polem karnym faulowany był Szymon Grączewski. Do piłki podszedł Mateusz Możdżeń, jednak trafił prosto w mur. W 85. minucie zawodnicy Pogoni po raz kolejny uderzyli w poprzeczkę. Dobitka okazała się niecelna. W 89. minucie niepewnie interweniował Kacper Tobiasz i Jakub Lis z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Po chwili goście mieli kolejną groźną sytuację, a kilkanaście sekund później padło kolejne trafienie dla Pogoni.

4-3 - 90' Kamil Odolak

Legia: 1. Kacper Tobiasz – Sebastian Kieraś, 26. Kacper Wnorowski, 24. Jan Ziółkowski (86' 18. Damian Byrtek) – 22. Wiktor Puciłowski, 6. Jakub Adkonis, 8. Filip Rejczyk (46' 14. Mateusz Możdżeń), 27. Cyprian Pchełka – 11. Adam Ryczkowski (83' 9. Maciej Radaszkiewicz), 20. Stanisław Gieroba (70' 23. Szymon Grączewski), 30. Minas Vasiliadis

Pogoń: 1. Dmytro Sydorenko, 6. Grzegorz Skowroński, 21. Kacper Łoś, 16. Aleksander Gajgier, 5. Matheus Dias, 7. Jakub Apolinarski, 15. Nikodem Niski, 23. Kacper Sommerfeld (63' 24. Dawid Dzięgielewski), 10. Damian Jaroń (63' 2. Dominik Gędek), 11. Ołeksij Zinkiewicz (76' 13. Jakub Lis), 9. Kamil Odolak

żółte kartki: Ziółkowski, Grączewski - Dias, Gajgier
Czerwoną kartką ukarany został trener Pogoni, Marcin Sasal.

13 - 27.04.2024 / 19:49, *.216.87

A 3 liga to nie jest razem z PKS STANOWO, KKS PRZYSTANEK I UKS DZIECI Z PODSTAWOWKI? NO MASAKRA ...

Odp - 27.04.2024 / 20:48, *.lunet.eu

@13 : nie znam się, to się wypowiem

geds - 27.04.2024 / 19:35, *.chello.pl

a co z Kucharczykiem?

Edmund - 27.04.2024 / 21:49, *.tpnet.pl

@geds: Właśnie , trzeci mecz nie zagrał . Dajcie info , jakiś uraz mięśniowy czy co ? Dziś zabrakło kogoś w końcówce meczu , kto by utrzymał koncentrację w chłopakach , kto by krzyknął że mają trzymać obronę po stracie drugiego gola . Chłopaki się okropnie rozkojarzyli . Ale mimo to gratulacje za zwycięstwo .

Bellial - 27.04.2024 / 18:09, *.co.uk

Szkoda, że Tobiaszowi zrobili krzywdę, kreując chłopaka na gwiazdę L , do Majeckiego mu daleko, ale gdyby był wprowadzany z głową do drużyny,to mógłby za dwa lata zostać najlepszym bramkarzem w lidze, teraz w L jest w najlepszym przypadku 3-4 bramkarzem w kolejności do pierwszej drużyny. Musi trafić gdzieś do mniejszego ośrodka ( Olsztyn, Tarnów itp ) żeby mógł skoncentrować się na rozwoju pod okiem trenera i bardzo w to wierzę, że za dwa,trzy lata wróci do Warszawy.

Kazek - 27.04.2024 / 19:03, *.54.113

@Bellial : Tobiasz był promowany przez kolegów od browara. A wyszło ze się do niczego nie nadaje, dzisiaj puścił samobója ,ale na stronie tego nie podadzą bo się chłopa zachla przy sobocie. On już do bramki Legii nie ma po co wracać.

Edmund - 27.04.2024 / 21:45, *.tpnet.pl

@Kazek: Nie chrzań . W 92 minucie meczu Kacper obronił bardzo trudny strzał i uratował nam remis .

