19. Łukasz Bartak

trener: Christopher Williard
Sędzia główny Baca, Bucki, Pobożniak

Lider górą

Hokeiści Legii nie zdołali pokonać na własnym lodowisku zespołu HC GKS Katowice i przegrali 2-4. Wszystkie bramki dla naszego zespołu padły w początkowych minutach pierwszej tercji. Katowiczanie grali bardzo agresywnie. Kontuzji po jednym ze starć doznał Grzegorz Rostkowski.

Mecz obserwował komplet widzów. Za tydzień nasi zawodnicy zagrają na Torwarze II z Orlikiem Opole i Polonią Bytom.

strzały: 25-54;
kary: 28-22

Pomeczowe wypowiedzi

Zbigniew Stajak (trener Legii): "W meczu przeciwko katowiczanom prowadziliśmy 2-0, ale arbitrzy, którzy sędziują nasze spotkania, zawsze się podczas nich uczą sędziowania. Niestety, swoją nauką sędzia zrobił nam krzywdę. Przyznawał naszym zawodnikom kary, mimo że nie było żadnych przewinień z ich strony. Do tego widział jedynie naruszanie przepisów ze strony naszych hokeistów. W ten sposób pomógł drużynie GKS, bo ta grała w przewadze i wówczas zdobywała bramki.

Gdyby nie ta pomoc, zespół z Katowic nie byłby w stanie wyrównać, co dobitnie pokazała trzecia tercja. Mimo że byliśmy w osłabieniu, bo graliśmy praktycznie w dziesięciu, a oni w dwudziestu, to zdecydowana większość akcji toczyła się na połowie rywali. Ci skutecznie przeprowadzili jedną jedyną kontrę, po której zdobyli czwartą bramkę. Krótko podsumowując, sędziowie 'zrobili' mecz dla Katowic.
Nie chcę się źle o nich wypowiadać, ale ewidentnie sędziowali niekompetentnie. Po drugiej tercji poszedłem do obserwatora i powiedział mu, żeby podszedł do arbitra i powiedział mu, aby zaczął wreszcie sędziować spotkanie – nie uczył się, a sędziował. Najwyraźniej reprymenda od obserwatora pomogła, gdyż trzecia tercja zaczęła się normalną grą – graliśmy pięciu na pięciu. W drugiej tercji z kolei nasi hokeiści byli non-stop wyrzucani z lodowiska, a w taki sposób konfrontacji nie da się wygrać.

Doping, którzy tworzą nasi fani, jest bardzo fajny. Nasi chłopcy bardzo lubią, gdy trybuny wrą, a kibice głośno śpiewają i przygotowują oprawy meczowe. Mimo to należy podkreślić, że nie może dochodzić do sytuacji, w których w obiekcie zamkniętym odpalane są środki pirotechniczne. Przez to lekkomyślne zachowanie kibiców klub zostanie ukarany finansowo (minimum 500 zł). Tego nie pochwalam i nie chcę, by tego typu sytuacje powtarzały się w przyszłości, bo raz, że zarząd będzie musiał zapłacić karę, a dwa, że policja może nam zabronić zorganizowania meczu."

Michał Strąk (kapitan Legii): " Mecz przeciwko zespołowi GKS był bardzo emocjonujący i wyrównany. Niestety, w końcówce meczu nie udało nam się doprowadzić do wyrównania i następnie zdobyć zwycięską bramkę. Zamiast tego katowiczanie zdobyli czwartego gola i ostatecznie wygrali konfrontację 4-2.

Nie da się ukryć, że sędziowie w całej Polsce nie są nam życzliwi. Zawsze jesteśmy karani częściej niż nasi przeciwnicy. Niektóre kary przyznawane są słusznie, jednakże większość z nich wyciągana jest z kapelusza.

Jesteśmy bardzo wdzięczni kibicom za to, że w komplecie stawili się na Torwarze. Bardzo potrzebujemy ich wsparcia i to mimo że zarząd sprzeciwia się pomysłowi, by nasze spotkania mogło oglądać 700 fanów, tak jak miało to miejsce niegdyś. My jako zawodnicy będziemy się jednak starać o to, by te czasy wróciły. Robimy wszystko w tym kierunku, by na Torwarze było tak jak kiedyś."

Christopher Williard (trener GKS-u): "Chciałem przyjechać i rozegrać dobry mecz na wyjeździe. Dużo trenowaliśmy wg nowego systemu, żeby jak najmniej komplikować sobie grę. Pamiętam co się działo w trakcie ostatniego spotkania z Legią, wygranego przez nas 7-5, i tym razem naszym celem było utrzymywanie wyniku na jak najmniejszym poziomie. Zależało nam również na wyeliminowaniu atutu przeciwnika w postaci gry przed własną publicznością. Spotkanie było ciężkie, ale katowiccy hokeiści mają w sobie dużo samodyscypliny i w gorszych momentach, kiedy skoncentrują się na moich wskazówkach, pozwala im to na dużo pewniejszą grę".

Autor: Hugollek

Zapowiedź

Z liderem o prestiż

W najbliższą sobotę o godz. 15:30 hokeiści Legii na własnym lodowisku podejmą lidera tabeli pierwszej ligi - HC GKS Katowice. Legioniści plasują się obecnie na drugiej pozycji. Gorąco zachęcamy do przyjścia na Torwar II i wspierania naszych zawodników w tym trudnym i ważnym spotkaniu. Termin nie koliduje z żadnym innym meczem Legii. Bilety w cenie 10 zł nabywać można w kasie Torwaru II bezpośrednio przed meczem. Do wejścia nie są wymagane żadne karty kibica.