Statystyki meczu z MKS-em Kalisz

MKS Kalisz w I połowie grał bardzo skutecznie, ale po zmianie stron rywale pudłowali większość rzutów, w efekcie legioniści mogli pochwalić się lepszą skutecznością w całym spotkaniu (42,1% przy 33,8% gości). Legia zaliczyła więcej zbiórek (41 wobec 32 przeciwników), ale i więcej strat (22 przy 17 rywali).

Nasi zawodnicy zablokowali 5 rzutów kaliszan, a trzema blokami popisał się Bojko. Aż 8 asyst zaliczył Rafał Holnicki. Szkoda przede wszystkim aż 5 strat z jego strony (mimo 4 przechwytów) i fatalnie spudłowanych dwóch rzutów osobistych. W ogóle osobiste kolejny już raz były fatalnie wykonywane przez nasz zespół. Żaden z sześciu graczy, którzy wykonywali rzuty wolne, nie trafił wszystkich! Damian Zapert, podobnie jak "Hol" spudłował dwa rzuty, a po jednym Kobus, Bojko, Cechniak i Podobas. W efekcie Legia zaliczyła tylko 52,9% skuteczności z osobistych (9/17). To kolejny fatalny wynik w tym sezonie!

Najdłużej na boisku przebywali Rafał Holnicki (31:31 min.), Damian Zapert (29:01), Bartłomiej Bojko (28:56) i Arkadiusz Kobus (28:02). Krótko na parkiecie przebywali Motel (5:27) i Jaworski (1:16), a Ornoch i Koźluk cały mecz przesiedzieli na ławce.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 9-16, 10-20, 19-30, 27-37, 35-41, 48-45, 50-49, 64-54

Punkty po stratach: 14-8
Punkty spod kosza 28-32
Punkty drugiej szansy: 16-10
Punkty po szybkim ataku: 13-10
Punkty zmienników: 26-7

Najwyższe prowadzenie: 10 - 16
Najwyższa seria punktowa: 12-0 (50-45) - 6-0 (19-34)