Kamilek - 28.04.2024 / 04:57, *.55.1

@Edmund: jasne jedna interwencja na cały mecz i jeszcze w III lidze. Taka gwiazda tylko na eksport he he he

pio - 28.04.2024 / 07:39, *.chello.pl

@Bellial : sam się kreował na gwiazdę, na siłę próbując być kontrowersyjny, sodówa i pajacowanie dało taki efekt i w dodatku za długo byl trzymany w bramce , o wiele wcześniej hladun powinien wejść, kilka pkt było by więcej

Dimas - 27.04.2024 / 17:54, *.info.pl

Minas solidny mecz zagrał, fizycznie też dobrze wyglądał może w następnym sezonie dadzą mu szanse w jedynce ;)

Ju(L)ius - 27.04.2024 / 17:16, *.t-mobile.pl

Przegrywają - marudzenie.... wygrali z liderem - marudzenie..... ludzie!! co się z wami dzieje???!!

Koneser polskiej piłki klubowej - 27.04.2024 / 19:19, *.plus.pl

@Ju(L)ius:

Nie marudź

Misiowaty - 27.04.2024 / 17:04, *.orange.pl

Za szybko zrobili z Tobiasza gwiazdę i głowa nie wytrzymała.

Szpic - 27.04.2024 / 17:00, *.chello.pl

Moim zdaniem to co się wydarzyło w końcówce tego meczu świadczyć może o brakach kondycyjnych lub słabym mentalu tych młodych w większości zawodników. Także fakt iż żaden z wychowanków akademii nawet nie ociera się o kadrę narodową, a nawet mają problem z pierwszym składem Legii, wyraźnie wskazuje że akademia Legii nie spełnia swoich zadań. Na obecną chwilę to pieniądze spuszczone do kibla.

Wolak - 27.04.2024 / 18:09, *.t-mobile.pl

@Szpic: Ja tam nigdy nie miałem złudzeń. Perełka w koronie pudla. Wyszło jak zwykle. Lata temu znajomy wolał oddać syna do Escoli choć nienawidzi FCB.

Phoenix(L)k - 27.04.2024 / 19:55, *.aster.pl

@Szpic: może i są za słabi dla Nas, dlatego grają za granicą (choćby Włodarczyk), lub wzbudzają zainteresowanie (Mosór)...

ws - 27.04.2024 / 20:05, *.vectranet.pl

@Wolak: A czy znasz chociaż jednego piłkarza ligowego który wyszedł z Escoli?

Szpic - 27.04.2024 / 20:19, *.chello.pl

@Phoenix(L)k: Sprawdź sobie skład Sturmu z ostatniego meczu z Rapidem ( Włodarczyka nie uświadczysz nawet na ławce), a i oMosórze ostatnio ciszej.

Phoenix(L)k - 27.04.2024 / 23:24, *.aster.pl

@Szpic: mogę zamiast tego sprawdzić, ile dostał za niego kurnik?

Szpic - 28.04.2024 / 12:17, *.chello.pl

@Phoenix(L)k: Dostał tyle ile Sturmu chciał zapłacić. Pomijając Włodarczyka gdzie jest Praszelik, Łakomy, Karbownik I wielu innych. A teraz tą samą drogą podąża Rejczyk, Ciepiela, Miszta i Tobiasz czyli w przeciętność, żeby nie powiedzieć że do nikąd. Tyle jest pożytku z akademii Legii za grubą kasę. Taki Ziółkowski już powinien wchodzić do pierwszego składu i co? A no g...no jak to w Legii. Projekt "akademia" do kosza.

Atmosferić - 28.04.2024 / 12:49, *.orange.pl

@Szpic: W CLJotce Legia jest tuż za Lechem i ma najwięcej bramek. Coś jednak tam szkolą tylko nie dają szans w 1 drużynie - lepiej żeby grały melepety miernoty typu : jędza, rosołem czy lobiasz albo ten nędzny serb rudy i przeciętniaki portugalce(prócz josue).

KAMI(L) - 27.04.2024 / 16:55, *.plus.pl

Kontrakty z Tobiaszem i Rosołkiem powinny zostać rozwiązane. Są za słabi nawet na 3 (de facto 4) ligę. Oni nie tylko nic nie dają, oni są wartością ujemną.

Remino - 27.04.2024 / 16:50, *.orange.pl

Tobiasz się nie nadaje nawet do rezerw.

Rosółek musi odejść - 27.04.2024 / 16:31, *.98.10

Dawać tego Vasilodisa do jedynki zamiast melepety Rosolka.

geds - 27.04.2024 / 19:38, *.chello.pl

@Rosółek musi odejść :
Właśnie, za mało mamy wymian pomiędzy jedynką a dwójką, zwłaszcza na pozycjach na których niewiele mamy do stracenia bo w jedynce o tak jest ktoś słaby. Ciekaw jestem czy taki Rosołek poradziłby sobie wogóle w dwójce.

Tutti frutti - 27.04.2024 / 20:19, *.tvksmp.pl

@Rosółek musi odejść : To byłaby ogromna motywacja dla młodych, gdyby za dobrą grę w meczu/ paru meczach dostawali szansę na grę w jedynce, chociażby kilkanaście czy kilka minut.

Don - 27.04.2024 / 15:30, *.chello.pl

Za tydzień wyjazd. Ciężki i znowu wróci stara Legia z wyjazdów.

Dobra , szansa na awans zachowana ! - 27.04.2024 / 15:09, *.tpnet.pl

Jeeest ! Na koniec duże błędy w obronie były , lecz ogólnie bardzo dobry mecz zagrali , Cenne zwycięstwo , brawo chłopcy .

Afro - 27.04.2024 / 14:48, *.orange.pl

Byłem na meczu. Był też prezes i trener z jedynki. Ostanie minuty Legia odpuściła wyraźnie a Kacper nie pomógł. Niestety widać, że jest zablokowany, smutna twarz i spuszczona głowa. Nie wychodził do wrzutek, nie łapał piłek. Byłem jego wielkim fanem ale coś się stało złego z tym chłopakiem. Kacper, wierzę, że Ci się uda wrócić!

Haha - 27.04.2024 / 14:39, *.plus.pl

Tobiasz w bramce i wszystko jasne ????????

gazza - 27.04.2024 / 14:38, *.com.pl

Dawać tego litwina do pierwszego składu - Przecież my nie mamy tam ani jednego napastnika !
Bo czecha trudno nazwać napastnikiem jak tak rzadko strzela gole !!!

Eddie - 27.04.2024 / 16:35, *.175.72

@gazza:
jakiego Litwina; chyba Greka raczej

gazza - 27.04.2024 / 16:45, *.com.pl

@gazza: Greka oczywiście :) dzięki za sprostowanie...:)

Micha - 27.04.2024 / 14:10, *.t-mobile.pl

Wywalcie tego Tobiasza w ogóle na trybuny. Koleś nawet w trzeciej lidze udowadnia, że nie potrafi bronić

Czyżby ? - 27.04.2024 / 21:36, *.tpnet.pl

@Micha: A kto ku..a obronił grożny strzał w 92 minucie ?

pio - 28.04.2024 / 07:44, *.chello.pl

@Czyżby ?: hehe medal mu trzeba bo dać po meczu że obronił strzał a dał ciała 2 mi uty wcześniej po czym padł gol który dał tlen pogoni

Zazdraszczam - 28.04.2024 / 10:15, *.centertel.pl

@Czyżby ?: jak by na poprzeczce powiesił ręcznik to też byłaby szansa że przez 90minut ktoś w niego trafił... Dość tych nieudaczników... Wow ... Cały plew ściągać i się dziwić że się nie nadaja

Gosia - 27.04.2024 / 14:10, *.centertel.pl

Tobiaszek nawet z takimi farfoclami z 3 ligii 3 bramki puszcza to gdzie jemu do 1 składu ??? Mam nadzieję,że Fabian wróci do Legii

Atmosferić - 28.04.2024 / 12:44, *.orange.pl

@Gosia : qurfa a może tomaszewski? weź duży rozbieg i pier...nił o ściane łbem.

Guny - 27.04.2024 / 14:08, *.229.8